Anlayan Biri Olursa Allah'ını Seviyorsa Çıkıp Ne Anladığını Söylesin

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
sevgili dostlar diyarımızda gerçekten kültürlü, mürekkep yalamış kişiler var... öğretmen, hukukçu, öğretim görevlisi ve daha birçok akıl, fikir sahibi, saygın meslekleri olan dostlarımız, kardeşlerimiz, ağbilerimiz var... şimdi ben dün müştekisi olarak katıldığım duruşmadaki sanıklardan birinin, kelimesi kelimesine, noktasına virgülüne dek duruşma tutanağına geçen ifadesini aşağıda sizlere sunuyorum... bu şahıs üstelik bir doktordur... yargılamalar halen devam ettiği için daha fazla açıklamada bulunamıyorum... aşağıda okuyacağınız ifadeden birşey anlayan çıkarsa Allah rızası için lütfen çıkıp ne anladığını söylesin :18:

sanık a......... k.............savunmasında: ben ilk düzenlenen raporda %72 daha sonra %50 olarak hazırlanmıştır, her ikiside doğrudur, matametiksel birşey yoktur, her ikisinde de olabilir, tam matematiksel bir rapor yoktur, her ikisinde de birinde olabilir, raporlar doğrudur, sahte değildir, her ikiside doğru olabilir, toplarken matematiksel bir rapor yoktur, %80 arkadaşın yazdığı rapora göre topluyoruz, y........ k.............k............. 'nin görüşünü doğru kabul ediyoruz, ben kendisini muayene etmedim, heyette görmedim, ancak kendisinin 7-8 tane ameliyatını ben yaptım, bu heyetlerde matematiksel doğrular yoktur, raporlarda değişiklikler olabilir, savunmama ekleyeceğim başkaca bir husus yoktur, dedi.

arkadaşlar okuduğunuzda lütfen benim imla hatası yaptığımı düşünmeyin... değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Bir iki gün daha okumam lazım
şu an halen idrak edememenin
dehşet sıkıntısını yaşamaktayım..
Muhakkak bir gün anlaşılacaktır..

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Bu doktorun ifadesinden anladığım ,tıpta kesin olan doğrular yoktur.Aslında herşey Allaha emanettir.Bir insan hem hasta hemde aynı anda sağlıklı olabilir.
Bir fizikçi ve aynı zamanda matematikci olan ben kesin doğruyu reddeden bu ifadeyle sağlık yönünden vay halimize diyorum.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
Bir iki gün daha okumam lazım
şu an halen idrak edememenin
dehşet sıkıntısını yaşamaktayım..
Muhakkak bir gün anlaşılacaktır..

sizin gibi yıllarını bu mesleğe vermiş değerli bir hukukçunun bu satırlarını okuduğum şu dakikalarda içine düşmüş olduğum dehşet hissi bir kat daha arttı... tecrübe bile idrak edemediyse yani siz dahi idrak edemediyseniz... şu an davanın başına gelen 24-25 yaşlarında ha var ha yok genç bayan hakimimiz nasıl idrak edecek acaba? hakim hanım duruşma esnasında bayağı da idrak etmiş gibi duruyordu...muhakkak anlaşılacaktır dediğiniz günün çok uzaklarda olmaması dileğiyle... ya ben bu sırrı çözeceğim yada çözüleceğim...

Son düzenleme:

sedimcrp

Yeni Üye
21 Eyl 2011
18
4
Muhtemelen bir heyet raporu, sağlık raporunda eksik ya da fazla puan verilmesi gibi bir durum olmuş. Bu durumun skorlama sistemi değişik formüllere göre hesaplanıyor misal bir hastanede %70 özürlü raporu alan kişi başka bir hastanede %50 gibi skorlar alabiliyor. Bu biraz da puanı veren hekime bağlı olduğu için hakikaten iki kere iki gibi bir durum değil.
Bence de her ikisi de doğru olabilir her ikisi de yanlış olabilir.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,053
Sarıyer
İmla hatalarına ve cümle düşüklüklerine girmeden 25 yıllık bir hekim gözüyle yorum yapmam gerekirse; anladığım kadarı sözkonusu olan sağlık raporuna yazılan maluliyet yüzdesi. Bu konuda hakikaten matematiksel bir çözüm mevcut değil ve olamazda, yanlış olan bunu matemetiğe bağlayan zihniyet. Tıp pozitif bir bilim sayılmasına rağmen, sayılar konusunda değişikikler her zaman olabilir, çünkü değerlendirmede kullanılan kriterler subjektiftir. Küçük parmak kaybına şu kadar yüzde verilir diye bir kural yoktur, hekimin deneyimine önceden gördüğü vakalara göre kafasında oluşturduğu bir skala vardır ona göre yüzdeyi yazar ki bana göre bu da yanlıştır, küçük parmak bir piyanistte, profosyenel tenisçide y da o parmağını daha çok kullanan herhangi bir işi yapan kişide örneğin sadece reçete yazan bir doktora göre daha fazla maluliyete yol açabilir.

Kısacası farklı doktorların aynı hastaya farklı maluliyet yüzdeleri vermesi olağandır, aynı doktorun aynı hastaya aynı hastalıktan 50 - 72 gibi farklar vermesi çok olası değildir ama ili rapor arasında çok zaman geçmişse ve hekimin hafızası yavaşlamaya başlamışsa belki normal kabul edilebilir.

Benim bahsettiğim işin sağlık raporunda yazan ısmıdır. Adli tabibler farklı kıstaslar kullanıyor olabilirler.

İyi akşamlar.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
Muhtemelen bir heyet raporu, sağlık raporunda eksik ya da fazla puan verilmesi gibi bir durum olmuş. Bu durumun skorlama sistemi değişik formüllere göre hesaplanıyor misal bir hastanede %70 özürlü raporu alan kişi başka bir hastanede %50 gibi skorlar alabiliyor. Bu biraz da puanı veren hekime bağlı olduğu için hakikaten iki kere iki gibi bir durum değil.
Bence de her ikisi de doğru olabilir her ikisi de yanlış olabilir.

sevgili sedimcrp sanırım şu noktanın da belirtilmesi gerekiyor... ondan sonra yine değerli görüşünüzü almak isterim... öncelikle %70 raporu veren de aynı hastane aynı heyet %50'yi verende... aradan geçen zaman 3-4 ay... üstelik bir süre sonra şahısın eline yine aynı heyet tarafından, imzalı ve mühürlü olduğu halde başka belgelerden fotoğrafları sökülerek, tamamen bilgisi dışında düzenlenmiş bir rapor daha geçiyor... ve en önemlisi de bu üçüncü rapor %50 değerindeki raporun bir taklidi...

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,053
Sarıyer
Heyette hani branştan hekim bulunursa bulunsun şayet ortamda bir gıcıklık, hekimlerin birbirine kıl olma durumu yoksa, genel olarak konunun uzmanının kanısı dikkate alınır. Yani yukardaki durumda % 70 ve % 50 yi imzalayan aynı heyet, onaylayan aynı hastanenin başhekimliği olabilir ama burada bu rakkamlar konunun uzmanından çıkmıştır. Niye şahsın bilgisi dışında 3. ve daha önceki raporlardan birinin taklidi hazırlanmış bunu bilmiyorum, bugüne kadar böyle bir olayla karşılaşmadım.

sedimcrp

Yeni Üye
21 Eyl 2011
18
4
sevgili sedimcrp sanırım şu noktanın da belirtilmesi gerekiyor... ondan sonra yine değerli görüşünüzü almak isterim... öncelikle %70 raporu veren de aynı hastane aynı heyet %50'yi verende... aradan geçen zaman 3-4 ay... üstelik bir süre sonra şahısın eline yine aynı heyet tarafından, imzalı ve mühürlü olduğu halde başka belgelerden fotoğrafları sökülerek, tamamen bilgisi dışında düzenlenmiş bir rapor daha geçiyor... ve en önemlisi de bu üçüncü rapor %50 değerindeki raporun bir taklidi...

Bunlar sık görülen şeyler hocam yani bu şahısa 6 ay sonra %40 rapor da verilebilir. Tabi konu nedir bilmiyorum ancak bazı hastalıklar çizelgelerde yer almıyor bile, hekim kendi tecrübesine göre kendi takdir hakkını kullanıyor. Ya da mesela diabet gibi bir hastalık için sadece bir kaç alternatif puan var %20-%30 gibi, puan verirken çok zorlandığımız oluyor çünkü diabetin onlarca çeşit komplikasyonu var, hafiften çok ağıra kadar tutulumları var.
Yani bugün %20 puan alacak bir diabet hastası 6 ay sonra %40-50-60 alabilir çok rahatlıkla.
Taklit rapor kısmını da anlamadım, ne amaçlanmış bilemedim ancak kabaca kolay kolay bir hekim buna cesaret edemez diye düşünüyorum.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
sevgili sedimcrp inanın cesaret ettiler ve şu an yargı huzurunda hesap veriyorlar... 10 doktor 2 sağlık kurulu memuru... 2 yıl soruşturması sürdü, örtbas edilmeye, engellenilmeye çalışıldı... ama işte yargı karşısındalar...ve bazıları da işte yukarıdaki bire bir sunduğum cümlelerle kendini savunmaya çalışıyor... aslında daha işin çok başındalar, yargıya daha yeni hesap vermeye başladılar... çünkü daha yargıya ibraz edilecek belgeler var...

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Ben bu durumdaki olayı tam anlayamadım ?
Heyet raporu almak mı ? Yoksa malulen emeklilik için bu işlerle uğraşmak mı ?
32 senelik diabet rahatsızlığım var (35 yaşındayım).. Rapor almak hiç sorun olmuyor.. Belki rahatsızlığım artık 5 kişide 1 görüldüğündendir bilemiyorum ? En basitinden bir göz dibi muayenesi ile çıkılıyor işin içinden..

İnsan zaten hayattan bezmiş durumda..
Gulyabani'nin yazdığı doktorlar arası "kıl olma" vay canına dedirtiyor insana..
Vatandaşın günahı ne ?
İnsan soruyor kendine, 3 4 ayda trafik cezaları bile 20 puan düşmüyor nerede sağlık durumu ?

sedimcrp

Yeni Üye
21 Eyl 2011
18
4
Olayi anlamadigim icin yorum yapamayacagim ancak doktorlarin bilerek yanlis verdigi bir rapordan nasil bir menfaat saglayacagini anlayamadim.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
Ben bu durumdaki olayı tam anlayamadım ?
Heyet raporu almak mı ? Yoksa malulen emeklilik için bu işlerle uğraşmak mı ?
32 senelik diabet rahatsızlığım var (35 yaşındayım).. Rapor almak hiç sorun olmuyor.. Belki rahatsızlığım artık 5 kişide 1 görüldüğündendir bilemiyorum ? En basitinden bir göz dibi muayenesi ile çıkılıyor işin içinden..

İnsan zaten hayattan bezmiş durumda..
Gulyabani'nin yazdığı doktorlar arası "kıl olma" vay canına dedirtiyor insana..
Vatandaşın günahı ne ?
İnsan soruyor kendine, 3 4 ayda trafik cezaları bile 20 puan düşmüyor nerede sağlık durumu ?

sevgili ozaki yüreğine sağlık... piyanistin parmağı çiftçinin, işçinin, hamalın parmağından daha mı değerlidir bilemem ama hayata, insanlığa objektif bakış diye senin yorumuna derim... hamalın parmağına da piyanistin parmağına da birşey olduğunda akan kan aynı renk, acı aynı acıdır... doktorlar arası kıl olma durumu söz konusu mudur... evet bu durum gerçekten söz konusudur... bir adamın hayatını mahvedecek şekilde rapor oranını %72'den %50'ye düşür... sonra bu yaptığında yetmez gibi o değerini düşürdüğün değersiz raporları kayıp et... sonra da adamın oradan buradan imzalı mühürlü fotoğraflarını sök kayıp ettiğin raporların bir taklidini düzenle, üstelik bunu devletin bir başka kurumuna gönder... şimdi böyle yargı önüne gelince sözleri öyle geveler durursun... resmi evrakta sahtecilik cürümünün oluşması için üzerinde oynanan belgeden menfaat elde edilmiş olması gerekiyormuş... ya işin bir de tersini düşünecek olursak... menfaat elde edemediği için adamın raporlarıyla bu şekilde oynanmışsa... ve Allah'a şükür şahsın elinde de bunu kanıtlayacak kanıt ve tanık varsa ne olacak... yaptıkları yanlarına kar kalmayacak...

sedimcrp

Yeni Üye
21 Eyl 2011
18
4
Oncelikle konu yargiya tasinmis ve hakliysaniz eger inşallah hakkinizi alirsiniz.
Ben yorumlarimi siz igneleyesiniz diye yapmadim kimseyi de korumak gibi bir gorevim yok.
Bu doktor ne amacla boyle bir seye girismis onu da anlamadim ancak bu rapor yuzdeleri zannedildigi gibi verilmiyor işin pratigi de bu.
Her ay bize 1.5 milyon nufuslu komsu sehirden bile onlarca itiraz edilmiş rapor geliyor ve bu hastalari bastan degerlendiriyoruz. Bir cogunun yuzdeleri de degsiyor. Yani bu oranlarin degismesi bana surpriz gelmiyor.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,053
Sarıyer
Lütfen yanlış anlamayın, yukarda örnek verirken sırf bu yorumlara neden olmamak için "çiftçi" yada "hammal" gibi bir mesleği örnek vermedim, kendi mesleğimi örnek verdim. Doktorların niye raporu değiştirdiğini hala anlayabilmiş değilim. Her meslekte olduğu gibi hekimlerin arasında da iyisi, kötüsü, hırslısı, açgözlüsü, yalancısı, dürüstü, kısacası her türlüsü vardır, hepsi adına konuşmak bana düşmez. "Bile bile" hata ya da sahtekarlık yapan cezasını çeker ama lütfen son yıllarda toplumda yaygınlaşan hekim düşmanlığı dalgasına kapılmayalım. Sabahtan akşama kadar insan canıyla uğraşan ve sadece negatif özellikleriyle hatırlanan başka bir meslek grubu olduğunu sanmıyorum.

Sevgi & saygı

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Oncelikle konu yargiya tasinmis ve hakliysaniz eger inşallah hakkinizi alirsiniz.
Ben yorumlarimi siz igneleyesiniz diye yapmadim kimseyi de korumak gibi bir gorevim yok.
Bu doktor ne amacla boyle bir seye girismis onu da anlamadim ancak bu rapor yuzdeleri zannedildigi gibi verilmiyor işin pratigi de bu.
Her ay bize 1.5 milyon nufuslu komsu sehirden bile onlarca itiraz edilmiş rapor geliyor ve bu hastalari bastan degerlendiriyoruz. Bir cogunun yuzdeleri de degsiyor. Yani bu oranlarin degismesi bana surpriz gelmiyor.

İğnelemek değilki hocam konuşulan..
Bende bu durumda sorarım.. 5 senede bir benden heyet raporu almam isteniyor.. Niye ? diabetik olduğumu ispatlamam için..
Soru: yahu bu hastalığın bir çaresi varmı ? aspirin aldım iyileştim..
5 sene içinde ne değişebilir bendede gidip uğraşıp duruyorum ?
Henüz el ayak tuttuğu için çalışabiliyorum.. Ya yarın diabetiğin komplikasyonları bendede gerçekleşirse ? Malulen emeklilik için baş vurupta cins birine denk gelirsem ?
Olduya kılcal damarlar tıkandı ve göz kör oldu ?
Doktorun teki bu kör/ama dese... diğeri yok şaka yaptık değilmiş dese ?
Üstüne ekle birde psikolojik destek...
NOT: ORANLARIN DEĞİŞMESİ SİZE SURPRİZ GELMESEDE... HASTANIN YAŞAMI İÇİN ÇOK BÜYÜK SURPRİZ OLUYOR..
umarım anlarsınız..
Saygılarımla.

sedimcrp

Yeni Üye
21 Eyl 2011
18
4
Yuzdeler degisiyor dediysek yanlis anlasilma olmasin belli durumlar icin gecerlidir kimse gozu gormeyen birine ya bu aslinda net goruyor diyemez ancak siz basvurdugunuzda seker ortalamaniz 500 ise farkli puan alirsiniz150 ise farkli puan alirsiniz. Tip 1 ise farkli alirsiniz tip 2 ise farkli alirsiniz. Bunlar cizelgelerde boyledir. Yani alacaginiz puanlar degisebilir haliyle. Ayrica bazi hastaliklar hic gecmiyor bile puan tablosunda. Bu da goreceli sonuc cikartabilir tabi.l

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Yuzdeler degisiyor dediysek yanlis anlasilma olmasin belli durumlar icin gecerlidir kimse gozu gormeyen birine ya bu aslinda net goruyor diyemez ancak siz basvurdugunuzda seker ortalamaniz 500 ise farkli puan alirsiniz150 ise farkli puan alirsiniz. Tip 1 ise farkli alirsiniz tip 2 ise farkli alirsiniz. Bunlar cizelgelerde boyledir. Yani alacaginiz puanlar degisebilir haliyle. Ayrica bazi hastaliklar hic gecmiyor bile puan tablosunda. Bu da goreceli sonuc cikartabilir tabi.l

Bu durumda insan hakkı nerede ? Hasta hakkını konuşmıyalım bile..
Şekerimi 500'ü çıkarmak 1 saniyemi almaz !! alırım 1 kilo baklava 3 4 tane yerim..
Nitekim askerlikte yaşadığım sorun !
Şeker hasatası olduğumu kanıtlamam için şeker yüklemesi yapılması gerektiği söylendi...
Bu hakmıdır ? Hak ise neyin kimin hakkı ?
30 sene şekerime dikkat etmişim, doktorun teki yüklüyor..
Ne o puan tablosumu ? Kaç puan aldım ?
Kel kör olursam doktorum kaç puan alacak ?
Çizelge kısımında takılacağım azıcık :D
Bu konudada çiziklimi çıktı yahu :D

sedimcrp

Yeni Üye
21 Eyl 2011
18
4
Bu cizelge dedigim seyi biz uydurmadik devlet makamlarinin belirledigi puanlar bunlar. Raporu isteyen de devlet biz de gerekli tetkikleri istemek zorundayiz. Herkesi kendiniz gibi durust zannediyorsunuz kazin ayagi oyle degil. Cok sayida ornek verebilirim ancak gerek yok bir suru uckagitci da istiyor bu raporlari.
Iki tane baklava yiyerek de kimseyi kandiramazsin kusura bakma.

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Bu cizelge dedigim seyi biz uydurmadik devlet makamlarinin belirledigi puanlar bunlar. Raporu isteyen de devlet biz de gerekli tetkikleri istemek zorundayiz. Herkesi kendiniz gibi durust zannediyorsunuz kazin ayagi oyle degil. Cok sayida ornek verebilirim ancak gerek yok bir suru uckagitci da istiyor bu raporlari.
Iki tane baklava yiyerek de kimseyi kandiramazsin kusura bakma.

Peki efenim...
Çok sayıdaki örnek vatandaşlar parasıyla devleti kandırıyorlar.. Sahte çürük raporuyla.. Bunu eminim (doktorsanız) oyle bir izlenim yarattınız bende, siz daha iyi bilirsiniz ? kime kaç puan verdiğinizi ?
2 baklavada keyfim olsun...
Yanlız dikkatinizi tekrar çekerim !! Olayı kişiselleştirdiniz.. Olay ben değilimki.. Benim gibi binlerce onbinlerce insan !

tuzla

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
3 Şub 2010
684
34,749
Kısa bir beyin fırtınası ile olayın ne olduğu az çok anlaşıldı. Ama ben, eğitimli bir insanın nasıl böyle bir cümle kurabildiğini (daha doğrusu kuramadığını) hala anlamış değilim. Bunun mantıklı bir açıklaması olabilir mi?

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Doktorun söyledikleri hakkında,yeterli tıp bilgim olmadığı için herhangi bir yorum yapmam olanaklı değil.Ancak mahkemelerdeki duruşma tutanaklarında böyle anlaşılmaz cümleler olabiliyor.Hakimler bu tıp terimlerini tam olarak kavramamış olabilirler.Birde bunu katibe yazdırırken,meselenin iyice içinden çıkılmaz bir hale dönüştüğünü düşünüyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Kötülük duygusunun tatmini menfaat kavramına girer mi?
Yarar nedir, kim belirleyebilir?
Elindeki gücü kötüye kullanmak isteyen, kullanan kişiler yok mudur?
Bütün gün acılarla ve kötülükle uğraştıktan sonra tü kaka edilen bir meslek daha varsa avukatlıktır sanırım..
Ama avukat olmak için, doktor olmak için, mühendis olmak için yalnızca okul bitirip diploma almak yeterli midir?
İnsanlığın diploması var mıdır?
Adalet kimler için vardır?
Tartışmak bu kadar zor mudur?
Düşüncelerini söyledi diye suçlamak birini insanlık mıdır?
Hakkını aramak yalnızca bizim gibi ülkelerde mi zordur ve neden?
6 ay içinde bir suçun cezası önce 15 yıla çıkartılıp sonra 3 yıla başka hangi ülkede indirilir?
Demokratik hakkını kullanmanın karşılığı ne kadar süreceği belli olmayan tutukluluk hali midir?
Artık durmam gerek, bir tane olumlu soru bulamaz mı insan?
Bu da olumsuz!

tuzla

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
3 Şub 2010
684
34,749
Adalet kimler için mi var? Mesela pırlanta yüzük verebilecek taraflar için var. Bildiğiniz gibi bu bir rüşvet değil, görevi kötüye kullanmak olarak değerlendirildi. Peki değerlendiren kim? Adalet dağıtmakla ve halkın adalete güven duyması için sorumlu olan diğer hakimlerce. Demek ki neymiş? Bir davanız varsa, haklı ya da haksız olmanız değil "hakimin görevi kötüye kullanmasını" sağlamanız önemli. Benden uyarması, para rüşvet olarak kabul edilebilir. Araba, ev, ne bileyim işte, yat, kat... Gücünüz neye yeterse.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,992
13,514
MAhkeme tutanakları konuşmların yazılmasından oluştuğu için böyle anlaşılmaz olması mümkün. Maluliyet hesaplamaları formülasyona göre yapılıyor. Formülün adı Baltazar olması lazım. Ancak saçma sonuçlar olabiliyor.Tek tek beş parmak kaybının sakatlık oranı tek bir el kaybından yüksek çıkabiliyor. Ancak sakatlık oranınıhesaplanırken bildiğim kadarı ile hangi mesleği yaptığının önemi yok. Takdir edersiniz ki hangi mesleği yaptığı sakatlık oranında aslında hesaba katılması gerekli bir unsur olmalı. Bu durumda piyanistin parmağı çiftçininkinden daha değerli olacak. ANcak çiftçinin bacağı da piyanistin bacağından değerli olacak, Bu yapılan işin doğası ile ilgili.
Hasta olanların Allah şifasını versin ancak o kadar çok kişi sakatlık ve hastalıkları ile ilgili rapor almaya çalışıyorki, şaşar kalırsınız. BU işte hiç kabahati olmadan sistemden dolayı mağduriyet yaşayanlar var. Sistemin açığını kullanan çok kişi ve kötü niyetli var. Bildiğim bir örnek var; Sigora hastanesinde Rektum kanseri ve kolostomi durumundan dolayı malulen emekli olmuş bir kaç kişiyi o zaman SSK genel müdürlüğünde çalışan ve raporları inceleyen göz hekimi tespit etmişti. Emekli olan erkekler kadınlara ait patoloji raporlarına kendilerinin isimlerini yazmışlar ve onları kullanarak emekli olmuşlardı. Dikkatli hekim buradan anlamıştı sahte olduğunu. Heyettekiler de zaten polikliniklerde muayene olmuş diye altına imzayı basmışlardı. Hastanelerde bunlara yardımcı olan genelde ekreter ve memur düzeyinde kişiler bulunuyor. Hiç hekim yok diyemesem de, siz düşünün kim onca yıllık birikimini bir çırpıda sahte rapor vererek boşa çıkartabilir.
Sorun aslında sağlık sistemini yap boz yapanlarda ve doğru düzgün istihdam yaratamayıp, çalıştırdıklarında da doğru düzgün ücret ödeyemeyende. Kötü teşvik ediliyor sağlıklı insanlar mağdur oluyor.
Dürüstçe düşünün en alttaki tabakanın sağlıklı, sabıkasız ve genç erkekler olduğunu göreceksiniz. Engelli, kadın, eski mahkum kayrılıyor bunlar arada telef oluyor. Sonrada hırsızlık niye arttı, asayiş neden bozuldu diyoruz. Cevap belli.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
Bu durumda insan hakkı nerede ? Hasta hakkını konuşmıyalım bile..
Şekerimi 500'ü çıkarmak 1 saniyemi almaz !! alırım 1 kilo baklava 3 4 tane yerim..
Nitekim askerlikte yaşadığım sorun !
Şeker hasatası olduğumu kanıtlamam için şeker yüklemesi yapılması gerektiği söylendi...
Bu hakmıdır ? Hak ise neyin kimin hakkı ?
30 sene şekerime dikkat etmişim, doktorun teki yüklüyor..
Ne o puan tablosumu ? Kaç puan aldım ?
Kel kör olursam doktorum kaç puan alacak ?
Çizelge kısımında takılacağım azıcık :D
Bu konudada çiziklimi çıktı yahu :D

ozakiii baklava ile sen kimi kandırıyorsun bakayım... elma şekeri olsa neyse... sen ne asi, dikbaşlı bir adamsın böyle... doktorun teki şekeri yüklüyormuş... sen hiç tatlı yiyelim tatlı konuşalım sözünü duymadın mı... şekerin çıkar veya düşer orasını bilemem... otur oturduğun yerde aman kıpraşma... rahatsızlığa göre başka tahliller ve uygulamalar da yapılabilir... mesela midesinde ülser olduğunu iddia eden bir hastaya bol acılı salata turşusu, kebap, pastırmalı kuru fasulya yedirilip üstüne iki bardak kola içirilebilinir... bakalım adamın midesinde gerçekten ülseri var mı yok mu böylece belli olur... gözlerinin görmediğini iddia eden bir hasta için de şöyle bir uygulama mümkündür... adamı tutarsın işlek ve trafiği bol bir caddede yolun ortasına bırakırsın... ezilmeden, çiğnenmeden, kaportayı çizdirmeden yolun karşısına geçmeyi başarırsa, üçkağıtçı numara yapıyor, gözleri görüyor demektir... ezilirse komplikasyona girer... merak etme cezası yoktur... ayağının sakat veya kötürüm olduğunu iddia eden hastanın ise peşine pitbull'u salacaksın, poposuna da iki tekme atacaksın abi...
bz5bn0x50kz90klg0.jpg
baktın herif topukladı kaçıyo... bi boku olmadığı anlaşılır... ama pitbull adamın orasını burasını kopardı, yedi... n'apıcan... bişey yapmaycan elbet... az önce de dedim ya bu durum komplikasyona girer... öyle rapor almak kolay mı testi geç al raporu... zaten matametiksel birşey yoktur... duygusal birşey vardır... öyle öpücükle olmuyo... her ikisinde de birinde olabilir zaten matametiksel birşey yoktur zzzzttttt erenköy ifadem bitti hakim bey...

büyük bir mutlulukla aramızda hekim dostlarımız olduğunu gördüm... o zaman kendileri de bir insanın raporunun %72' den %50'ye düşürüldüğünde bu 22 puanın ne anlama geldiğini, hiç abartısız söylüyorum ölümcül bir değer olduğunu çok iyi bilirler...

bugün bir tekstil fabrikasında (bunu tekstil fabrikasında çalışanlar gayet iyi bilir) üç top kumaş yanlış boyansa kızılca kıyamet kopar, çalışanlar kapı önüne konma noktasına gelirler… oysa hayati önem sergileyen, heyet raporlarında bu derece de yanlışlıklar, tutarsızlıklar oluyorsa ve bunlara kimsenin sesi çıkmıyorsa, yani bu sistemde, bu ülkede, bir özel sektörün üç top kumaşı kadar insanların değeri yoksa, bu ayıp karşısında, yazıklar olsun, demekten başka söz kalmıyor…
ve buradan bir başkasına yapılan haksızlık karşısında “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” zihniyetiyle, sesi çıkmayan insanlara seslenmek istiyorum… sizler uğradığınız veya tanık olduğunuz haksızlıklar karşısında sesinizi çıkarmadıkça, hani size dokunmayan o yılan var ya… emin olun size dokunmasa bile bir gün gelecek uzaya uzaya çoluğunuza çocuğunuza, hatta torunlarınıza dokunacaktır…

