Cat Claw Ultimate Collection

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,636
İzmir
25687_1283598300.jpg

Alfa Yayınlarının son dönemlerini bilenlerin hatırlayacağı gibi Kedi Kız isimli bir çizgi roman yayınlamışlardı. Kedi Kız (orijinali Cat Claw) Bane Kerac'ın Yugoslavya henüz parçalanmadan çıkmış bir çizgi romanıydı. tarafından Amerika'da basılan 9 sayılık serisini Alfa yayınları ülkemizde yayınladı. Ne yazık Yogoslavya iç savaşı çıkınca Eternity yayını kesti, Alfa yayınları da sonlandı. Bu sebeple bu seri hiçbir zaman ne İngilizce ne de Türkçe olarak tamamlanamadı.

Yıllar sonra serinin Strip Revija isimli çizgi roman dergisinde yayınlandığını sonrasında ise olduğunu gördüm. Aramama karşılık nette bulamadım. Ecnebi sitelerde paylaşımları görenlerin, linkleri bulanların paylaşmalarını rica ederim.

Mr Davaro

Çeviri & Balonlama
7 Haz 2020
508
8,283
001.jpg

Bunu bulabildim ama sırpça, o dergide 8 bölümü yayınlanmış.
Eğer tamamlanmış hali bu 8 bölümden oluşuyorsa aşağıdaki
linkteki derginin 23. ve 30. sayıları arasında mevcut.
Fakat sanırım aradığınız bu değildi, belki budur diye atayım dedim. :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,636
İzmir
Ne yazık ki #28 sayıdan sonra bulmadım. Oysa #44 sayı çizilmiş. Bir gün birisi dergilere ulaşırsa paylaşması bizi çok mutlu eder.

Yardım ve desteğiniz için teşekkürler. Linkteki sayıları indirmiştim. İlk olarak fasikül şeklinde çıkmıştı. Daha sonra cilt haline getirildi. Ben ciltleri arıyorum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,636
İzmir
Seriyi ararken Stripzona'ya üye oldum.
Serinin yatıcısı Bane Kerac, Cat Claw konusuna yazdığım yoruma taramalarının ''şimdilik'' paylaşılmasını istemediğini belitti.

Bu forumda, yerli yazarların albümleri için "moratoryuma" kesinlikle saygı gösterilmesi, yani taramanın ertelenmesi için dahili bir anlaşma var. Yavaş ama emin adımlarla tüm Ultimate Collection burada taranacak.

Na ovom forumu postoji interni dogovor da se za albume domaćih autora striktno poštuje ''moratorijum'' tojest odlaganje skeniranja. Polako ali sigurno, cela Ultimate Collection će biti ovde skenirana.

There is an internal agreement on this forum to strictly respect the "moratorium" for albums by domestic authors, ie to postpone scanning. Slowly but surely, the entire Ultimate Collection will be scanned here.

Bu sebeple şimdilik beklemekten başka yapacak birşey yok.

bozkirsovalyesi

Kıdemli Üye
6 Eki 2020
107
258
Alfa nın basımları bende hala duruyor.
Ama zaten sizlerde de vardır bunlar.

Şu 28 sayıyı dilçevirici ile çevirebilirmiyiz?

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,636
İzmir
Alfa nın basımları bende hala duruyor.
Ama zaten sizlerde de vardır bunlar.

Şu 28 sayıyı dilçevirici ile çevirebilirmiyiz?

28 sayıdan 25 tanesi Alfa yayınları tarafından 9 sayı olarak yayınlandı. Son 3 sayı basılmadı. Eğer Alfa 1 sayı daha yayınlasaydı seri tamamlanmış olacaktı.