Gelecek Program

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Başlığı ve konsepti değerli dostum Ozan'dan çaldım, itirazı olmaz sanırım.

Burada belirli aralıklarla önümüzdeki aylarda tamamlanması olası projelerden bahsedeceğim ki çeviri çakışmalarına yol açıp bir kaç atımlık barutumuzu boşa harcamayalım.

Şu anda çevrilen, balonlanan ve çevirisine başlanmış olan oneshot ve seriler aşağıdadır.

Carapaces (Schuiten kardeşlerden kısa öyküler) 03 Tamamlandı büyükbeyaz
Kran 02
Luther Strode 04 Tamamlandı shoryuken - 05
Ganz Allein Tamamlandı uzung
Alan Quartermain 01 Tamamlandı darkwood- 02 Tamamlandı
Sand, nicht mehr als sand Tamamlandı (Hugo Pratt' dan 2 adet savaş öyküsünden oluşan 50 sayfalık bir oneshot)
Quintos Tamamlandı (Oneshot) Çizgiromanda şimdiye kadar hiç karşılaşmadığım İspanya iç savaşı esnasında geçen bir öykü
Canoe Bay (Oneshot) Bağımsızlık öncesi Kuzey Amerika'da geçen bir öykü
Hieroglyph 01-02-03-04

Bu aralar aynı anda pek çok işle uğraştığımdan belki unuttuğum da vardır.

Bu liste kesinlikle "balonlama" için yoğun emek harcayan dostlarıma her hangi bir baskı unsuru oluşturmak için hazırlanmamıştır, sadece haber amaçlıdır.

Sevgi & Saygı

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Lütfen biraz baskı hissedin dostlar.
Liste muhteşem görünüyor.Bu tür farklı
tarzları okumak lazım.
Örneğin "Quintos", savaşı derinlemesine hissettiren
bir çizgi romana benziyor.Ülkemizde geçen yıl yayınlanan "Uçma Sanatı" ise
savaş öncesi,savaş sırası ve sonrasında insanların
hayatından bahsediyor...
Yok yok kıyamam size baskı hissetmeyin,
biz bekleriz bir köşede, heyecanla, sabırla...
Şaka bir yana şimdiden seçimleriniz için
tebrikler, kolay gelsin,
teşekkürler, sevgi ve saygılar...

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Allan Quartermain sevdiğim bir karakter. Çevirisi bittikten sonra balonlamasını ben yapmak istiyorum... Eğer müsaade varsa?

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Çok kızdım işte :mad:, bu yüzden benim seçeceğim bir Almanca çeviri isterim :rolleyes:

Valla Nadir abi, ben söyleyecek bir şey bulamıyorum, sana kimse yetişemez üstadım :39:

Balonlamaya eser vermede; ben ortak büyük beyaz üstadıma yetişmeyi rüyamda bile göremezken :(, sana balonlama ustaları yetişemiyor Nadir abiiiiiiiiiiiiiiii :Z

"Büyücem büyücem, kırk fırın ekmek yicem işte" :7:

Bu arada ilk iki sıradaki:

Quintos (Oneshot) Çizgiromanda şimdiye kadar hiç karşılaşmadığım İspanya iç savaşı esnasında geçen bir öykü

Sand, nicht mehr als sand (Hugo Pratt' dan 2 adet savaş öyküsünden oluşan 50 sayfalık bir oneshot)

Bu eserleri; 4 gözle değil, 4 x 4 gözle bekliyorum üstadım :rolleyes:

Abi bizim bir kaç tahtamız eksik mi, böyle haldır haldır:71:bunu çok merak ediyorum ara ara :1:
Bu konuyu Cumartesi günü, içine su dökünce beyazlaşan bağlamda :D; çoook çooooook derinlemesine irdeleyelim derim ben üstadım :d

Olsun ama, Kutsal Çizgi Roman bizden yana işte ;)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Abi niye böyle bir şey yaptınız? Kendimi çok baskı altında hissettim. Off, hemen balonlamayı bitirip yayınlamalıyım. :p

Listedeki kitapları merak ettim, ben de dört gözle bekliyorum.. Emekleriniz için teşekkürler..

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
Mutluluk tablosu bu herhalde :)
çeviri, balonlama,... hepsi benim için :p
hepinize teşekkürler :2: