Odenat'sız Geçmiyor Günler

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Hepimizin uzun zamandır yokluğunu hissettiği üstad Odenat olmadan gerçekten geçmiyor günler.
Ne oldu gibi gereksiz tartışmalara tekrar girmeden birde malum günler pekte geçmiyor.
Tek yapabildiğimiz hiç bir şey yapamamak.
Keşke nerde kalmıştık diyebilsek.
Şahsen uzun zamandır güncel nedenlerden sıkkın canımla ,bıkkın ruhumla forumlarda çokta yokum.
Benim varlığım veya yokluğum çokta hissedilmez ama sevgili ODENAT 'ın yokluğu hepimiz tarafından hissediliyor.
Kendisinden istirham ediyorum bütün çizgi sanatına gönül vermiş ,insanlara saygılı, çevreye duyarlı,anlayışlı, ayrımcılık yapmayan,egosuna sıkışmayan,bütün dostlar adına SİZİ BEKLİYORUZ.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
724
Sevgili Odenat ,sizi çok özledik. Siz olmadan içimiz buruk, canımız sıkkın.Ne olurdu zamanı geri alabilseydik ve sizin gibi kıymetli bir o kadarda mütevazi, karşılıksız bizler için paylaşımlarda bulunan birisinin kalbini kırmasaydık.Artık tek beklentimiz geçmişi geride bırakıp ,benim gibi sizi içten seven ve takdir eden insanlar için tekrar aramıza geri dönmeniz.Siz olmadan hep bir yanımız eksik, Elfler,Cüceler,Orklar öksüz...Lütfen ricalarımıza kulak veriniz ,bizleri daha fazla Odenatsız bırakmayınız....

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
Sayenizde 3 kitap basıldı ve pazarlanıyor.

Fransızcalar sizi bekliyor, yetim bırakmayın.

fosil

Süper Üye
7 Ara 2015
1,183
3,521
Bilecik
Sayın Odenat'ın hassasiyetini anlıyorum.
Ama halk arasındaki deyimimizle "pire için yorgan yakmamak" gerekir diye düşünüyorum.
Ve yine bir başka deyimle bitirmek istiyorum "Balık bilmezse Halîk bilir" diye düşünmesini temenni ediyorum.

Tormenter666

Aktif Üye
1 Nis 2019
429
655
Ben forumda heniz yeniyim ama Odenat adlı kıymetli forum üyemizin paylaşımlarını ben de severek okuyorum. Forumdan ayrıldığını bilmiyordum çok üzüldüm. Umarım kırgınlıklar çözülür ve kıymetli çevirileriyle forumumuza geri döner :)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Kimseyi hedef göstermeden ve suçlamadan birşeyler yazayım istiyorum, öncelikle bende çok ama çok isterim odenatın aramıza dönmesini ama öncelikli olarak bu degerli insanı neden ve nasıl kaybettik; bir öz eleştiri yapmamız gerekmiyor mu? yani hadi seni özledik gel abi demekle çözülebilecek kadar az mı kırdık küstürdük acaba? (ben bu olaya sebep olan yazışmaları biliyorum, hatta yönetici arkadaşlar o konuyla ilgili yazışmaları siteden kaldırmadılarsa sizlerde okuyabilirsiniz),bu yazışmalardan sonra onunla özelden de yazıştım ve artık ne kadar kırdıysak, bana artık burada paylaşım yapmak istemedigini de yazmıştı; özetle demek istedigim kırdıgımız bir kalbi onarmak için hadi gel lütfen demekten daha çok şeylerin yapılması gerekir(tabi gerçekten haksız yere kırdıgımızı düşünüyor ve bize deger katan bu tip insanları yanımızda görmek istiyorsak)
Sözüm meclisten dışarıdır,
Sagılarımla ;saglıcakla kalın

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Yeni bir sayfa açarak ,yeni bir ruhla ,geçmişi unutarak, tekrar başlangıç yapılmalı şeklinde düşünenlerdenim.
Önemli olan çizgi severlerin bir arada kalması.
Üstad büyük bir değer hakkını ödeyemeyeceğimiz büyük bir duayen onunda ne olursa olsun bizleri yalnız bırakmayacağına eminim.
Forumların anonim karekterinide gözönüne alarak söylüyorum haliyle.
Kişisel olarak hiç bir beklentim,egomu büyütecek hırslarım olmadan çizgi sanatı için buradayım.
Birbirine saygı duyan insanlar olarak aynı iklimde bulunabiliriz.
Üstadında bizi kırmayacağını düşünerek yeni bir değerlendirme ve kritik yapacağını düşünüyorum.
Çok yoruldu ,çok zaman ayırdı,çok emek sarfetti biliyoruz ,görüyoruz.
Bu ayrılığıda küçük bir mola olarak görmek istiyorum.
Üstadın genelimizin taleplerine duyarsız kalmayacağına /kalamayacağına inanıyorum.

Aster01

Aktif Üye
23 Şub 2017
434
1,516
[B]'' Odenat '', sanırım, yıllık uzun tatiline çıktığından koromuzu göremiyor.:))

Nasılsa bir gün bu mesajları tek tek okuyacak : Çeviri-balomlama zor ve zahmetli olduğu belli. '' esattr '' emek hırsızlıkları sebebi ile uzun süredir ses vermiyor.

Bu sebeple bu yazıyı her ikinize yazıyorum.

Sizin düzenli frankofon çevirilerinize o kadar çok alıştık ki, kaybınız çok derinden hissediliyor.

Dün, 9 yaşındaki kızım ile bir arkadaşı konuşuyordu, Arkadaşı : ''Her insan gariptir. Kendine göre garip gelen bir şey, karşıdaki için normaldir. Senin yaptığın garip gelir.'' dedi.

Günümüz Türkiyesi'nde temel değerler o kadar aşındı ki, mutlu olmak için dünyayı çocuk gibi görmemiz manevi sıhhatimiz için çok önemli.

Demem odur ki; kim, ne demiş, nasıl yazmış bakmaksızın mutlu olduğunuzu yapın. Ara sıra, çeviri olmasa bile ses verin.

Çevirilerinizle de bir tarih yazdığınızı asla unutmayın.

Bekliyoruz...
[/B]

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Çizgi romanlardan hatalarımızı, yanlışlarımızı, kusurlarımızı öğreniyoruz. Okuyoruz, seviyoruz, seviniyoruz. Kısacası, çok tercümelere ihtiyacımız var. Bunların da oldukça önemli bir kısmını bizlere sen sağladın, sevgili Odenat. Hadi, artık aramıza dön, bekliyoruz kardeş, seni bekliyoruz.