Chrome İçin Geliştirmiş Olduğum Bir Uygulama

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,896

Selam Dostlar,

Bazılarınızın bildiği gibi ben bir yazılım geliştiriciyim. Geçen günlerde kendi ihtiyacımdan yola çıkarak bir chrome extension geliştirme kararı almıştım ve az önce uygulamayı tamamlayıp chrome web store'a yükledim.

Bu extension basit anlamda listeler oluşturmaya yarayan küçük bir uygulama.

Eğer browser olarak Chrome kullanıyorsanız, herhangi bir web sayfasında sağ tıkladığınız zaman açılan menüde "Add to My Lists" seçeneğini tıklıyarak, sayfaya yıldızınızı verip sayfa ile ilgili açıklamanızı girerek kaydedebilir ve bu sayfayı listenize ekleyebilirsiniz.

Bu gerçek hayatta ne işimize yarıyor diye sorarsanız hemen çizgi diyarından birkaç örnek verebilirim.

-Sevdiğiniz bir çizgi romanın paylaşım sayfasına yıldız verebilir, konusunu yazıp listenize atabilirsiniz. Sevdiğimiz çigi romanları bu sayede hep hatırlayabiliriz.

-Henüz okumadığımız bir çizgi romanı ekleyip daha sonrası için notlar ekleyebiliriz.

vs.. vs..

Kısaca IMDB, EBAY, Amazon gibi aklınıza gelebilecek her türlü sitede listeler oluşturup, daha sonra chrome ana sayfasındaki icon'a tıklayarak bu listelere ulaşabilirsiniz.
Tabloların başındaki linklere tıklayarak sıralamayı değiştirebilir, kutucuklara birkaç karakter girerek arama yapabilirsiniz.

Uygulamamı ilk versiyonu ile sizlerle paylaşmak istedim. Bütün görüşlerinizi, eleştirilerinizi, önerilerinizi bekliyorum dostlar.

Not: Eleştirilerinizi buradan, beğenilerinizi ve yıldızlarınızı chrome web store'dan yaparsanız müteşekkir olurum :)

37MjoO.png

yE1o50.png

R0N93G.png

Son düzenleme:

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Faydalı bir çalışma olduğunu düşünüyorum sevgili Lobador. Ama ne yazık ki uygulamayı chrome'a yükledikten sonra bir şey ekleyemedim. Boşlukları doldurmama rağmen bir şey aktif olmuyor. Ben mi eksik bir şey yapıyorum acaba?

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,896
Faydalı bir çalışma olduğunu düşünüyorum sevgili Lobador. Ama ne yazık ki uygulamayı chrome'a yükledikten sonra bir şey ekleyemedim. Boşlukları doldurmama rağmen bir şey aktif olmuyor. Ben mi eksik bir şey yapıyorum acaba?

Chrome toolbarında görmüş olduğun icon listedir sevgili sensei.
O listenin çalışması için önceden kayıtlar eklemen gerekir. Kayıt eklemek için de herhangi bir sayfada sağ tıklayıp "Add to My List" demen gerekli.

Örnek olarak:

aLp2YO.png

YDpr6z.png

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Çok özür dilerim. Mantığını yanlış anlamışım. Şimdi tabi ki düzgün çalıştı. Çok faydalı bir eklenti olduğunu şimdiden rahatlıkla söyleyebilirim. Çalışma için çok teşekkür ederim. Çevreme de mutlaka tavsiyede bulunacağım. Sevgiler...

halit

Kıdemli Üye
27 Eyl 2011
572
1,822
Sayın Lobador teşekkürler. İnternette daha sonra okurum diye geçtiğim yazıları; bir süre sonra nerelerdeydi acaba dediğim çok olmuştur. Şimdi bunları My List'e atıp tekrar tekrar bakabileceğim. Derdime derman bir eklenti. Sağolun...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sevgili Labador, uzun zamandır firefox kullanıyorum. Gerek alışkanlı gerekse çeşitli eklentileri nedeniyle diğer tarayıcılara tercih ediyorum. Sizin geliştirdiğiniz bu uygulamanın firefox eklentisini yapsanı biz de faydalansak...

Elinize sağlık.

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
348
1,317
Çengelköy
Çok iyi bence bu uygulama ama ben de istekte bulunmak zorundayım.
Firefox zaman zaman kullansam da genel olarak Opera kullanıyorum. :)
Başarılar dilerim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Herhangi bir yabancı çizgiroman sayfasını açtığımda bana hemen dilimize çevirecek bir eklenti lazım.:)
Ne kadar Ayvalık tostu istenirse razıyım.:)

yuzbasivolkan

Aktif Üye
31 Ocak 2012
200
608
lobador çalışması için tebrik ederim ama aynı iş hemen hemen her tarayıcıda mevcut
İstediğin sayfayı veya linki ekleyebilirsin.
Bu kadar uğraşmaya gerek yok her tarayıcının yer imlerine eklyebilirsin hemde ekledikten sonra sağ tıklayıp adını istediğin gibi değiştir. istediğin zaman yukarıda bir tık açılsın.
Yerimi araç çubuğunu tikleyin sonzudek sayfa veya link ekleyin ve adlarını kısaltabilir ve düzenleyebilirsiniz çok yararlı. ben hi yazmıyorum .Örnek çizgi diyarını açaçam yukarıda ç harfine basınca çizgi diyarı önumde.
[url=http://hizliresim.com/qbpjdD][/URL]
okları göstermek için koydum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
İlk cümleyi net anladım (Selam Dostlar),
ikinci cümleyi de anladığımı sanıyorum;
yani işte "ben tuşlara bastığımda ekranda
yazılar çıkıyorsa bu bir yazılım sayesindedir"
cümlesi doğru ise "yazılım"ı doğru anlamışım
demektir :)... Şaka bir yana gerçekten böyle
işler yapan dostlara gıpta ile bakarım. Bu
çalışmaları desteklemek, geliştirmek gerek...
Elinize sağlık üstadım.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Ne cevherler var aramizda helal olsun dedim sayın Lobador süpersiniz.Gercekten takdir ettim.Harikasiniz.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,896
Değerli dostlar onore edici sözlerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

Bunu yapma fikri aslında çizgidiyarı sayesinde aklıma gelmişti. Paylaşılan bir macerayı beğendiğimde daha sonra unutmamak için kısa bir notla saklamak fikrinden yola çıkarak bu eklentiyi yaptım. Bu da ilk chrome eklenti deneyimim oldu. Doğrusu şu an çok basit ama ilerde fırsatım oldukça ek özellikler koyabilirim. (Mesela insan listeyi rapor olarak kaydet özelliği koymaz mı di mi:) )

Destekleyici sözleriniz ve yorumlarınız için tekrar çok teşekkür ederim.
Selamlar, sevgiler..

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
Çok faydalı bir eklenti olduğundan eminim,
Sakin bir kafayla düşünmem, daha iyi kavramam lazım konuyu önce,
Teşekkürler Sevgili Dostum...

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
586
Öncelikle bu güzel çalışma için teşekkür ederim.Sevdiğin bir sayfayı veya bir makaleyi Pocket adlı uygulama ile takip edebiliyoruz. Hem mobilde, hemde tüm tarayıcılardan ekleyebiliyorsun(eklenti desteği var) üstelik tarafımca Türkçeleştirildi.