Renkli Kızılmaske - Şeytan'ın Öyküsü

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,786
Darkwood
LoLnGZ.jpg

AYpkGv.jpg

Kızılmaske - Şeytan'ın Öyküsü - renkli

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Renkli çizgi roman bizim zamanımızda hayaldi, ancak kapaklarda görebilirdik renkleri, teşekkürler.

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,786
Darkwood
aynen dostum...oralarda çıkıyordu ama nedense bizim yayın evleri bizi siyahbeyaza boğuyorlardı 40 yıllık fantomun morumsu mavi kostümünü bile kırmızı zannetmedikmi kaç sene boyunca hatta ismini bile kızılmaske koymadımı yayın evleri kahramanımızın...

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,163
Daha önce benim hiç rastlamadığım bir öykü.Sanırım balonlama işi.Serkan paylaşım için çok teşekkürler.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Serkan kardeşime değerli paylaşımlarından dolayı gönülden teşekkürler...

poseidon

Yeni Üye
26 Ağu 2009
17
1
Yıllarca kırmızı kostümlü bir kahramanı yutturdular bize. Gel de şimdi kostümün renginin kırmızı olmadığını kabul et. Keşke hiç görmeseydim gerçek renginin yaa :(

Tarayan arkadaşımın emeklerine binlerce kez teşekkür ediyorum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Paylaşımın üstünden bir sene geçmiş ben daha yeni yorum yazıyorum.
Gerçi foruma katılalı o kadar süre geçmedi daha yeniyim. Hem o kadar çok konu ve karakter var ki ancak Fantom'a sıra geldi.
Biraz geçte olsa elinize sağlık.

ganimurat

Yeni Üye
30 Eki 2011
94
36
Yıllarca kırmızı kostümlü bir kahramanı yutturdular bize. Gel de şimdi kostümün renginin kırmızı olmadığını kabul et. Keşke hiç görmeseydim gerçek renginin yaa :(

Tarayan arkadaşımın emeklerine binlerce kez teşekkür ediyorum.

Yutturdular mı yoksa gerçekten böylesi mi daha uygun oldu bilemem ama ne yalan söyleyeyim, gerek maskesinin bizdeki rengini, gerekse "kızılmaske" ismini ben hep çok beğendim. Elbette bunda ilk başından beri kafamıza böyle yerleşmiş olmasının etkisi çok büyük ama ben mor maskeli bir kahramana alışamazdım. Kırmızı daha sıcak ve enerjik bir algı oluşturuyor zihinlerde.
Kahramanımız "phantom-fantom" ismiyle müsemma ecnebi memleketlerde ama o dönemler fantom dendiğinde aklıma hep savaş uçağı olanı gelirdi.
Hem düşünsenize diğer türlü kahramanımızın adını... "Mor maske"?
Ne dersiniz? ;)
Paylaşım için teşekkürler.