The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
0000000722235-1.jpg

Koca Evreni Avucunun İçinde Tutmak İçin Sadece Zırhlı Bir Eldiven Yeter Mi?

Thanos, hayatının aşkı olan Ölüm'ü etkilemek için evrendeki en güçlü nesnelerden olan Sonsuzluk Taşları'nı bir araya getirmeyi başarmış ve kendi hayalinde bile göremeyeceği bir gücü eline geçirmiştir. Tek bir amacı vardır. Evrendeki canlıların yarısını ortadan kaldırmak.

Marvel Evreni'ndeki en güçlü varlıklar Thanos'un bu çılgın planını ortadan kaldırmak ve onu elde ettiği tanrı mertebesinden indirmek için bir araya geliyorlar. Avengers'ın ise bu umutsuz savaşta evreni korumak için elinden ne gelebilir ki?
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 256
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Gerekli Şeyler
ISBN: 9786059141949

Fiyatı: 36.00 TL

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
576
speedforce
Bu seri ile ilgili bazı çelişkiler var;
-Bu İG'nin asıl sahibi Adam Warlock ve Living Tirubinal tarafından veriliyor. AW ölünce bu taşlar dağılıyor ve Thanos tarafından toplanıp tekrar aktif hale getiriliyor. Fakat bu sefer de Thanos, LT ve diğer tanrısal varlıklardan daha güçlü hale geliyor ki bunlar arasında Galactus, Fulcrum ve OAA gibi en üst mertebeler de var. Celestialsleri saymıyorum bile.
-Neden illa evrenin yarısını yok etmek istiyor ? O da muamma.
-Ve sonunda çok güçlenerek evrenin kendisi haline gelmesi de saçmaydı.
-Hadi diyelim bu eldiven bu kadar güçlü LT nasıl Thanos tarafından ele geçirilmesine müsaade eder ? Fulcrum ve OAA tanrısal güçleriyle nasıl karşı koyamaz ?
Bana göre Marvel'in Galactus'u geri plana atıp yeni bir kötü varlık ortaya atma çabasından başka bir şey değil. Ayrıca Thanos bildiğimiz Darkseid'in çakması. Ha ondan daha popüler o ayrı.

kraldillat74

Yeni Üye
16 Haz 2015
5
12
Thanos IG ile Living Tribunal,OAA gibi varlıklardan daha güçlü değil ki ? Thanos bundan daha önce Thanos Quest serisinde taşları topluyor ve Death ona evrendeki yaşamın yarısını almasını söylediği için yapıyor.Bu eldivenin Thanos'ta olması LT'yi fazla alakadar etmez zira LT için büyük bir olay bile değil güçlünün güçsüzün yerini alması gayet doğal LT daha çok ÇokluEvreni alakadar eden konulara bakıyor Thanos IG ile o seviyede değil.Thanos'tan eldiveni Adam Warlock alınca Infinity Watch serisinde LT IG'nin onda kalmasına karar veriyor yoksa onda değildi IG.

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
576
speedforce
Thanos IG ile Living Tribunal,OAA gibi varlıklardan daha güçlü değil ki ? Thanos bundan daha önce Thanos Quest serisinde taşları topluyor ve Death ona evrendeki yaşamın yarısını almasını söylediği için yapıyor.Bu eldivenin Thanos'ta olması LT'yi fazla alakadar etmez zira LT için büyük bir olay bile değil güçlünün güçsüzün yerini alması gayet doğal LT daha çok ÇokluEvreni alakadar eden konulara bakıyor Thanos IG ile o seviyede değil.Thanos'tan eldiveni Adam Warlock alınca Infinity Watch serisinde LT IG'nin onda kalmasına karar veriyor yoksa onda değildi IG.

Haklısın fakat son dönemde evrenin en güçlüsü olarak gösterilmesi durumu var. Neredeyse Galactusun ve Beyonderin yerini alacak ve hatta kutsal Celestialsleri bile tarihe gömecek bir güç seviyesine çıkarttılar. Normal hali ile Dr.Strange ve Thor'un rahatlıkla yenebileceği bir karakter bence. Dediğin gibi LT evrenin en güçlü 3. varlığı Fulcrum ve OAA'ı saymıyorum bile ama şu görsel çon ilginç;
images

images

images

Burada baya bildiğin evrenin güçlülerine kafa tutuyor ve ilginç bir şekilde alaşağı ediyor.

kraldillat74

Yeni Üye
16 Haz 2015
5
12
Galactus tam gücünde olmayınca o kadar güçlü değil ki Odin tam gücünde değilken Galactus ile berabere kalmıştı Mighty Thor serisinde Thanos eski dönemlerdede çok güçlü idi Infinity Watch 20 li sayılarda birebir Odin ile savaşip zorladı gerçekten.Infinity Gauntlet cidden o dönem çok güçlüydü (hala çok güçlü) Thanos'a özel bi durum değil zaten seride Nebula alınca oda alaşağı etti Adam Warlock'ta sonrasında Eternity'i basit bi hamlesi ile devirdi Infinity Gauntlet ile.Birde orda (üstteki sahne) Galactus tek hamle ile Thanos'u ayağa kalkamaz hale getiriyor hemen sonrasında.OAA ve Fulcrum en güçlüler zaten de burda konu ile alakası yok Thanos bunları yenmedi zaten.

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
576
speedforce
Galactus tam gücünde olmayınca o kadar güçlü değil ki Odin tam gücünde değilken Galactus ile berabere kalmıştı Mighty Thor serisinde Thanos eski dönemlerdede çok güçlü idi Infinity Watch 20 li sayılarda birebir Odin ile savaşip zorladı gerçekten.Infinity Gauntlet cidden o dönem çok güçlüydü (hala çok güçlü) Thanos'a özel bi durum değil zaten seride Nebula alınca oda alaşağı etti Adam Warlock'ta sonrasında Eternity'i basit bi hamlesi ile devirdi Infinity Gauntlet ile.Birde orda (üstteki sahne) Galactus tek hamle ile Thanos'u ayağa kalkamaz hale getiriyor hemen sonrasında.OAA ve Fulcrum en güçlüler zaten de burda konu ile alakası yok Thanos bunları yenmedi zaten.

Marvel'ın Thanos'u en büyük yapma çabası durumu var. En heybetli kötü Galactus idi o ölünce meydan Thanos'a kaldı. Ki dediğin gibi İG'yi kim taksa o güçlü olur burda Marvel'ın işleri saçmalaması bana göre ;)

kraldillat74

Yeni Üye
16 Haz 2015
5
12
Thanos iyidir ya :) Bence Galactus'tan daha iyi bir karakter yeni serisinin ilk sayısıda çok iyiydi bu arada yeni Ultimates serisinde Galactus ve birsürü kozmik olay bulunuyor bakabilirsiniz oda iyiydi.

Hell-Spawn

Yeni Üye
15 May 2016
15
13
Bu seri ile ilgili bazı çelişkiler var;
-Bu İG'nin asıl sahibi Adam Warlock ve Living Tirubinal tarafından veriliyor. AW ölünce bu taşlar dağılıyor ve Thanos tarafından toplanıp tekrar aktif hale getiriliyor. Fakat bu sefer de Thanos, LT ve diğer tanrısal varlıklardan daha güçlü hale geliyor ki bunlar arasında Galactus, Fulcrum ve OAA gibi en üst mertebeler de var. Celestialsleri saymıyorum bile.
-Neden illa evrenin yarısını yok etmek istiyor ? O da muamma.
-Ve sonunda çok güçlenerek evrenin kendisi haline gelmesi de saçmaydı.
-Hadi diyelim bu eldiven bu kadar güçlü LT nasıl Thanos tarafından ele geçirilmesine müsaade eder ? Fulcrum ve OAA tanrısal güçleriyle nasıl karşı koyamaz ?
Bana göre Marvel'in Galactus'u geri plana atıp yeni bir kötü varlık ortaya atma çabasından başka bir şey değil. Ayrıca Thanos bildiğimiz Darkseid'in çakması. Ha ondan daha popüler o ayrı.

Öncelikle IG LT, OAA ve The Fulcrum'dan daha güçlü değil ve karışmıyorlar da. Evrenin yarısını aşık olduğu Death (bildiğimiz ölüm ki Marvel ve DC evrenlerinde böyle kavramlar aslında evreni oluşturan varlıklar.) için yok ediyor. Egosu yüzünden Eternity'nin güçlerini alıp evrenin kendisi oluyordu diye hatırlıyorum çünkü uzun bir zaman oldu okuyalı.

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
824
1,609
50 lira fiyat biçmişler ama saman kağıda basmışlar... Amazonda indirimli görünce aldım ama saman kağıt basımı hayal kırıklığı yarattı.

obelisk7794

Yeni Üye
21 Mar 2016
73
260
Oldukça tatmin edici bir hikaye.

Spoiler var yazının alt tarafında, okumak istemeyen altlara gitsin hızlıca :D

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Yalnız Thanos'un yenilgisinin; kendi bilinçaltında yenilmek istediği için olması bana mantıksız geldi. Eternity'in güçlerini ele geçirerek hemen hemen her şeye kadir oluyor ama Nebula bedeninden eldiveni çekip aldığı için eski haline dönüyor. Her şeye kadirse buna izin vermemesi gerekirdi. Onun dışında sağlam bir hikayedir.