İyi Bir Çizgi Roman Okuyucusu Arıyorsunuz!

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
533
7,134
Çizgi Roman Diyarı
Sadece Teks, her gün bir tane okunursa en az 2 yılda bitiyor.:Ğ

atsinaa

Onursal Üye
27 Tem 2011
357
3,054
Tokat -Niksar
Merhaba sayın SantaWintheiser.
Hoş geldiniz Çizgi Diyarı'na. Konu başlığınız ve mesajınızdan inanın hiçbir şey anlayamadım. Konuyu da yanlış yere açmışsınız. Eğer çizgiroman okumak istiyorsanız zaten tam yerindesiniz. Daha başka bir yer aramanıza gerek yok. Sadece okumak istediğiniz kitapları indirmeniz ve uygun program ile açmanız yeterli.

Resimli ve Görüntülü Anlatımlar - Çizgi Roman Diyarı
Yukarıdaki linkten Resimli ve Görüntülü Anlatımlara ulaşabilirsiniz.

53rk4n

Yeni Üye
23 May 2021
10
128
Mesajınızdan tam anlaşılmıyor ama, kastettiğiniz cbr, cbz gibi çizgi roman dosyalarını doğrudan web sayfanızdan okunabilecek şekilde gömebileceğiniz (embed) bir site arıyor olmanız mı? :)

Eğer öyleyse şu var mesela:

"HTML 5 Comic book reader" araması yaparak bir çok seçenek bulabilirsiniz.

SantaWintheiser

Yeni Üye
29 Kas 2021
2
4
Merhaba atsinaa, kitap indirmek yerine bazı çizgi roman okuyucuları arıyorum. Bazı iyi çizgi roman okuyucu uygulamalarını tartışan makaleyi buldum. Ben şahsen Icecream Ebook Reader kullanıyorum.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Merhaba arkadaşlar,

İyi çizgi roman okuyucu siteleri arıyorum. Güzel isimler önerebilecek olan var mı?

Sanırım kardeşimiz eksiltili cümle kurmuş.
Aslında şöyle mi demek istiyordu ne dersiniz dostlar..?
" İyi çizgi roman okuyucu " programı bulunan " siteleri arıyorum.
Güzel isimler önerebilecek olan var mı? "

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Yanlış yerde açılan konuyu ilgili yere taşıdım.
Bunun yanında başlık da google translate ile hazırlanmış bir Türkçeye çeviri gibi...
Ancak daha sonraki yazışmalarından konuyu açan kişinin kullandığı çizgi roman okuma programı (okuyucu) yerine başka çizgi roman okuma programları (okuyucular) aradığını öğrenmiş bulunuyoruz.
Daha ne diyeyim bilemedim.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
İndirmeden online çizgi roman okuyabileceğiniz sitelerden bize en yakını, aynı zamanda Çizgi Diyarı'nda yönetici olan "Büyük Beyaz" üstadın web sitesi. Onun çeviri balonlamalarının yer aldığı bir site. Bir göz atın isterseniz.
Adresi şurada:
Tabii buradaki ÇR'ları Çizgi Diyarı'ndan da indirip okuyabilirsiniz.

Ayrıca "Santa Wintheiser"in yurt dışından katılan bir çizgi roman meraklısı olduğunu tahmin ediyorum. Zira mesajı sanki makine çevirisiyle Türkçeleştirilmiş gibi.
Tahminimde yanılıyor muyum acaba?

(Ben de indirmeden online çizgi roman okunabilecek site aranıyor sandım, ne yapayım?)

Son düzenleme:

atsinaa

Onursal Üye
27 Tem 2011
357
3,054
Tokat -Niksar
Merhaba atsinaa, kitap indirmek yerine bazı çizgi roman okuyucuları arıyorum. Bazı iyi çizgi roman okuyucu uygulamalarını tartışan makaleyi buldum. Ben şahsen Icecream Ebook Reader kullanıyorum.

Ben şimdi YAC Reader kullanıyorum. Öncesinde CDisplay Ex kullanıyordum. İkisini de deneyebilirsiniz. Linkleri aşağıda mevcut.

Buğra455

Yeni Üye
21 Ocak 2022
2
0
ŞAhsen ben Kindle kullandığım için Calibre kullanıyorum ama yakınlaştırmak biraz sıkıntılı bir mevzu, çünkü yakınlaştırma yok :D.
Sadece dosyayı test etmek için (açılıyor mu, kalitesi nasıl diye) kullandığım için dert etmiyorum.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Mesajı tam üç kez okudum, okuduğumu değil de, neyi kast ettiğini anladım. Bu da böylesine ilginç bir cümle oldu benim açımdan.. :)