Kemik sayı 01

redstar01

Yeni Üye
18 Eyl 2013
56
593
Vp7MPZ.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
751
1,581
Gotham
Zagor ile maceraya atılıp , Tex ile çöllerde terleyip , Spider-Man ile ağ atıp , Martin ve Dylan abi ile gizemler çözüp , Superman ile uçtuktan sonraya araya bu tür mizah molaları sıkıştımak gerçekten hoş oluyor. İlk sayı için teşekkür ederim :)

refikeren

Yeni Üye
14 Tem 2010
12
2
Epey oldu mizah dergileri bölümünde dolanırken uzun zamandır kemik okumadığımı farkettim ve bir çırpıda hepsini okudum.Sonra haftalarca bekledim belki birilerinin elinde vardır da ekler listeye diye görünce çok mutlu oldum ellerinize sağlık çok sağolun.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,722

Sayın redstar01 ;

Kapakta "zavallı bir saat" var. "Zırrrrrrrrrr" diye çalıp "Uyanın Ülen!" diye bağırıyor.

Neden "Zavallı bir saat" dedim :

1 - "Zavallı bir saat" çünkü ; basit bir masaüstü çalar saat. Etse etse 20-30 liralık "Seiko" marka saattir. Benim ülkemde öyle üç kuruşluk saatin söyledikleri dinlenmez. Şöyle 700.000 liralık olmalı ki söylediği dinlensin.

2 - "Zavallı bir saat" çünkü ; Kendisi için çırpınan insanları linç eden bir millet var karşısında. O uyandırmaya çalıştığı millet tarafından parçalanır be.

3 - "Zavallı bir saat" çünkü ; Değil bir çalar saatin "zırrrrrr" sesi bombalar patladı binlerce insan öldü yine uyanmadı bu millet. Yani bu millet için gerektiğinde canını bile veren insanlar kadar çaresizdir. ( Bu insanlar için "zavallı" kelimesini kullanmak aklımın ucundan bile geçmez. Ben de onlardan biriyim üstelik. ) Buradaki "zavallı" sadece saat için kullanılmıştır. Yoksa umutsuzluk denilen karabasanı davet etmiş olurum ki, bu bana yakışmaz. Zaten "Zavallı" kelimesini "ironi" olarak kullandığımın farkındasınız. Yanlış yerlere gitmesin diye bu kadar açıklama yapmam yazımın ironisini de bozdu ama ne yapayım iş ciddi. Kaş yapayım derken göz çıkarmak istemem.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

redstar01

Yeni Üye
18 Eyl 2013
56
593

sayın redstar01 ;

kapakta "zavallı bir saat" var. "zırrrrrrrrrr" diye çalıp "uyanın ülen!" diye bağırıyor.

neden "zavallı bir saat" dedim :

1 - "zavallı bir saat" çünkü ; basit bir masaüstü çalar saat. Etse etse 20-30 liralık "seiko" marka saattir. benim ülkemde öyle üç kuruşluk saatin söyledikleri dinlenmez. şöyle 700.000 liralık olmalı ki söylediği dinlensin.

2 - "zavallı bir saat" çünkü ; kendisi için çırpınan insanları linç eden bir millet var karşısında. o uyandırmaya çalıştığı millet tarafından parçalanır be.

3 - "zavallı bir saat" çünkü ; değil bir çalar saatin "zırrrrrr" sesi bombalar patladı binlerce insan öldü yine uyanmadı bu millet. yani bu millet için gerektiğinde canını bile veren insanlar kadar çaresizdir. ( bu insanlar için "zavallı" kelimesini kullanmak aklımın ucundan bile geçmez. Ben de onlardan biriyim üstelik. ) buradaki "zavallı" sadece saat için kullanılmıştır. Yoksa umutsuzluk denilen karabasanı davet etmiş olurum ki, bu bana yakışmaz. Zaten "zavallı" kelimesini "ironi" olarak kullandığımın farkındasınız. Yanlış yerlere gitmesin diye bu kadar açıklama yapmam yazımın ironisini de bozdu ama ne yapayım iş ciddi. Kaş yapayım derken göz çıkarmak istemem.

emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

:5::5::31:

arihanu

Kıdemli Üye
5 Eki 2010
208
505
Çok teşekkürler sayı için. Bu ek sayının ilk hangi yıl ve ayda hangi lombak sayısıyla birlikte olduğunu bilen biri bana yardımcı olabilir mi?

Deejay

Onursal Üye
13 Kas 2009
310
2,841
Mersin City

Sayın redstar01 ;

Kapakta "zavallı bir saat" var. "Zırrrrrrrrrr" diye çalıp "Uyanın Ülen!" diye bağırıyor.

Neden "Zavallı bir saat" dedim :

1 - "Zavallı bir saat" çünkü ; basit bir masaüstü çalar saat. Etse etse 20-30 liralık "Seiko" marka saattir. Benim ülkemde öyle üç kuruşluk saatin söyledikleri dinlenmez. Şöyle 700.000 liralık olmalı ki söylediği dinlensin.

2 - "Zavallı bir saat" çünkü ; Kendisi için çırpınan insanları linç eden bir millet var karşısında. O uyandırmaya çalıştığı millet tarafından parçalanır be.

3 - "Zavallı bir saat" çünkü ; Değil bir çalar saatin "zırrrrrr" sesi bombalar patladı binlerce insan öldü yine uyanmadı bu millet. Yani bu millet için gerektiğinde canını bile veren insanlar kadar çaresizdir. ( Bu insanlar için "zavallı" kelimesini kullanmak aklımın ucundan bile geçmez. Ben de onlardan biriyim üstelik. ) Buradaki "zavallı" sadece saat için kullanılmıştır. Yoksa umutsuzluk denilen karabasanı davet etmiş olurum ki, bu bana yakışmaz. Zaten "Zavallı" kelimesini "ironi" olarak kullandığımın farkındasınız. Yanlış yerlere gitmesin diye bu kadar açıklama yapmam yazımın ironisini de bozdu ama ne yapayım iş ciddi. Kaş yapayım derken göz çıkarmak istemem.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

Amacı iğrençlik ve bel altı mizah yaparak güldürmek olan bir dergi eki için bu kadar yoruma gerek yok bence :)

Edward Osman

Yeni Üye
21 Eki 2011
10
10
Kemik benim tam küçüklük çağıma denk geliyor, evimize babamın aracılığıyla kazara girdiği dönemlerde bir kaç sayısını okumuştum ve çok beğenmiştim. Yine iyi yürekli bir üye tarafından taranıp okunmaya sunulması çok güzel bir hareket ellerinize sağlık :)