Kızılmaske Çizgi Roman Arşiv Dizisi 3

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Kızılmaske Çizgi Roman Arşiv Dizisi 3
5 macera 279 sayfa

2009 yılı itibariyle halen yayımlanmaya devam etmektedir. Lee Faik 1999 yılında öldüğünde, yazar Tony DePaul ile çizerler Paul Ryan (günlük bant) ve Graham Nolan (pazar bandı) görevi devralırlar. Gazete bandının daha önceki çizerleri arasında Ray Moore, Wilson McCoy, Bili Lignante, Sy Barry, Graham Nolan, George Olesen, Keith VVilliams ve Fred Fredericks de vardır. Kızılmaske, kimliği bilinmeyen kostümlü bir kanun savaşçısıdır. Siyah maske takar ve vücuduna yapışan mor renkli bir kostüm giyer. 1939 yılından önce, Phantom''un çizgi maceralarını renkli basmış yayıncılar kostüm rengini kendi tercihlerine göre belirlemiş, hatta daha sonra da dünyanın çeşitli ülkelerinden yayıncılar farklı kostüm renkleri seçmişlerdir. Örneğin, İskandinavya''da mavi (ilk başlarda mor rengi basmak teknik olarak mümkün olmadığı için), İtalya''da, Türkiye''de ve (eskiden) Brezilya''da kırmızı. Yeni Zelanda''da kahverengi. Avrupa ülkelerinden birinde mor yas rengi olduğundan, Fantom asla mor kostümle basılmamıştır. O, kostüm giyen ilk hayali kanun savaşçısıdır. Hayranlarının kalbini; dünyayı zalimlerden, korsanlardan korumaya yönelik çabalan, masumlara davranışları, ailesi ve arkadaşlarına karşı olumlu ilişkilerivle çalar.
279 sayfa
Yayın Tarihi 2009
Yazar Lee Falk
indir cbr

Tüm emekçilere gelsin
Kitap satışta olduğu için Ç.D.Kuralları gereği link kaldrılmış olup ve kitap tanıtımı olmuştur

Son düzenleme: