TARKAN Maceraları 2018 'de Yeniden Yayınlanıyor !..

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
TARKAN_1.jpg

Arkadaşlar! Çizgi Roman dünyamızın en önemli eserlerinden biri olan Tarkan maceraları, yeterli ilgi ve talep oluştuğu taktirde yeni formatıyla tekrar yayın hayatına başlayacaktır. Uzun yıllardan sonra bu unutulmaz maceraları yeniden kitaplığınızda görmek istiyorsanız, ekteki formu incelemenizi ve bu önemli projeye destek vermenizi rica ediyorum...

NOT : Formumuz herhangi bir taahhüt içermemektedir. Projeyi hayata geçirebilmek için gerekli altyapı ve desteğin sağlanıp sağlanamayacağını belirlemek amacıyla düzenlenmiştir.

TAN BURAK 'IN KONUYLA İLGİLİ DUYURUSU :

Sevgili TARKAN Dostları,

Kahramanımız TARKAN'ın maceralarının yeniden yayınlanması için bir proje başlatıyoruz.

Değerli görüşlerinizi iletebileceğiniz bir ÖN KAYIT FORMU ve ANKET'ine www.tarkan.com.tr sitemizin ana mönüsünden veya aşağıdaki linkten doğrudan ulaşabilirsiniz.

İlgi ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Umarız mutlu sona ulaşıp TARKAN maceralarını düzenli olarak sevenlerine ulaştırabileceğiz.

Sevgi ve Saygılarımla,

Tan Burak

Son düzenleme:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir

Öncelikle Tarkan çizgi romannın yeniden yayınlanması fikri güzel bir düşünce. Tanıtım için duyurulan anket formunu inceledim.Müşteri potansiyelinin belirlenmesi amacı ile yapıldığını anladım.Tabii yayının içeriği buna göre şekillenecek.
İleride kitapla ilgili fiatı, renkli mi siyah beyaz mı ve basılacak kağıt kalitesi hakkında bilgi verileceğini umarım.
Hayırlı olmasını dilerim.

Son düzenleme:

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Konuyla ilgili detayları Tan Burak Facebook 'daki hem kendi sayfasında hem de çizgi roman sayfalarında paylaşıyor. Bu yeni bir konu değil. Yaklaşık 1 senedir Tarkan okuyucularııyla bilgi alışverişi yapılarak ve zorlukla bu aşamaya geldi.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Whats_App_Image_2017-12-18_at_11.49.26.jpg

Dün karargahta konuklarımızdan birisi de Sezgin Burak'ın oğlu Tan Burak'tı.
Eskilerden yenilerden ve Tarkan projesinden konuştuk.
Doğallıkla her yayıncı sonuçta para kazanmak ister, ancak sevgili Tan Burak bunun yanında özellikle yayınlanmayan Tarkan maceralarını da yayınlayarak Tarkanseverleri ve de özleyenlerini mutlu etmeye çalışıyor.
Abonelik sistemini de belirli bir sayıya ulaşarak kardan çok yayının istenilen süre boyunca sürmesini sağlamaya çalışmak olarak açıklıyor.
Bence bu konuda Tan Burak'a bir şans verilmeli...
Ben destekliyorum.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Çizgi romanın bu kadar az satıldığı bir ülkede, her türlü zorluğa rağmen bir çizgi roman yeniden yayınlanacaksa tabii ki destek verilmeli. Yayının içeriği hakkında da okuyucuların görüşlerinin sorulduğu bir anket yapılırsa satışı açısından olumlu olacağı görüşündeyim.
Tarkan serisinin basımından sonra, başarılı bir satış grafiği yakalayıp, çizgi roman dünyamıza hareket getirmesini umarım.
.

Son düzenleme:

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Anketin en altında Görüşler ve Önerilerle ilgili bir bölüm var. Oradan iletebilirsiniz.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Tarkan sevgisi tartışılmaz.Siz yayınlayında üstadım biz alırız siz merak etmeyin.Üstelik yayınlanmayan maceralar.Proje güzel en kısa sürede yayınlansın format özellikle bizim alıştığımız büyük şekliyle ve dolgu çizgi romanlarda olacak şekilde olursa daha iyi olur.
Ülkemizin her yerine ulaşabilecek dağıtım skalası olursa daha güzel olur.Bu anlamda abonelik iyi bir çözüm.
Turkuaz yayınlarından çıkan formatta çok güzel.
Bekliyoruz.
Sabırsızlıkla.
Rahmetli Sezgin beyin bütün çalışmalarını da yayınlayın.Dünya gözüyle bir arada görelim artık yaşımız ilerledi.Proje olarak kalmasın yayın hayatında yerini alsın.
Başarılarınız devamını dilerim.

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,290
İstanbul
Anketin en altında Görüşler ve Önerilerle ilgili bir bölüm var. Oradan iletebilirsiniz.

Evet, o bölüme görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Şahsen ben öyle yaptım.
Ne kadar değerlendirilir, zaman içinde göreceğiz elbette.

Ama sonuçta birlikte büyüdüğüm, daha ilkokula başlamadan okumayı öğrenmeme sebep çocukluk kahramanlarımda biri olan Tarkan'ın tekrar yayınlanması için elimden gelen desteği esirgemiyeceğime emin olabilirsiniz.
Fiyatı, formatı ne olursa olsun.

Ayrıca, sayın Tan Burak'ın, rahmetli babasına yakışmayacak bir yayınla, Sezgin Burak ve Tarkan hayranlarının karşısına çıkmak isteyebileceğini hiç düşünmüyorum.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,332
hiçbiryerde :)
www.youtube.com/watch?v=Orjfibf4fQI&feature=youtu.be

Tarkan'ın yeniden ve aslına uygun şekilde basılma
projesi çoğumuzu heyecanlandırıyor. Tabii "çoğumuz"
derken; çizgi roman okur sayısının, özellikle de Karaoğlan,
Tarkan gibi yeni kuşağın tanımadığı kahramanlarımızı
okuyan sayısının çok fazla olmadığını kabul etmek gerekir.
Bu durumda "baybora" arkadaşın vurguladığı gibi okuyucu
görüşleri daha önemli hale geliyor. Ankette formatla ilgili
sorular da var bu arada, yani okuyucunun nasıl bir
format beklediği ile ilgili soru var, belki biraz daha
ayrıntılandırılabilir. Umarım en önemli kahramanlarımızdan
Tarkan, kendisine yakışır bir baskıyla, tüm külliyatıyla basılır
ve kütüphanelerde gururla bulundurulur.

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Bildiğim kadarı ile Tarkan'ın yayımlanan başlıca maceraları; Mars’ın Kılıcı, Margus Kalesi, Bayraktaki Canavar, Dehşet Kulesi, Maryo'nun Kuşları, Honoria'nın Yüzüğü, Kuzey Canavarları, Korkunç Takip, Gümüş Eğer, Viking Kanı, Altın Madalyon, Kuzeyde Dehşet Var,Güçlü Kahraman, Kurt Kanı ve Milano'ya giden yol...
Bu maceraların hemen tamamı sadece son yıllarda Turkuaz, Dünya yayınevleri ve bazıları da Hürriyet gazetesi tarafından basıldı, satıldı veya dağıtıldı.
Yeni basılacak Tarkan maceraları bunlardan ibaret ise satışlarının çok yüksek olmayacağı kanaatindeyim. Bu maceralar dışında şimdiye kadar yayımlanmayanlar varsa (ki, büyük sürpriz olur), bunlar büyük ilgi görür.
Format tabii ki önemli... Bununla birlikte renkli ve siyah beyaz formatı yukarıda belirttiğim iki ayrı yayınevi son yıllarda gerçekleştirdi. Yeni farklı format ne olabilir ki...
Sonuç olarak bizlerin desteğinin ticari açıdan yeterli başarıyı, beklenen sonucu sağlayamayabileceği düşüncesindeyim. Bilinenler dışında macera yoksa, Tarkan'ın şimdilik yayımlanmaması bence doğru olacaktır.
Naçizane...
Saygılarımla...

52308R.gif

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Milano 'ya giden yol hiç kitap olarak yayınlanmamış. Turkuaz serisi de 4 macerayı yayınlamamış. Bildiğim kadarıyla yayın, Milano 'ya Giden Yol ve Maryo 'nun Kuşları ile başlayacak. Bu yayına destek verirsek, yeni maceraların çizdirilmesi için bir yol açabiliriz. Bu sebeple Tarkanseverler' in mutlaka ve mutlaka destek vermesi gerekir diye düşünüyorum.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
Katkım olacaksa bir değil iki alırım...ama öncelik bence şu an yayınlanmayan maceralar..hatta özellikle milanoya giden yol macerası beklenen macera.diğer maceralar ise kitaplıklarımızda turkuaz ve dünya yayıncılık tarafından mevcut.biz çizgiroman severler alırız elbette ama bizim sayımızda o kadar fazla değil.yeni nesil ise zaten bilmiyor ve bu yuzden almaz.bence turkuazın devamı niteliğinde yayınlanmayan maceralar yayınlanması daha güzel olur.benim aslında tan beyden ricam burda tarkan paylaşımlarına izin vererek 1100 sayılık muhteşem bir arşivin oluşmasını sağlamak daha güzel olur.ben kendim kuzeyde dehşet var-güçlü kahraman-korkunç takip maceralarını kendime cilt yaptım sadece milanoya giden yol yok.yine yazıyorum katkım olacaksa iki-üç tane alırım.bir dileğimde keşke imkan olsada bulvarda yayınlanan tarkan maceralarıda bunlara eklense...saygılar

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Ankete baktım. Sorum şu : Renkli Kitap Dizisi diye bir format var, diğer seçeneklerden ne farkı var anlamadım. Diğerleri siyah beyaz da bu renkli mi olacak ? Ayrıca ilgili seçenekte hem periyod hem de format soruluyor, tek cevap hakkı var. Burası daha ayrıntılı olabilirdi.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,827
Tarkan sevgisi tartışılmaz.Siz yayınlayında üstadım biz alırız siz merak etmeyin.Üstelik yayınlanmayan maceralar.Proje güzel en kısa sürede yayınlansın format özellikle bizim alıştığımız büyük şekliyle ve dolgu çizgi romanlarda olacak şekilde olursa daha iyi olur.
Ülkemizin her yerine ulaşabilecek dağıtım skalası olursa daha güzel olur.Bu anlamda abonelik iyi bir çözüm.
Turkuaz yayınlarından çıkan formatta çok güzel.
Bekliyoruz.
Sabırsızlıkla.
Rahmetli Sezgin beyin bütün çalışmalarını da yayınlayın.Dünya gözüyle bir arada görelim artık yaşımız ilerledi.Proje olarak kalmasın yayın hayatında yerini alsın.
Başarılarınız devamını dilerim.

Turkuaz yayınlarını dün inceledim maceralar 3 e 4 e bölünmüş bütünlük kaybolmuş basım kalitesi fena değildi ama teknolojinin bugünkü hali ile biraz daha kalite artırılabilirdi yayınlanacaksa tam macera kaliteli kağıt canlı renkler fena olmaz hani ayrıca yayınlanmamış maceralar milanoya giden yol dan başlanırsa

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Konuyu başlatan değerli kardeşimiz.
Çok iddialı bir cümle ile başlamış yazısına;
" Arkadaşlar! Çizgi Roman dünyamızın en önemli eseri olan Tarkan maceraları..."
Karaoğlan ve Tarkan maceralarını
Çıktıkları günden beri hemen hemen tüm maceralarını okuyan ,
Ve hala da okumaya devam eden biri olarak,
Bu iddianın yerinde olmadığını düşünüyorum.
Tarkan, çizgi dünyamızın EN ÖNEMLİ ESERİ değil,
EN ÖNEMLİ ESERLERİNDEN biridir.
Bu şekilde yazmak, en azından Karaoğlan yaratıcısı başta
Sayın Suat Yalaz beyefendi olmak üzere ,
Tüm diğer çizgi roman yazarlarımızı İNCİTMEYECEKTİR.
Değerli kardeşimiz , sanırım gereken düzeltmeyi yapacaktır.
Saygılarımla.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Öncelikle sevgili arkadaşım Ahmet Erden Bey'in (HACILI) dediklerine katılıyorum.
Karaoğlan ve Dünya çapındaki yazar/çizeri Suat Yalaz ülkemiz çizgi romanının lokomotifi.

Gelelim Tarkan'a;
Turkuaz basımının tam macera sayılarını almıştım.
Yalnız kitap boyutunda ve siyah beyaz yayınlanırsa alırım.
Macerayı bölerlerse almam.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Ben yeni alacağım bir kitapta ilk tercih olarak tam macera olmasını isterim. Turkuaz Tarkanları aldım, ama bir maceranın 3 kitaba bölünmesini çok saçma buldum. Bunu satın alacakların (İddia ediyorum) tamamı bunları zaten çocukluğunda okumuş kişiler olacaktır. Yeni nesilde ilgi göreceğini sanmıyorum.
Yayın formatı Koleksiyon serisi şeklinde tam macera ve renkli olursa hakettiği değeri, ilgiyi ve satışı bulur.
Bir başka husus, niye yeni maceralar yapılmıyor?
Günümüz teknolojisi ve bilgisi bunun üstesinden rahatça gelecek düzeyde.
Tan bey foruma üyemi bilmiyorum, ama aramızda görmekten çok mutlu oluruz.
Muhabbete bekleriz kesinlikle.
Eleştiriler kesinlikle daha iyisine ulaşmamız yönündedir. Selamlar, saygılar.

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Arkadaşlar. Başlangıç için minimum 200 abone hedefleniyor. Bu zor bir sayı değil. Bu rakama ulaşılabilisek Mart gibi yayın başlayabilir. Çizgiromanseverler olarak bu önemli projeye destek vermeliyiz.

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Rahatsızlık yaratmamak amacıyla ifade düzeltilmiştir.

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,855
Karargahta değerli dostumuz Tan Bey misafirimizdi.
Bu konuları detaylı görüşme imkanımız oldu.
Tarkan gibi bir kahramanı görmek ve tekrar okumak isteriz.
Mutlaka en iyi haliyle okumak çok zevkli olacak.
Gönülden destekliyorum.

zustafa

Yeni Üye
22 Haz 2016
20
45
Büyük boy, 1. hamur kağıt (kuşe değil) ve renkli olmalı bence. Eğer geçmişteki gibi Hippi Kralı gibi ekler, karikatürler eklenecekse (ki bence eklenmeli) fasiküller biçiminde olması uygundur. Ama yalnızca Tarkan olacaksa kitap halinde olması daha uygun. Her iki durumda da beklediğimize değer ve elimize aldığımız ürün bizi tatmin eder. Onun dışında yalnızca Tarkan içeren fasiküller çok ince kalır gibime geliyor.

Anket alanları yetersiz kalmış. Fasiküle abone olmayı isterim, çünkü haftalık ya da on beş günlük sürelerde takip etmem, yayını bulmam zor olur. Ancak kitap halinde yayımlanacaksa aboneliğe pek sıcak bakmam.

Eğer abonelikten amaç, dağıtım şirketlerini aradan çıkarmak ise gayet mantıklı. Ancak bu sefer de kargo firması için ödenecek ücret iyi hesaplanmalı. Kargo firması ile iyi bir toplu anlaşma yapabilmek için yüksek gönderim sayılı bir sözleşme gerek. O da bizim göstereceğimiz ilgiye bağlı.

Her durumda Turkuvaz'da yayımlanmayan maceralar yayımlanmalı ve kitaplıklarımızda baş köşeye kurulmalı. Tan Bey'in şimdiden emeğine sağlık.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Eğer dergi formatındaki gibi büyük boy ve renkli olursa gerçekten güzel olur.Alıştığımız Tarkan buydu.Karikatür kitabı gibi ve siyah beyaz Tarkan hiç ilgimi çekmezdi.
Dağıtımdaki aksaklıkları(özellikle bekleme süresi) minumum düzeye indirgemesi açısından tam macera şeklinde yayınlanırsa gayet güzel olur.
Dergi olarak almıştım. Turkuaz yayınlarının tamamını günü gününe aldım.Renkli basılması tercih sebebi tekrardan vurgu yapmak gerekirse.Ayrıca Milanoya Giden Yol ile başlanıp,turkuazın eksik bastıklarıyla başlanırsa tadından yenmez.Bakalım merakla bekleyeceğim yeni gelişmeleri.Umarım ilk versiyonuna sadık kalınır ve en önemlisi umarım tüm külliyat yayınlanır.
Bu güzel haber için Tan Bey'e çok teşekkür ediyorum.

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
361
717
Tarkan ilk çıktığı gibi fasiküller halinde orjinali gibi haftalık yayınlanırsa yayın süreci uzar, bu da artık yaşlanan eski sadık okurları menmun etmez. Burada dolgu çizgi romanlar da önemli... Eski bir okur olarak Hippi Kralı Pippi ve daha sonra Hippi Kralı Pippi ve Demir Pençe'yi de görmek isterim. Yine rahmetli Sezgin Burak'ın diğer çizgi romanları (Bizimkiler, Çoban Çantası, Hikaye-Roman dolgu çizimleri,...vb. dolgu olarak verilebilir. Eğer bu dolgular düşünülmüyorsa ve bu durumda da orijinal dergileri cizgidiyari.com'da yayınına izin yasağı süreceğinden, bunlarsız bir Tarkan da yavan olur, nostaljimiz eksik kalır diye düşünüyorum. Fasiküllerin kitap halinde renkli olarak, orijinal formatında, dolgu çizgi romanları ile birlikte birer maceralık aylık çizgi roman albümleri sırasında çıkarılmasını tercih ederim şahsen... İnşallah bir şekilde Tarkan'ımızın şahlanıp yeniden gündeme gelerek yeni genç okurlarla da tanışması mümkün olacaktır.

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
846
"Tarkan da kimmiş? Türkiyenin en büyük çizgiroman sitesinde adına bile rastlamadım." diye sitem etmek lazım iken sitenin konukseverliğine aykırı hareket etmeyelim.
Tarkanın tüm serisinin hatta yeni çizimlerinin bile yayınlanması gibi bir hareketi canı gönülden karşılar, baştacı ederiz. Başlayıp da sonu getirilemeyen diğer projeler gibi olmaz inşallah.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Tarkan'ın, yarım kalan serisinin devam etmesine inanın çok sevindim. :)
Ocak ayının gelmesini büyük bir sabırsızlıkla bekleyeceğim. :)

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Bu arada "Hacılı" ağabeyiminde dediği gibi, karaoğlan, malkoçoğlu, tolga ve kara murat'ı, hiçe sayıp, en önemli çizgi roman, tarkan'dır demesi benimde garibime gitti.. "en önemli çizgi romanlarımızdan biridir" demek, daha doğru. :)

Tarkan ve karaoğlan hakkında oldukça uzmanım dır; tarkan'ın her sahnesi uzatılmış, enfes kompozisyonlarıyla özgün, bambaşka bir güzelliği vardır. fakat senaryo genelinde; öykü kalitesi, ağırlığı ve akıcılık olarak, karaoğlan biraz daha ağır basar.. kısacası: karaoğlan'da, edebiyat daha yoğun olduğu için, biraz daha popülerdir. :)

bigmaster

Onursal Üye
21 May 2010
356
1,844
Tan Bey'e Selamlar Uzun süredir bu müjdeli haberi bekliyordum.Turkuaz yayınların sonunu getiremediği mecaraların yeniden yayınlanacak olmasına çok sevindim.Bu yayına hep birlikte katkı vermek lazım yeter ki yeniden yayınlansın üzümün çöpü armutdun sapı demeden.Sabızlıkla bekliyorum Tarkan' yeni yayın hayatında başarılar diliyorum.

oguzoguz

Çeviri & Balonlama
26 Ocak 2010
63
850
Tarkan Türk çizgi roman tarihinde önemli bir eser. Tekrar basılacaksa koleksiyon değeri olması gerekiyor. Öncelikle yeni baskı, kuşe kağıt olmasın... Zira kağıdın parlak olması okurken gözü yoran bir özellik. Format ve kağıt konusunda önemli çizgi romanların fransızca edisyonları örnek alınabilir bu konuda oldukça tecrübe sahibiler. Diğer önemsediğim konu ise ressamın çizdiği şekliyle yani renkliyse renkli değilse siyah beyaz olarak değişiklik yapılmadan yayınlanması. Tıpkı basım koleksiyon açısından önemli.

Son düzenleme:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Yukarıdaki mesajlarımdaki ifadelerimin gereksiz, sert ve acele ile yazıldığını düşündüğümden değiştirip, sildim ve daha olumlu bir şekle soktum. Benim gerçek kişiliğime ters gelen bu ifadeler biraz da yakın bir zamanda kayın validemi kaybettiğim için sinirlerimin bozuk olmasından kaynaklandı. O yüzden güzel şeyler yapmak isteyen, çizgi romanın gelişmesi için gayret gösteren site yöneticilerimizden özür dilerim.
Dileğim elbette Tarkan dergisinin yeniden yayınlanıp, iyi bir satış grafiği yakalaması için neler yapılırsa daha olumlu etki yapar diye düşüncelerimi belirtmek. Destek amacıyla anket formunu doldurup, düşüncelerimi yazarak gönderdim.
Yine bu yayının çizgi roman dünyası için hayırlı olmasını ve başarılı bir satış gerçekleştirmesini dilerim.

Son düzenleme:

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Müjde!...
Prova baskı yılbaşında geliyor...
Sayın Tan Burak 'ın konuyla ilgili açıklamasını aşağıda aynen sunuyorum:

Son Dakika Sürprizi:
2018 Model TARKAN Dergisinin ilk prova baskısı geliyor!
Pek Yakında... Yeni Yılın hemen başında.
Ön Kayıt yaptıran dostlar arasından 20-30 kişiye bu koleksiyonluk ilk baskıdan göndereceğim. Kayıt sıra no'suna göre bir yöntem bulacağım dergi adeti belli olunca. (Adet yeterli olursa herkese bu ilk matbaa deneme baskısından göndermek isterim elbette.)
Harekete geçtik, sonunu getireceğiz hep birlikte, buna inanıyorum.
Sevgilerle,
Tan Burak

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Üstadım Prova baskı forumda paylaşılırsa daha iyi olmaz mı ?
Bence en azından çizgi severler kati düşüncelerini sunmuş olurlar.
Benim düşüncem tabi.
Telif hakkı sahibinin işine karışılmaz ancak.Prova baskının taranmış halini herkes görmüş olur.20-30 kişilik bir sayı çok az sonuçta.
Başarılar dilerim.
Tan beye selamlar.
Sabırsızlıkla bekliyoruz.

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Ön kayıt yaptıranlara zaten gönderilecek. Bu proje biraz da okuyucunun desteğiyle devam edebilecek bir proje. Bu sebeple ön kayıt ve abonelik sayısının çalışmaya hayat katabilecek düzeyde olması gerekiyor. İlgilenen arkadaşlar lütfen başlıktaki linkten katılım sağlasın. Dergi çalışması verimli olursa sonraki aşamalarda yeni maceralar çizilmesi, film ya da dizi çekilmesi gibi projeler üretilmek için bu konu önem taşıyor. Kahramanı yeniden canlandırmak Tarkanseverlerin elinde. Bence doğrusu da bu...

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
361
717
Tarkan maceralarını, yeni nesilllerin tanıması amacıyla ve yeni yayın şeklinde yine basılmasına katkı için alalım amma nostaljik talebimizin karşılanması adına diyorum ki: Tan Burak Beyefendi Tarkan fasiküllerinin şu diyarımızda da paylaşımına, sanal ortamda yayın yasağının kalkmasına izin verse ne güzel olur. Çizgi Diyarımız bunun en kısa zamanda ve en güzel şekilde layıkıyla yapacağına da eminim. Kara Murat'lar Çizgi Diyarımız sayesinde tamamlandı, bizleri ihya etti; fena mı oldu? :)