bz5c7kkkiq5082hlc.jpg

Son düzenleme:

sedimcrp

Yeni Üye
21 Eyl 2011
18
4
Kırıcı tarzınızdan dolayı yazmamaya karar vermiştim ancak son yazıdan sonra dayanamadım. İşi iyice cıvıklaştırdınız malesef. Ben bir dahiliye doktoruyum; size örnekler vererek farklı zamanlarda farklı puan alacilecek hastalar olduğunu, olabileceğini söylüyorum.
Bunun gibi çok sayıda örneğin olduğunu söylüyorum siz aklınız sıra dalga geçiyorsunuz. Bi'nevi yalancı durumuna sokuyorsunuz adamı. Canınız sağolsun önemli değil ancak beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz prosedür budur. Bu prosedürü belirleyen kanunlardır. Sağlık Kurulu Raporu almak için kurulda gereken bölümlere görünürsünüz her bir bölüm puan verir sonra o puanlar Balthazard formülü denen bir formülle tekrar puanlanır ve toplam bir puan alırsınız. Kabaca işin özeti budur.
Başınızdan geçeni hala net olarak anlatmadınız ancak ben sizin samimi olduğunuza inanmak istiyorum. Derseniz ki doktorum üç kağıtçılık yaptı, puanımla oynadı, hayatıma kast etti, maddi menfaat sağladı vs vs ki bunların hepsi mümkündür; hele de Türkiye gibi bir ülkede çok sayıda sahtekar doktor, polis, öğretmen, hakim, avukat, bankacı, gümrük memuru.... vardır, herkesin de bildiği üzere.
Ama diyorsanız ki ''ben zaten hastayım sağlık kurulu raporu almak için test de yaptırmam, tahlil de yaptırmam,muayene de olmam sen benim raporumu yazıver doktor'' bunu yapacak doktor kanunen suçludur aksini iddia etmek ise sadece komikliktir. Kendinizi komik duruma düşürürsünüz.
32 yıllık diabet hastası iki tane baklava yiyerek doktoru kandıracağını zannediyor, gürsel bey ülser hastasına pastırma gibi örnekler vermiş. Bence bilmediğiniz konular hakkında başkasıyla dalga geçeyim derken kendinizi komik duruma sokmayın.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
sn. sedimcrp önce şunu ifade edeyim
1- benim yaşadıklarımdan zerre kadar haberiniz yok
2- konuyu şahıslarla kişiselleştirmek istemiyorum
ama gerekirse yargı önünde yüzleşecek kadar kişiselleştirmekten de asla kaçınmam... yazarak ta olsa (sizin deyiminizle dalga geçmek) espriyle taşlamak stres atmak için iyidir... zaten oradaki esprilerden anlaması gerekenler anlayacaktır... benim basit esprilerimi bir kenara bırakınız dünyanın en doğru, en kusursuz işini dahi yapsanız hiçbir zaman insanların %100 anlayışını veya beğenisini bekleyemezsiniz... zaten bu imkansızdır... ben konuyu cıvıklaştırdığımı veya komik duruma girdiğimi düşünmüyorum... duruma göre ne derecede ciddileşebileceğimi bilmesi gerelenler bilir... bazıları da çok iyi öğrendiler... siz bu konudan, yazılanlardan neden bu kadar rahatsızlık duyuyorsunuz... benim sözüm sepetteki çürük elmalara ve çürüklerden yayılan kokudan rahatsızlık duymayanlara... evet siz niye rahatsız oluyorsunuz, biliyormusunuz ki benim sitemlerim suç işlemiş insanlara ve bu insanlar yargılanıyor... sayıları 12 kişiydi kısa bir süre önce sayı 14'e yükseldi... belki meslektaşınız olabilirler ama bu insanların neler yaptığını, neden yargı karşısında hesap verdiklerini ve özellikle elimdeki belgeleri bilmeden yorum yapmayın... şu noktayı da ifade edeyim asla genele inmiyorum... çok sevdiğim doktor arkadaşlarım ve bu meslekte gerçekten çok saygın insanlar var... Allah vicdan sahibi ve dürüst insanların daima yolunu açık etsin...

Son düzenleme:

