'Gazete' Gazetesi (8 Ekim 1988) Sayı: 1

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,629

Gazete Gazetesinin ilk sayısıdır. 12 Tam sayfadır. Bu paylaşım ile sevgili 'balkatan' üstadımın isteğini, biraz gecikmeli de olsa yerine getirmiş oldum. İyi okumalar.

shalamars

Onursal Üye
25 Şub 2018
144
3,193
Özellikle gazete taramalarınızı büyük bir beğeni ve ilgi ile takip ediyorum. İnternet her ne kadar habere erişimde günümüz için büyük bir kolaylık olsa da, ülkenin yakın geçmişine arşivlerden çıkan süreli yayınlar sayesinde uzanabiliyor ve o dönemin sosyal yapısını anlayabiliyoruz. (Bazılarımız hatırlıyor diyelim.)
Keşke köklü medya kuruluşları arşivlerini bu şekilde web ortamına entegre etse. Gerçi Milliyet gazetesi ücretsiz, Cumhuriyet ise ücretli olarak bunu yapıyor. Ancak inanın sizin yaptığınız türde paylaşımlar çok daha keyif veriyor.
Emeğinize ve harcadığınız zamana sonsuz teşekkürler.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,069
Daha dün gibi çıktığı günü biliyorum hemen almıştım acaba güzel bir tefrika var mı diye.teşekkurler üstad.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,629
Özellikle gazete taramalarınızı büyük bir beğeni ve ilgi ile takip ediyorum. İnternet her ne kadar habere erişimde günümüz için büyük bir kolaylık olsa da, ülkenin yakın geçmişine arşivlerden çıkan süreli yayınlar sayesinde uzanabiliyor ve o dönemin sosyal yapısını anlayabiliyoruz. (Bazılarımız hatırlıyor diyelim.)
Keşke köklü medya kuruluşları arşivlerini bu şekilde web ortamına entegre etse. Gerçi Milliyet gazetesi ücretsiz, Cumhuriyet ise ücretli olarak bunu yapıyor. Ancak inanın sizin yaptığınız türde paylaşımlar çok daha keyif veriyor.
Emeğinize ve harcadığınız zamana sonsuz teşekkürler.
Görüş ve tesbitlerinize katılıyorum üstadım. Bu vesileyle, özellikle mizah dergilerinde yaptığınız çok özenli ve kaliteli paylaşımlarınız için buradan borçlu olduğum teşekkürlerimi kabul edin lütfen. Tekrar tekrar çok teşekkürler.

python80

Kıdemli Üye
1 May 2016
152
1,162
Ellerinize sağlık, sevgili yazicizahmet üstadım; çok teşekkür ederiz...

Gazetenin künyesinden dönemin Hürriyet'inin kardeş gazetelerinden biri olduğu anlaşılıyor.
Dönemin bulvar gazetelerinden daha ciddi, Hürriyet'in kendisine göreyse magazinsel içeriğin daha yoğun olduğu bir gazeteymiş.

Son düzenleme: