Gorajun - Cennetteki Sonsuz Hayat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,756
Gorajun - Cennetteki Sonsuz Hayat

gorajun.jpg

Ebat: 16 x 24 cm
Sayfa Sayısı: 158

Kuzeydoğuda yeryüzü kabarır sanki... Tepeler, yüce zirveli dağlara dönüşür; gri kabuklarındaki vadiler, derin yarıklarıyla kanyonlara evrilir.

Buralara giden kolay kolay geri gelmez. Hayat orada çok daha zordur, -eğer imkansız değilse-

İşte bahsettiğim yere, kuzeydoğuya giden biri vardı zamanında. Aradığı bir dağdı. Varlık dağı. Dağ öyle yüksekti ki ucu bulutlara değiyordu. Kimi, dağın bulutu aştığını, cennete yükseldiğini söyler... Luka, bu dağa gitti işte. Oraya vardığında isteğine kavuşacağına inanıyordu. İstediği cenneti görmek değildi, bulutlara yükselmek ve ondan bir parçayı kutuya koymak istiyordu.

Yılanın zehrinden panzehir yaparmış gibi, ölü buluttan canlı bulut yapmaktı niyeti. Su veren, pembe-beyaz bir bulut...

Luka büyücüydü.

Yollara düşmüş tüm büyücülere...

(Önsöz' den)​

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Gorajun`u tanıtacaktım ki Colin`in halihazırda başlığı açtığını gördüm.

Türk yazar-çizerlerin elinden çıkma ve ortalamanın epey üzerinde iyi çizgi romandır. Ülkemizde sektörün gelişmesi için alınıp göz atılmasını şiddetle tavsiye ederim. Yeterli bilgi yukarıda verilmiş, ben de kısa kısa not vereyim...

Çizim - 8
Renklendirme - 8
Hikaye arkaplanı - 9
Hikayenin işlenişi - 7
Karakter ve diyaloglar - 8
Atmosfer - 9

Toplamda - 8/10 puanı hak eden oldukça başarılı bir çizgi romandır, tavsiye edilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...