Karaoğlan-Sarı Büyü Renkli

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
İndirme işlemi devam ederken yazayım: Devamını bekleriz! :)
Çok teşekkür ederim üstadım, göründüğü kadarıyla harika bir işçilik sergilemişsiniz.
Arşivimdeki en değerli çizgi romanlar arasına girecek bu :)

12 Şub 2010
15,006
543,642
Bu müthiş işi başarmış olmanın verdiği haz, her türlü yorgunluğu alır sevgili sali38tr

Edilen samimi dualar ve teşekkürler cabası.

Bir çizgi roman severin neler başarabileceğinin en somut örneği renkli Karaoğlan'lar.

Kendi adıma ve tüm Karaoğlan tutkunları adına yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Ben de Murat gibi inmesini beklemeden yorum yapmak istiyorum.
Bazen yoruluyor insan, çok sevdiği şeyleri bile yapmayı erteliyor...
Sonra işte senin bu çalışman gibi bir emek ortaya çıkınca bütün o yorgunluklar gidiyor ve insan iyi ki bu forumdayım diyor.
Çok teşekkürler sevgili sali38tr...

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,773
2,614
Müthiş bir çalışma olmuş, ellerine sağlık. Yeniden okumak için renkli bir Karaoğlan çok güzel. Teşekkürler.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Bende indirmeden yorumumu yapıyorum. Hep söylemişimdir, Karaoğlan adeta bir üvey evlat gibi o renkli yabancı çizgi romanların yanında öksüz, siyah beyaz kalarak gerçek güzelliğini gösterememişti yıllardır. Siz bu işi başardınız. Tebrik ederim. Tabii renklendirme çok sabır ve zaman isteyen bir çalışma. Olsun bunun bir öncü olmasını ve diğer arkadaşların da biraz çaba gösterip, araştırıp renklendirmeyi öğrenerek daha pek çok sayısını rengarenk yapmalarını dilerim.
Bu güzel eseriniz için tüm kalbimle size teşekkür ederim, sali38tr.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
İndirip düşüncelerimi öyle yazayım dedim ama ne yazık ki, microsoft office'de aynen şöyle yazıyor "seçili konumlarda önizlemesi gösterilebilecek resim yok" yani sayfalar açılmıyor. (Diğer indirdiklerimin tümü açıldı).
İki sayfa hakkındaki görüşüm; Olağanüstü.
Şimdiye kadar yayınlanmış Renkli Karaoğlan serileri bu sayfaların tozuna bile yaklaşamaz.Keşke tüm sayfaları görebilseydim.
Ellerine sağlık.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
İndirip düşüncelerimi öyle yazayım dedim ama ne yazık ki, microsoft office'de aynen şöyle yazıyor "seçili konumlarda önizlemesi gösterilebilecek resim yok" yani sayfalar açılmıyor. (Diğer indirdiklerimin tümü açıldı).
İki sayfa hakkındaki görüşüm; Olağanüstü.
Şimdiye kadar yayınlanmış Renkli Karaoğlan serileri bu sayfaların tozuna bile yaklaşamaz.Keşke tüm sayfaları görebilseydim.
Ellerine sağlık.

Üstadım cbr yapılp sonra tekrar rarlandığı için ilk önce rardan cbr dosyasını çıkarınız.Saygılar.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828
güzel düşünceleriniz için teşekkürler renklendirme zor ama müthiş zevkli fırsat buldukça devam edeceğim arşivinde temiz beyazlatılmış yeşil ejder macerası olan varsa ( lal hariç ) renklendirmek isterim

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
Üstad gerçekten harika bir paylaşım.Başarılarının devamını diliyorum. Ellerine sağlık. En kısa zamanda yeni paylaşımlarınızı dört gözle bekliyorum.Çok teşekkürler.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
güzel düşünceleriniz için teşekkürler renklendirme zor ama müthiş zevkli fırsat buldukça devam edeceğim arşivinde temiz beyazlatılmış yeşil ejder macerası olan varsa ( lal hariç ) renklendirmek isterim

Beyazlatılmış "Yeşil Ejder" burada;

2. Seri kapaklara bakmak istersen;

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Mükemmel bir çalışma. Çok güzel olmuş. Karaoğlan'a çok yakışmış. Teşekkürler, Sali38tr.:)

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
Sevgili profesörün "başarının hazzını yorgunluk alır" düşüncesini hassasiyetle belirttikten sonra taklitin başarılı olmaktaki önemine değineceğim.

Kötü bir taklit olup kalmayı belirtmiyorum elbette. Sizdeki gibi üstün bir yeteneğin Karaoğlan renklendirmesi içinde çığır olması bağlamıyla bu takliti söylüyorum.

Taklit bize başkasının deney katkıları olmakla zamandan, mekândan ve gereksiz enerji yorgunluğundan bizi kurtarır. Yani Dünyayı her gün yeniden ve yeniden keşfetmenin gereği yoktur. Böyle bir durumda her daim Dünyayı yeniden keşfetme başlangıçları yapmak demek, yerimizde saymak olacaktır. Boş boşuna yorulma ortaya koymak olmakla ilerleme yapamayıp yerimizde saymak olacaktır.

Arşimet, suyun kaldırma kanununu bulmuştur. Bizim suyun kaldırma kanununu yeniden tadat (madde madde sayma) etmemizin gereği yoktur. Üstelik gemi yapımı da, suyun kaldırma kanunu aşaması üzerinde binlerce çalışmaları entegre etmekle, bugünkü gemi yapımının görkemli evresine gelmiştir.

Biz yola çıkarken bu gelişmişlik aşamalı düzey ve düzlemi öğrenme, eylemsel taklit etme becerisini sindirmiş olmanın muktedirliği ile bu aşama üzerine kendi yeteneğimiz olan sanatımızı (tıpkı sizdeki cevher gibi) ortaya koyacağız. Yeni bir Tommiks çizmeyeceğiz, Tommiks üzerinde yeni yeyeni Tommiks'ler ortaya koyacağız. Tommiks'ten yansıma ama Tommiks değil.

Bunu niye yazdım. Üstteki renklendirmeye bakınca Fatih Okta'nın swing renklendirmesi zihnimde canlanan bir eşleşme oldu. Bu çalışma o denli harikulade güzel olmuş. İşte bu noktadan itibaren bu çalışmanızda da görüldüğü gibi kendi sitiliniz kendi yolunu tutturmuştur bence. Bu duygulanmalarım eşilğinde hele de ilk kez deneyimi olan biri için valla müthişsiniz.

Tebrik ve teşekkürlerimi sönmeyen devamlılığınız dileklerimle bitiririm.

Son düzenleme:

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
indirdim sorunsuz açıldı,bu muhteşem çalışma sıradan macerayı bile albenili yapmış.karaoğlan üstadın dediği gibi en başarılı renkli Karaoğlan çalışması olmuş. ellerin dert gömesin üstat.bu renklendirmeyi gördükten sonra karaoğlanın ilk 4 macerası sali38tr kardeşimizin usta elleriyle renklenirmi? acaba diye hayal kurmaya başladım.saygılar üstad.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Tek kelime ile "harika"...
Naçizane ben de bu tür çalışmalarınızın devam etmesi halinde sevineceğimi söylemek istiyorum.
Büyük bir emek ürünü olduğunu söylemek bile gereksiz!..
Tüm emekleriniz ve keyif veren paylaşımınız için can-ı gönülden teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

52308R.gif

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511

İstediğiniz maceranın bir çok yerde paylaşımı var ama bir şeye dikkat çekmek istiyorum tarihleme kısmına baktığınızda bu baskılarda 13-11 den 15-11 sayfalara geçilir.Bu 14-11 sayfa müstehcen bulunarak dergi baskılarda kullanılmamıştır.Sizden rica veya tüm forumdan ricam bu sayfanın tamamlanması yönündedir.Kayıp sayfa milliyet gazetesi baskısında var ama ben temiz bir nüsha bulamadım .Yinede takipteyim.Kolaylıklar diliyorum.