Killing 011 - Ayı Tuzağı (1.Seri)

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Değerli dostlarım,

Bakunin ile ortak çalışmamızın ürünü bir Killing paylaşmak istiyorum bu gece. 1960 lı yılların sonunda gazetelerin Anadolu'ya dağıtılacak baskıları erken basılırdı ve akşam belli bir saatten sonra İstanbul'da satılırdı diye hatırlıyorum. Killing'de fotoroman olarak hafızam beni yanıltmıyorsa zaman zaman babamın iş dönüşü getirdiği "Son Havadis" gazetesinde seri fotoroman olarak yayınlanıyordu ve bana çok ürkütücü gelirdi o yıllarda. Sonradan kitaplaştırılmış versionları da geçti elime. Şimdi okuyunca eskisi kadar keyif lamıyorum fotoroman türü yayınlardan ama eksiklerimizi de tamamlamamız gerekiyor.

İlk Killing paylaşırken Killing'lerin ilgi çekmeyeceğini düşünmüştüm. Yanılmışım. 17. Ocak. 2012 de paylaştğım Generalin Hazinesi 202 indirim ile en çok indirilen 10 taramamdan biri oldu. 20.01.2012 de paylaştığım Ölüm Maskesi de 118 defa indirilmiş. İlgi gösteren üyelerimize teşekkür ederim. Bu sayıdan başka 2 tane daha kaldı elimde onları da 1 ay içinde paylaşmayı umuyorum.

Sevgi & Saygı

ayi11000.jpg

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Ayıyı merak ettim kapana kısıldımı acaba.:)romanından önce filmini izlemiştim bu yüzden tercih
sıralamamda ilk sıralarda yer bulamadı.ilginç kostümüne sahip olmak isterdim.birde daltonların çizgili mahkum elbiselerini severdim.:)
eline sağlık üstad..

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Teşekkür ederim sevgili Gulyabani sevgili bakunin,

Altmışlı yılların bütün havasını hisstmek mümkün bu güzel romanlarda.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Dün iki defa konusu geçti.Toplantıda da söylemiştim ilk okuduğum veya resimlerine bakacak kadar küçük olduğum zamanlardan aklımda kalan eserdir ve rahmetli annemin elindende düşmezdi.
Fotoromandan çok hikayesi ile ilgi çeken nostaljisinin bile insanı sarması güzel olan hoş bir tad..
Sevgili kaptanımıza ve sana teşekkürler :)

12 Şub 2010
15,006
543,640
Ben de gulyabani gibi Killing'in yeterli ilgiyi görmediğini düşünüyordum ama indirme sayısına bakınca hiç de öyle olmadığını anladım. Yine de Killing paylaşımlarına mesaj yazılmamasını çözemedim.

Çizgi roman forumunda olmasak " şu yaşa gelmiş Killing okuyor " demelerinden çekiniyor da okuduğu belli olmasın diye gizliden indirip okuyor diyeceğim:D

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Sevgili Gulyabani ,
Çocukluk hatıralarımızdan önem arzeden bir detay da Killing ' dir.
Ağabeylerimiz okurken bize vermezler ,siz daha küçüksünüz derlerdi.
Bizde meraktan olsa gerek elimize geçirdiğimiz Killing leri gizli gizli okurduk.
Yazarın dediği gibi yaşlının koltuk değneği hatıralardır.
Çok teşekkürler.
Ellerinize sağlık.

saddi

Yeni Üye
16 Eki 2012
9
13
killing son havadis gaztesinde değil, son gazetesinde tefrika halinde yayınlandı. son havadis gazetesi mutaasıp tır. killinege yer vermez. zira killing müstehcendir.

thorkill

Yeni Üye
26 Mar 2013
84
120
Tüm emek verenleri ve paylaşımda bulunan arkadaşları kutlarım.Teşekkürler. Çıktıgı dönemde takip eden bir çocuk olarak anılarım canlandıran dostlara selam olsun.. ayrıca bu yaşa gelmiş killing okumamış olanlara acırım ki neler kaçırdılar'...

1 Mar 2019
66
152
Bunları hazırlayıp buraya yüklemenin ne kadar meşekkatli bir iş olduğunu bilmesemde tahmin edebiliyorum. Çünkü bende Flaş Bellekte müzik dinlemek için 5000lik bir albüm yapmaya çalıştım, tam 4 yılımı aldı. Kolay deyil. Tüm uğraşıp emek harcayanlara (Karşılığı olmasada) Çok çok Teşekkür Ederim. Bizleri mazimizde Uhde olarak kalan Hatıralara Kavuşturdukları için.