Harakiri Sayı - 01 2011

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Harakiri Sayı - 01 2011

--

Alternatif venomaer RAR dosyası

"Küçükleri muzır neşriyattan korumak" adına kesilen ağır cezalarla baş edemeyen dergi üçüncü sayı sonunda kapanmıştır.

Harakiri-Say-01-2011-1.jpg

100 ünlü Türkü tanıtalım dediklerinde sadece 3 sayı çıkacaklarını bilmiyorlardı zannedersem. :)

Harakiri-Say-01-2011-42.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
Çok güzel bir ekip varmış ama ne yazık ki birliktelik kısa sürmüş.

Teşekkürler üstadım.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Çok güzel bir ekip varmış ama ne yazık ki birliktelik kısa sürmüş.

Teşekkürler üstadım.
Çok değerli ekiplerin çıkarttığı 10'larca çok güzel dergi 3'er 5'er sayı çıkarttıktan sonra bırakmak zorunda kalmışlar. Bence bunun üç sebebi var,
1-Yönetimlerine bakıyorum hep belli başlı kıdemli çizerleri yönetici yapmışlar, hiç birisi profesyonel yöneticiler tarafından yönetilmemişler.
2-Pazarlama bütçesi yaratmamışlar , yaratamamışlar. Çok sıkı takipçilerin bile duymadığı birçok dergi sesini duyuramadan kaybolmuş gitmiş.
3-Tekelleşmiş dağıtım kanallarının kurbanları olmuşlar. Dağıtım kanalları genelde hükümet yanlısı olmuş,mizah dergileri de doğaları gereği muhalif olmuşlar. Dolaysıyla da okuyucuya ulaşamamışlar. Birçok dergide görüyorum okurlar mektup yazıyor bulamadıklarını söylüyorlar.

eshq

Yeni Üye
24 Ara 2018
22
47
M.Perker'in çizgilerine benziyor, Karakarga dergisine çok benzettim, hemen göz atacağım. Harika işler çıkarıyorsunuz teşekkürler.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,597
Bu dergi ile ilgili acı bir anım var,şöyle ki;dergi ilk çıktığında biraderim almıştı,ben de misafirdi."Bu harakiri,harika" deyip sonra incelicem deyip sehpaya bırakmıştım.O hengamede unutuluş ve birader almanyaya gittikten sonra derginin yasaklandığı haberiyle hatırlanış...evde arayış ve bulamayış...başımdan aşağı kaynar sular dökülüş...Sonra anladım ki,birader götürmüş,uçakta okumak için,sonra çöpe atmış.Çok acımıştım o dergiye.Yıllar sonra burada okuyabileceğim için çok mutluyum.Emeği geçen herkesle bunu paylaşmak istedim.Varolun.