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Kırıcı tarzınızdan dolayı yazmamaya karar vermiştim ancak son yazıdan sonra dayanamadım. İşi iyice cıvıklaştırdınız malesef. Ben bir dahiliye doktoruyum; size örnekler vererek farklı zamanlarda farklı puan alacilecek hastalar olduğunu, olabileceğini söylüyorum.
Bunun gibi çok sayıda örneğin olduğunu söylüyorum siz aklınız sıra dalga geçiyorsunuz. Bi'nevi yalancı durumuna sokuyorsunuz adamı. Canınız sağolsun önemli değil ancak beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz prosedür budur. Bu prosedürü belirleyen kanunlardır. Sağlık Kurulu Raporu almak için kurulda gereken bölümlere görünürsünüz her bir bölüm puan verir sonra o puanlar Balthazard formülü denen bir formülle tekrar puanlanır ve toplam bir puan alırsınız. Kabaca işin özeti budur.
Başınızdan geçeni hala net olarak anlatmadınız ancak ben sizin samimi olduğunuza inanmak istiyorum. Derseniz ki doktorum üç kağıtçılık yaptı, puanımla oynadı, hayatıma kast etti, maddi menfaat sağladı vs vs ki bunların hepsi mümkündür; hele de Türkiye gibi bir ülkede çok sayıda sahtekar doktor, polis, öğretmen, hakim, avukat, bankacı, gümrük memuru.... vardır, herkesin de bildiği üzere.
Ama diyorsanız ki ''ben zaten hastayım sağlık kurulu raporu almak için test de yaptırmam, tahlil de yaptırmam,muayene de olmam sen benim raporumu yazıver doktor'' bunu yapacak doktor kanunen suçludur aksini iddia etmek ise sadece komikliktir. Kendinizi komik duruma düşürürsünüz.
32 yıllık diabet hastası iki tane baklava yiyerek doktoru kandıracağını zannediyor, gürsel bey ülser hastasına pastırma gibi örnekler vermiş. Bence bilmediğiniz konular hakkında başkasıyla dalga geçeyim derken kendinizi komik duruma sokmayın.

Neyin kandırması yahu ?
Konuda benim ne alakam var ? Raporum var yok, aldım alamadım, alması zor oldu başıma bunlar geldimi yazdım ?
2 baklava ile 3 yaşında kandırmışım doktorları, heyeti... Devleti..
Elime ne geçecek ise ?

Bence insanları suçlamadan önce bir tanımanız gerekir..
Madem doktorsunuz, muayene etmeden teşhiş koymayın !!
O dalga geçen Gürselİleri şakayıda espriyide, acıyıda tatlıyıda, mutluluğuda hüzünüde vs. vs. uzar gider, bilen en iyi büyüklerimizdendir..

Yazmamak için çaba gösterdim sabahtan beri.. Fakat olay farklı zamanlarda farklı durumlarda alınan rapor değil göründüğü kadarı ile..
3 4 ay öncesinde alınan bir raporun bugün niye 20 puan düştüğü !! BUNU ANLAMAK ZOR OLMASA GEREK !!
Bir raporun ne maksatla alındığı,nasıl alındığı hiç değil.. Bilgilendirici yorumlar hoş fakat konu bu değil...

Sizin bu konudan anladığınız 32 yıllık diabetik bir insanın baklava yiyerek doktor kandırmasımı ? Neyi konuşuyorsunuz, ne anlatıyorsunuz ?

Raporumun veya rahatsızlığımın sahte olduğunu düşünüyorsanız size isim ve soyismimi vereyim, açık adresimi vereyim.. Mahkemeye verin.. Belki tatmin olursunuz ?? !!

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,309
49,882
NeverLand
Yani konuyu uzata çeke kalp kırma gerilme noktasına bu kadar kolay getirebildiğiniz için hepinizi kutluyorum.
Konuyu hasta kendi açısından farklı değerlendirebilir hekim farklı değerlendirebilir. Bunun altında bir sürü neden olabilir.
Ama konu buradan değil de "burada ne yazıyor?" ya da "bu nasıl bir ifade?" den gele gele nerelere gelmiş.
Bence konunun kapatılmaması için esas soruna yönelik yorumlarla devam etmek iyi olacak.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
sevgili arkadaşlar neden hepimiz çizgi diyarındayız... demek ki hepimiz çizgi roman seven dostlarız... belki çizgi roman dışında da burada bulduğumuz ve sevdiğimiz güzellikler var... konu ile ilgili olarak evet ben de sevgili ilker'e katılıyorum... aramızda gerginlik yaratmaya, birbirimize karşı kırıcı olmaya veya konuyu karşılıklı kişiselleştirmeye hiç gerek yok... zaten konu ile ilgili olarak suçlular yargılanıyor... suçlular zaten gereken cezayı bulacaklar bu konuda şerefim üzerine yemin ediyorum... dava dosyası iki büyük klasörü geçti... klasörler şişti... bizim de burada mevzuyu fazla şişirerek aramızdan bazı dostlarımızın rencide olmasına neden olmayalım... benim zaten konuyu açmaktaki amacım, ne derdimi paylaşmak ne de birinden yardım talep etmekti... sadece edebiyatımın iyi olduğuna inandığım halde çözemediğim hatta bana komik gelen bir sanık ifadesini sizlerle paylaşmaktı... çok değerli hukukçu bir ağbimiz dahi ifadeyi idrak edemeyip o cümlelerden birşey anlayamadıktan sonra sanırım bu konuda haklıyım... bunu paylaşmaktaki amacım da stres atmak sadece biraz tebessüm içindi... sadece biraz tebessüm... sevgiler :) :)

Son düzenleme: