Liste...

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Aslında sizlerden isteğimi biraz garip bulabilirsiniz ama bu sadece benim için değil öbür insanlar içinde önemli ve kolaylık sağlıyacağını düşündüğüm birşey.Sizden yayınlanmış serileri değil Kahramanların maceralarının tam serilerinin adlarını eklerseniz Diyar'ımıza sizce güzel olmazmı?Okurken karışıyo bazen anlamıyorum arada ne oluyor.Bunu Amerikan comicsleri için istiyorum gerçekten yaparsanız çok mutlu olurum.Dediğimi anlatmak için şöyle bir örnek veriyim.Misal Süpermen'in Doomsday'den sonra nasıl en karanlık gecede ortaya çıktığını o junior Süperman'i filan hala çözemedim bunun gibi Kahramanların çıktıkları bölümden öldükleri bölüme kadarki maceralarını liste halinde Diyar'a eklerseniz size milyon kere teşekkür edebilirim :)

sleepingforest

Yeni Üye
20 Nis 2011
92
27
Dostum o maceralar arasında 17 yıl ve haliyle yüzlerce süperman macerası var senin dediğin gibi bir liste yapmak nerdeyse bütün kahramanlar için imkansız bazılarının her ay 3-4 dergisi çıktığını ve 10 yıllarca geriye gitmekten bahsettiğimizi düşünürsen sende anlarsın imkansızlığını. Türkçe olarak bir özet hazırlamak bile baya fazla vakit alır

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Olabilir aslında internette bulunabilir ve koyulabilir.Bence tamam ama her karakter olmaz .Daha çok 70 80 sayılık WD filan olabilir.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,879
Ben şunu rahatlıkla yazabilirim...
İnternet ortamında en iyi listeleme, hemde güncel olarak sadece bizim diyarımız da var.

conan22

Yeni Üye
19 Ara 2010
41
22
Aslında güncel takip etmiyorsak DC ve dolayısıyla Superman için böyle bir şeye gerek yok. Çünkü DC Flashpoint hikayesiyle format yedi ve tüm dergiler birinci sayıdan başladı.

Superman'in de Doomsday maceraları silindi. Belki ileride daha farklı şekilde tekrardan yazılır ama şuan için Superman'in güncel takip etmek istiyorsan ve DC evrenine yeni başladıysan Action Comics ve Superman dergilerini okuyabilmek yeterli olacaktır. Sanırım sitede bu sayıların ikisi türkçe olarak mevcut. Ayrıca ingilizcene güveniyorsan New 52 adı altında çıkan sayılara şu sitede ulaşabilirsin:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Değerli dostlarım,

Maceraların listelenmesi konusu ne zamandır aklıma takılan konulardan birisi ve eninde sonunda bunun yapılacağına da inanıyorum. İçinden çıkılmayacak kadar çok serisi olan bir Tom Miks'in, Teksas'ın, Zembla'nın, vesaire macera listeleri olsa fena mı olurdu? Gayet iyi olurdu, buraya kadar liste isteyen arkadaşlarla hemfikiriz. Buradan sonra ayrılıyoruz, şu nedenle: neden istiyorsunuz? İsteyeceğinize kendiniz yapabilirsiniz!

Tarayıcınız yoktur, tarayamazsınız, derginiz yoktur tarayamazsınız, lisanınız yoktur çeviremezsiniz, kabiliyetiniz yoktur balonlama yapamazsınız, hepsini anlarım ama liste hazırlanmasının başkası tarafından yapılmasının istenmesini anlamam.

Hiç mi ben bu forumdan çok faydalandım ama şimdiye kadar hiç katkı yapamadım diyen arkadaş yok? Varsa böyle kişiler 15-20 sayı yayınlanmış Honda, Şerif, K.Venüs, James Bond gibi kısa serilerde deneme alıştırma yaptıktan sonra uzun soluklu serilerde bu çalışmalara devam ederek foruma çok önemli katkılarda bulunabilirler.

Ben hala forum ahalisinden birilerinin bu işi sırtlayacağına inanıyorum.

Sevgi - Saygı

Son düzenleme:

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Gulyabani arkadaş Teksas ve Tommiks'i aslında ben yapabilirim ancak Hoz Comics Serisi üzerinden isim olarak yapabilirim onların 30 küsür cildi yayınlandı Haşim Öz tarafından ve bunlar Teksas'la Tommiks'in bütün maceralarını içeriyor.Tabiki böyle bir şey başlatırsak bende sonuna kadar katkıda bulunacağım.Saygılar..

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,954
8,277
Değerli dostlarım,

Maceraların listelenmesi konusu ne zamandır aklıma takılan konulardan birisi ve eninde sonunda bunun yapılacağına da inanıyorum. İçinden çıkılmayacak kadar çok serisi olan bir Tom Miks'in, Teksas'ın, Zembla'nın, vesaire macera listeleri olsa fena mı olurdu? Gayet iyi olurdu, buraya kadar liste isteyen arkadaşlarla hemfikiriz. Buradan sonra ayrılıyoruz, şu nedenle: neden istiyorsunuz? İsteyeceğinize kendiniz yapabilirsiniz!

Tarayıcınız yoktur, tarayamazsınız, derginiz yoktur tarayamazsınız, lisanınız yoktur çeviremezsiniz, kabiliyetiniz yoktur balonlama yapamazsınız, hepsini anlarım ama liste hazırlanmasının başkası tarafından yapılmasının istenmesini anlamam.

Hiç mi ben bu forumdan çok faydalandım ama şimdiye kadar hiç katkı yapamadım diyen arkadaş yok? Varsa böyle kişiler 15-20 sayı yayınlanmış Honda, Şerif, K.Venüs, James Bond gibi kısa serilerde deneme alıştırma yaptıktan sonra uzun soluklu serilerde bu çalışmalara devam ederek foruma çok önemli katkılarda bulunabilirler.

Ben hala forum ahalisinden birilerinin bu işi sırtlayacağına inanıyorum.

Sevgi - Saygı

Gulyabani üstadım burda hem serzenişte bulunmanız hemde ince bir dokundurma, çok haklısınız, Yazınız hem eğitici hemde yol gösterici olması hasabiyle, bende bu formun bir üyesi olarak binlerce çizgi roman paylaşan güzel gönüllü dostlar sayesinde indirdim. Ben ne yapabilirim elimden ne gelir sizler gibi hiç bir meziyetim yok bu işlerle hiç uğraşmadım. Faydalı olabilmem benim yapabileceklerim ile "şimdilik" sınırlı olabilir. Bana bir görev verirseniz bende fihrist, veya bazı çizgi roman serilerinin sonunda bulunan dolgu çizgi romanları ayrı bir cilt yapma yoluna gidebilirim, veya fasikül şeklinde yayınlanan 20-30 sayfalık serileri cilt şekline getirebilirim. Sadece almakla değil karşılıklı özveri ile bizlerde bir paylaşımda bulunabilirsek burada tüm yükü sırtlayan dostlarımızın yoğunluğunu azaltabiliriz kanaatindeyim. Tabi herkes yapabileceği ve kendini geliştirebileceği mecralarda bu işe bir el atması sevindirici olacaktır. Sevgi ve Saygılarımla