Güneş – Yavrukurt Özel Sayı 006 Avcı Bay Çetin (21.10.1956) (04.11.1956)

12 Şub 2010
15,006
543,719
file

Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Hazine dairesinin en güzel parçalarından biri
sanki bu özel sayı! Kapak renkleri de çok güzel.
Elin kuşuyla ne alıp veremediği varmış Avcı Bay
Tekin'in bakalım. Ne dedim ben? "Avcı", doğru ya:)...
Teşekkür ederim sevgili üstadım, saygılar, selamlar.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Jungle Jim maceralarını Bay Çetin adıyla ve kopya çizgilerle yayınlamış bizimkiler.
Bay Çetin, Güneş Yavrukurt serisinden başka 1001 Roman serilerinde ve daha başka çizgi romanlar ile çocuk dergilerinde bolca yayınlamışlar. Jungle Jim, böyle zulüm:) görmemiştir başka memleketlerde.

Tabii başka memleketlerde orijinal çizgilerle yayınlandığı için eski çizgi roman muamelesi görür. Ama bizde kopya çizgiler, resme yakıştırılmış uyduruk tercümelerle Türkiye'de yayınlanmış olan böyle çizgi romanlar, kolleksiyon değeri yönünden aranan çizgi romanlardır. Bu tür çizgi romanların sadece yerli değil, uluslararası koleksiyon değerleri vardır. Örnek olarak Türk çizimi Tenten ve Kinova'lar gösterilebilir. Bunların Türkiye'de zor bulunmalarının sebebi, yabancı kolleksiyonerlerin ilgisidir.

Bu çizgi romanları facebbook ortamında paylaştığımda yabancıların ilgisini sık sık görmekteyim.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,949
ordu-turkey
Haluk abi zaten ulusal değil uluslarası seviye de bir insan şu arşiviyle Rabbim ona bize verdiği gibi bol güzellikler versin.