Çizgi Roman Müzesi

batterton

Aktif Üye
23 Kas 2014
168
946
Değerli diyar üyeleri öncelikle bayramınızı kutlar, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı , mutluluk içinde bir bayram geçirmenizi dilerim.

Türkiye'de çizgiroman müzesi var mı ? Belçika'da böyle bir müze olduğunu biliyorum ama kitap yok diye biliyorum. Türkiye'de bağışlanan kitaplarla böyle bir yer açılsa ilgi görür diye düşünüyorum. Çalışan maaşı ve kira masrafları, müze ziyaret ücretleriyle karşılanır tahminimce. Tabii ki ütopik bir düşünce benimkisi ama keşke hayata geçse. Ben gideyim bir şans oyunu oynayayım. Yakalarsam sözüm olsun böyle bir yer açacağım

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çevremde onlarca arkadaşım var, ben ve onların sürekli biriktirdiği yüzlerce binlerce kitabı var...
Bazen benim kitaplara bakıyorum herhalde benden sonra belki bir kaç yıl daha durur sonra çağrılacak bir eskiciye mandal leğen parasına verilip gidecek...
Ben satmaya kıyamam daha doğrusu satmak için almadım onca kitabı...
Bunun içinde derneği kurarken en büyük amacım ki bu kitapları gelecek kuşaklara aktarabilecek en mantıklı çalışmanın müze kurmaktı bu yönde oldu.
Dernek olarak tüzüğümüzde dernek bünyesi içerisinde müze ve çizgi roman kütüphanesi kurmak var.
Bu arada bilgi olarak söyleyeyim spesifik bir çizgi roman müzesi ve kütüphanesi yok.
İzmir belediyesi bünyesinde kurulması için bir çalışma yapılmış ama sonuçlanmamış....

batterton

Aktif Üye
23 Kas 2014
168
946
Çevremde onlarca arkadaşım var, ben ve onların sürekli biriktirdiği yüzlerce binlerce kitabı var...
Bazen benim kitaplara bakıyorum herhalde benden sonra belki bir kaç yıl daha durur sonra çağrılacak bir eskiciye mandal leğen parasına verilip gidecek...
Ben satmaya kıyamam daha doğrusu satmak için almadım onca kitabı...
Bunun içinde derneği kurarken en büyük amacım ki bu kitapları gelecek kuşaklara aktarabilecek en mantıklı çalışmanın müze kurmaktı bu yönde oldu.
Dernek olarak tüzüğümüzde dernek bünyesi içerisinde müze ve çizgi roman kütüphanesi kurmak var.
Bu arada bilgi olarak söyleyeyim spesifik bir çizgi roman müzesi ve kütüphanesi yok.

İzmir belediyesi bünyesinde kurulması için bir çalışma yapılmış ama sonuçlanmamış....

İnşallah bir gün bu hayal gerçek olur da tekrar tekrar ziyaret ederek çizgi roman dünyasında kendimizi kaybederiz.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,968
Elimdekileri "ÇİZGİROMAN MÜZESİ VEYA KÜTÜPHANESİ"ne bağışlamaya hazırım, yeter ki sağlıklı organize edilebilsin? Bu konu ile ilgili "Diyar"da bir yoklama yapılabilir gibi, geliyor bana. "Göle maya çalma"nın tutması dileği ile...

batterton

Aktif Üye
23 Kas 2014
168
946
Ben de bağışta bulunabilirim. Biz öldükten sonra bu kitaplara sahip çıkıp değer veren olmayacağına göre en azından saklanıp sergilenirse gelecek nesillere miras kalmış olur. Sonuçta ya yakılıp küle dönecek, ya da toplanıp geri dönüşüme veya çöpe gidecekler. Ben kendi adıma başka bir gelecek göremiyorum kitaplarım için.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Ben çizgi diyarının bunu başaracağına eminim. Mutlaka bir belediyemiz buna öncülük edecektir. Pandemi nedeniyle bizde boşladık ama İzmir için şansımızı zorlayacağız.:)

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,988
315,073
ATATÜRK DİYOR Kİ,

Murtaza Kuşkuş diyor ki,
“Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır.
ÇİZGİ ROMAN ARŞİVİM ÇİZGİDİYARI sayesinde
ilelebet payidar kalacaktır.”

ESERLERİ EMANET OLARAK BANA VERİRSENİZ,
TARAYIP PAYLAŞTIKDAN SONRA GERİ VERİRİM.
ARŞİVİNİZDEKİ ESER ÖLÜMSÜZ OLUR.
Saygılarımla.

Moderatör tarafında düzenlendi: