Sitede Büyük Teknik Sorun

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Değerli yöneticilerimiz:

Uzunca bir zamandır siteye girmekte değil ama sitede kalmakta zorluk yaşıyoruz. Geçen hafta bu durumu anlatan bir, iki başlık daha gördüğümü hatırlıyorum ama sonra sorun hâlâ devam ediyor.

Kullanıcı adımı ve parolamı yazıp siteye giriyorum. Bir başlığa tıklar tıklamaz beni siteden atıyor. Ne mesaj yazabiliyorum ne de herhangi bir mesajı beğenebiliyorum. Mesaj yazmak için üst üste giriş yaparak zorlamaya kalktığımda yazım, Türkçe karakterleri bozuk, okunmaz bir metin haline geliyor.

Önce Firefox kaynaklı olduğunu düşünmüştüm ama farklı denemeler yaptığımda aynı sıkıntının diğer tarayıcılarda da yaşandığını tespit ettim. Linux'tan olabilir mi diye Windows'ta denedim, sonuç değişmedi.

Hakan Sait ve başka bir iki arkadaşım daha aynı sorunu yaşadıklarını söylediler.

Lütfen ilgilenebilir misiniz?

Haa! Bu mesajı nasıl yazdığımı açıklamam gerekiyor: Debian Linux üzerinde, Qupzilla tarayıcısında sorun yaşamıyorum. Ama aynı tarayıcı, Pisi Linux üzerinde diğerleri gibi sorun çıkarıyor.

Son düzenleme:

Dorukc

Yeni Üye
12 Mar 2009
2
26
Merhaba, bu sorunları kökünden çözebilmek için, adminimiz Tsubasa ile birlikte yaklaşık 15 gündür tabiri caizse uyumadan yeni tema üzerinde çalışıyoruz ve büyük ölçüde bitti diyebilirim.

Yeni temada hem tekrar giriş yapma hem de yazılan mesajlarda Türkçe karakter problemi ortadan kalkacak. En azından şimdiye kadar böyle bir problemle karşılaşmadık, üyelere açıldığı zaman yeniden gerekli kontrolleri yapabiliriz.

Yeni tema bitene kadar bir süre daha sabrınızı istirham ediyorum.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Merhaba, bu sorunları kökünden çözebilmek için, adminimiz Tsubasa ile birlikte yaklaşık 15 gündür tabiri caizse uyumadan yeni tema üzerinde çalışıyoruz ve büyük ölçüde bitti diyebilirim.

Yeni temada hem tekrar giriş yapma hem de yazılan mesajlarda Türkçe karakter problemi ortadan kalkacak. En azından şimdiye kadar böyle bir problemle karşılaşmadık, üyelere açıldığı zaman yeniden gerekli kontrolleri yapabiliriz.

Yeni tema bitene kadar bir süre daha sabrınızı istirham ediyorum.
İkinci bir husus daha var: Çeviri balonlama bölümünde açtığım konu (ekenciz bölümünde) çeviri balonlama tabında görünmüyor. Dolayısı ile açılan konu kişilerin gözünden kaçıyor. Son konular bölümünde çıkıyor ancak çeviri balonlama tabında görünmüyor. Sanırım bu sorun sadece benim bölümle de ilgili değil, belli bir tarihten sonra açılmış alt bölümlerin hepsinde benzer sorun var. İlgilenirseniz sevinirim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
="4"% Konu açılmışken 1-2 eksik hususta da ben yazayım,

yaklaşık 3 gündür yeni temada çalışıyorum. Açılan konulardaki beğenenlerin ikazı banner bölümünde var ama kimler beğendi ye tıkladığında profil sayfasında sadece özel mesajlar var.

Konu açarken yazıları ve resimleri ortalama komutu yok, konunun içerisine girmeden ön izleme görülmüyor, bazen bannerdaki arama çalışıyor bazen çalışmıyor, konu aramaları çok önemli.

Görünüş açısından çok hoş oldu* işleyişte tema bittikten sonra alışırız, emek veriyorsunuz, çok teşekkürler arkadaşlar.

Tsubasa

Admin
11 Mar 2009
530
1,176
Konu açılmışken 1-2 eksik hususta da ben yazayım,

yaklaşık 3 gündür yeni temada çalışıyorum. Açılan konulardaki beğenenlerin ikazı banner bölümünde var ama kimler beğendi ye tıkladığında profil sayfasında sadece özel mesajlar var.

Konu açarken yazıları ve resimleri ortalama komutu yok, konunun içerisine girmeden ön izleme görülmüyor, bazen bannerdaki arama çalışıyor bazen çalışmıyor, konu aramaları çok önemli.

Görünüş açısından çok hoş oldu* işleyişte tema bittikten sonra alışırız, emek veriyorsunuz, çok teşekkürler arkadaşlar.

Biz tema bitti demedik lütfen tema bitene kadar yeni temada çalışmayınız. Daha yapmadığımız onlarca sayfa var. Elbette hatalı çıkacaktır.

Şimdilik varsa yeni tema ile ilgili değil, mevcut temayla ilgili hataları söylerseniz onları yeni temada çözmeye çalışalım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa

Biz tema bitti demedik lütfen tema bitene kadar yeni temada çalışmayınız. Daha yapmadığımız onlarca sayfa var. Elbette hatalı çıkacaktır.

Şimdilik varsa yeni tema ile ilgili değil, mevcut temayla ilgili hataları söylerseniz onları yeni temada çözmeye çalışalım.

Ben eski temayı kullanıyorum.
Hüseyin'in uyarısı çok doğru.
Eski temadaki sorunlar giderilmeli öncelikle.
Örneğin hız sorunu.
Ya da sitenin görünenin yüzünün biraz demode kalması.
Başlıklarda harflerin tümünün büyük harf olamaması gibi...
Sabırsızlıkla bekliyorum yeni temayı...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994

Sitede fumetti haricinde aramak istediğim konuları genelde arşiv bölümünü kullanarak bulmaya çalışıyorum.Başlıklar düzenli açılmasına karşın alfabetik sıra takip etmiyor.Örneğin Dampry.
Eğer teknik olarak mümkün ise düzenlemeleriniz arasına almanıza çok sevinirim.
Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum üstadım...

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
Benim gördüğüm bir sorun var o da sitede Ana Sayfada Son Mesajlar kısmındaki konuların ne zaman açıldıkları üzerine gelince Mesaj içeriğinde tarih olarak yazıyordu şimdi ise d/m H:i olarak ne başlangıç tarihi ne de son mesaj tarihleri gözükmüyor.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
Ana Sayfada Son Mesajlar kısmındaki konuların ne zaman açıldıkları üzerine gelince Mesaj içeriğinde tarih olarak yazıyordu şimdi ise d/m H:i olarak ne başlangıç tarihi ne de son mesaj tarihleri gözükmüyor.

Şu tarih sorununa site yöneticilerimizin bir an evvel bir el atmasını önemle rica ediyoruz.