Lanfeust de Troy #8 - La bête fabuleuse (ÇB)

Gaston

Çeviri & Balonlama
27 Haz 2019
148
4,636
Christophe Arleston'un yazdığı ve Didier Tarquin'in çizdiği bu epik fantezi "Lanfeust de Troy"un (Truvalı Lanfeust) son albümü "La bête fabuleuse" (Efsanevi Hayvan) bu maceraya noktayı koyuyor. Ama Lanfeust'ün maceraları için bu bir noktalı virgül, Truva evreninde geçen diğer maceralar için ise sadece bir virgül. Bu son albümü okuduktan sonra Diyarlılara bir sürprizim de olacak. Didier Tarquin ile bu seri üzerine yapılmış bir röportaj buldum. Güzel sorular ve ilginç cevaplar var. Çizgi Diyarı'nın sadece taranmış ya da çevrilmiş çizgi romanları paylaşmanın da ötesinde bir ortam olduğunu düşünerek bu röportajı çevirmeye başlayacağım az sonra, forumda paylaşmak üzere. Paylaştığım ilk yedi sayıya aldığım mesajlardan serinin ve çevirimin hoşuna gittiğini gördüğüm için çok mutlu oldum. Bu albümü de keyifle okuyacağınızı umarım. Gaston'un bir karesinde dediği gibi "İş yapmak, iş yapmamak için kaçmaktan daha kolay!" Bir sonraki çeviri balonlama da sizlerle birlikte olmak üzere, iyi günler dostlarım!

pnINdjf3j

pnknJVKIj

pmwGqDkmj

plq3BT2qj

110.6 Mb
font: meanwhile

Moderatör tarafında düzenlendi:

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Bu seriyi o kadar uzun süre önce okumuştum ki çok az hatırlıyordum. Sizin sayenizde, hem de Türkçe okuyabildim. Emekleriniz için çok teşekkürler.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Her bir sayı ayrı bir keyifti benim için. Bu serinin finali de yine son derece keyifliydi. Olması gerektiği gibi. :)

Yeni çalışmalarını sabırsızlıkla bekleyeceğim, sevgili gaston.

Çok teşekkür ederim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sonunda seriyi okudum. Ve çok beğendim.
Gerek çizimleri gerekse hikayesi tam sevdiğim tarzdaydı.
Kılıç büyü öykülerini, epik fantezi tarzını oldum olası severim.
Şimd Lanfeust'un devam sayılarına başlayacağım.

Bu arada Troy dünyasının, sevgili odenat'ın çevirdiği Arran dünyası gibi, oldukça büyük olduğunu keşfettim.
Daha Lanfeust ve Troy hakkında birşey bilmiyorken Arleston'un yazdığı başka bir çizgi romanı okumuş olduğumu fark ettim.
Çizimleri Dany tarafından yapılan Warriors of Troy isimli çizgi roman forumumuzda çevirilmiş olarak var.
Lanfeust de Troy serisi ardından tekrar okunmayı hak ediyor bence.

Benim gibi seriyi beğenenler bir göz atsın diye aşağıya link ekliyorum:
Warriors of Troy 1. Bölüm
Warriors of Troy 2. Bölüm
Tome1nb.jpg