LOVECRAFT ANTOLOJİSİ (2 Cilt, Dehşet Öyküleri)(Ç/B)

LOVECRAFT ANTOLOJİSİ (2 Cilt, Dehşet Öyküleri)(Ç/B)

hggurak

Like Tree447Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03.Mayıs.2017, 15:33   #31
Onursal Üye
Çeviri Balonlama
Yönetici

hggurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 315904
•Rep Seviyesi :
hggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond repute
Ben henüz yapamadım ama Bay Fuat Aktüre,
her iki kitabı da bastırıp ciltleterek kütüphanesine katmış...
Sizlerle de paylaşayım istedim...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu hggurak tarafından (05.Temmuz.2017 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.
hggurak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Mayıs.2017, 22:36   #32
Çeviri Balonlama
Yönetici

The_DarknesS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 748251
•Rep Seviyesi :
The_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond repute
Alıntı: hggurak´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben henüz yapamadım ama Sevgili Fuat Aktüre dostumuz,
her iki kitabı da bastırıp ciltleterek kütüphanesine katmış...
Sizlerle de paylaşayım istedim...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Keşke biz de ciltletip kütüphanemize eklesek,
Fevkalade kalitede böyle bir çalışma kütüphanelere yakışır.
mustibey, scanfan, hggurak ve 1 kişi bunu beğendi.

The_DarknesS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Mayıs.2017, 22:45   #33
Yeni Üye

betino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10010
•Rep Seviyesi :
betino has a reputation beyond reputebetino has a reputation beyond reputebetino has a reputation beyond reputebetino has a reputation beyond reputebetino has a reputation beyond reputebetino has a reputation beyond reputebetino has a reputation beyond reputebetino has a reputation beyond reputebetino has a reputation beyond reputebetino has a reputation beyond reputebetino has a reputation beyond repute
İlk önce çizgi Diyarı ailesine sonra böyle güzel bir çalışmayı, bu kadar ayrıntılı ve özenle hazırlayan "hggurak" sonsuz teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim.
Cok saolun verdiğiniz emeğe ve çalışmaya Sayın hggurak.
mustibey, scanfan, hggurak ve 1 kişi bunu beğendi.
betino isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Mayıs.2019, 12:10   #34
Onursal Üye

murats - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 25686
•Rep Seviyesi :
murats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond repute
Mükemmel bir sunum.
Harika.
Müthiş.
mustibey, scanfan ve hggurak bunu beğendi.
murats isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Mayıs.2019, 17:38   #35
Onursal Üye

murats - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 25686
•Rep Seviyesi :
murats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond repute
Sevgili dostlar,

Sayfayı görünce, heyecanla indirmeyi başlatmış ama sunumun tamamını
-dikkatle- okuyacak zamanım olmadığından, açık bırakıp çıkmıştım evden.
Biraz önce keyifle, detaylı inceleyerek, hayran kalarak, ve bu balonlamanın
hem çevirisinde, hem de grafik uygulamasında kamera-arkasındaki emeği ve
dikkate alınan şeyleri okuduktan sonra bir kaç kelam daha etmek istedim.

"Helal olsun."

Türkiye'de onyıllardır görmek istediğim insan profilinin birer harika örneğisiniz.
Duygusal yaklaşım, teknik beceri ve araştırma anlamındaki özeniniz,
yaptığınız ön çalışma, mükemmelliyetçilik anlayışı, vazgeçmeden sebat etmek
ve başlanan işi bitirmek, yapabileceğiniz en iyisini yapmayı hedeflemek, ve
bunu başarmak...

Bunu amatör ruhla yapmak..
..ama yayınevlerimizin çoğunlukla yap(a)madığı,
yapmaya kalkmadığı muazzam bir ustalık ve inanmışlıkla,
onlar yaptıklarında bile, onların arasında en iyi yapılmışın da ötesinde,
profesyonel iş hayatının ürünlerinin en üst standartının da ötesinde yapmak.
.
.
Yazarı araştırmanız mı desek; o dili, kullanıldığı ve dayandığı dönemi, kelimeleri, diyalektleri, bozumları, bir ön çalışma yaparak, gerçek anlamıyla bir 'uyarlamayı' yapabilmeniz mi desek,

Eldeki grafiklerin mevcut kondüsyonunu, eski bir eserin restorasyonu kalitesinde, en üst düzey düzenleme tekniklerini kullanarak ve zaman harcamaktan kaçınmadan, 'tek yol en iyisini yapmaktır' düsturu ve standardını esas olarak 'toparlamanız' mı desek,

Dilin uyarlamasındaki ön araştırma ve çeviri özeninin aynısını grafik uygulamada da göstererek; orijinal görsel ve estetik güzelliği korumak kaygısıyla, son derece zevkli bir şekilde tatbik etmeniz, en uygun eşbenzer fontları bulmanız, temizlenen yerlerdeki grafikleri rötuşlamanız, ve otantik, estetik bir şekilde tatbik etmeniz mi desek,

Ve bunların harika bir sunumla, animasyonlarla, kusursuz bir Türkçe ile anlatımı, ve içinizdeki heyecanın ve arkaplanda önem verdiğiniz unsurları ve yaptığınız çalışmaları samimi bir dille bizlerle paylaşmanız mı desek..

Mü-kem-melsiniz..

Teşekkür yetmez size..

Elleriniz, o güzel yüreğiniz, kusursuzluğu ve yapabileceğinizin en iyisini ve sadece en iyisini hedefleyen iş-yapma anlayışınız, paylaşım ruhunuz hiç değişmesin, hep sağlıklı kalsın..
.
.
Sizin gibi adamlarla gurur duyuyorum, övünüyorum,
ülkemin geleceğine dair tekrar umut doluyorum.
Her şey güzel olacak yaa, gerçekten güzel olacak, diyorum.

.
lenard, mustibey, scanfan ve 3 kişi bunu beğendi.

Konu murats tarafından (09.Mayıs.2019 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
murats isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Mayıs.2019, 20:42   #36
Onursal Üye
Çeviri Balonlama
Yönetici

hggurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 315904
•Rep Seviyesi :
hggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond repute
Alıntı: murats´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili dostlar,

Sayfayı görünce, heyecanla indirmeyi başlatmış ama sunumun tamamını
-dikkatle- okuyacak zamanım olmadığından, açık bırakıp çıkmıştım evden.
Biraz önce keyifle, detaylı inceleyerek, hayran kalarak, ve bu balonlamanın
hem çevirisinde, hem de grafik uygulamasında kamera-arkasındaki emeği ve
dikkate alınan şeyleri okuduktan sonra bir kaç kelam daha etmek istedim.

"Helal olsun."

Yanıt vermeyi zaruri bulduğum; gerek benim ve gerekse sevgili scanfan dostumun göğsümüzü kabartan/kabartacak içten yorumunuz ve övgüleriniz için çok teşekkürler sevgili murats dostumuz...
Elimiz erdiğince bir şeyler yapmaya devam edeceğiz inşallah...
Sevgi, saygı ve selamlarımızla...

lenard, mustibey, murats ve 3 kişi bunu beğendi.
hggurak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23.Mayıs.2019, 11:27   #37
Yeni Üye

odinoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
odinoğlu is on a distinguished road
EMEKLERİNİZE,ELLERİZE VE YÜCE GÖNÜLLERİNİZE SAĞLIK,İYİKİ VARSINIZ
odinoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiket
antoloji, lovecraft

Seçenekler
Stil