'Günaydın' Okul Ansiklopedisi Cilt 2 Fasikül 17

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,626

Neredeyse 50 yıl olmuş. Ortaokul zamanlarımda, Günaydın Gazetesi'nin verdiği "Pay Kuponu" ile alıp, Fasikülleri biriktirdiğim, Ciltletip sakladığım, Bana göre; (zamanında) eşsiz bir yayındır. Öyle ki, Bugün ne biliyorsam, yarıdan çoğu bu kaynağa aittir. 2 Ciltli, 34 Fasiküllük bu Ansiklopedi; Arşivimin en değerlisidir. Daha evvel 23 Nisan ile ilgili Fasikülünü paylaştığım bu kitabın, son fasikülünü de 19 Mayıs dolayısı ile paylaşıyorum.İlerde tümünü paylaşmayı düşünüyorum.

Gençlere ve de genç kalabilenlere; İyi ve de sağlıklı Bayramlar.

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,739
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için güzel bir sürpriz olmuş, emeklerine sağlık Üstadım.

sekonme

Kıdemli Üye
8 Eki 2009
151
336
Bizde de basım tarihi bilmediğim, Günaydın'ın ünlü "Uzay Ansiklopedisi", "Yaşadığımız Dünya" ve adını hatırlayamadığım insan anatomisi ve canlılarla ilgili eşsiz ansiklopedileri vardı. 1973 doğumluyum ve çocukluğum onları hatim etmekle geçmişti desem yeridir. Dediğiniz gibi, bugün hala o yıllarda okuduğum bilgiler hafızamda duruyor. Onca yokluğa rağmen, bilgi hazinelerinin bolluğunda yaşayan son nesillerdeniz herhalde...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Bundan aylar önce fasikül kapağındaki yazının bir kısmı görünmediğinden ufak bir rötuş yapmıştım, belki arşivine almak isteyenler olabilir diyerek buraya da eklemek istedim. Her biri altın değerindeki bu kıymetli paylaşımınız için teşekkürler Üstadım.

50788956693_dee1804272_o_d.png

24 Haz 2020
31
55
Allah razı olsun sizden, sizlerden (bu sitede emek veren her güzel paylaşım yapan herkes) bizleri çocukluk, gençlik günlerimize götürdüğünüz için.. İnanın sizlere dua ediyorum her okudukça ki her bilgisayara girişimde ilk paylaşımlarınızı okuyorum içim huzur doluyor.. Teknolojinin yaygın olmadığı dönemler en büyük desteğimiz idi kitaplar, çizgi romanlar, ansiklopediler.. İnşallah bende en kısa zamanda scan yapıp geçmişten ne varsa paylaşmak isterim sizin bu güzellik ordusuna katılıp.. Saygılarımla..