Söyleşi - Çizgi Roman Çevirisi

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Bir yanımda çizgi roman çevirisi yapmak için lisan öğrenmiş Zenyep Akkuş, diğer yanımda elimden bırakmadan okuduğum Örümcek Adam'ları 12 yıl boyunca çevirmiş Betül Ulukut, bir diğer yanımda da geçen sene çr okurlarının "en iyi çevirmen" seçtiği İlke Keskin... Beklerim :)

afi2y.jpg

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Çok isterdim orada olabilmeyi.
Umarım yeterince katılım sağlanır.
Çeviri yapan, yapmayı düşünen ya da sadece merak eden herkes için harika bir fırsat.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Ajandama kaydettim,
geleceğim..
Ancak merak ettiğim
bu fuar daimi mi, süreli mi?
Yoksa bir günlük mü? 16 Eylül'den bahsediyorum..
Yoksa bir kitabevi adı mı?

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Savok merhaba,

Fuar bir hafta sürüyor... Tabii derneğin indirimli stantları da. Panel ise tek günlük :( Keşke daha uzun sürseydi, farklı konulrda da çizgi romana boğsaydık ortamı :)

Bu arada fuar alanı Lütfi Kırdar'da olacak. Sanırım Nişantaşı'nda. Afişteki adres ofismiş.

Çoktandır sohbet etmedik. Aksiklik olmaz da gelirsen acısını çıkaralım o gün.

Ümit

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Sivas'da yaşadığım için gidemeyeceğim :( orada olmak çok iyi olur umarım yeterince katılım sağlanır

12 Şub 2010
15,006
543,642
Söyleşiye katılmak ve fuardaki çizgiromanları denetlemek:) üzere bugün yola çıkmayı planlamıştım. Akşamına da özlediğim dostlarla sohbetimizi kaldığı yerden devam ettirmeyi düşünüyordum. Ama evdeki hesap uymadı:( Ankara dışından misafir geldi, ayrıca arabada sorun çıktı. Vekaletimi sevgili savok üstadıma veriyorum. Tanışmayı çok istediğim sayın Ümit Kireççi, sayın Yener Çakmak ve sayın Fuat Aktüre 'yle vuslat bir başka vesileyle gerçekleşir umarım. Selam ve saygılarımla.

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Söyleşiye katılmak ve fuardaki çizgiromanları denetlemek:) üzere bugün yola çıkmayı planlamıştım. Akşamına da özlediğim dostlarla sohbetimizi kaldığı yerden devam ettirmeyi düşünüyordum. Ama evdeki hesap uymadı:( Ankara dışından misafir geldi, ayrıca arabada sorun çıktı. Vekaletimi sevgili savok üstadıma veriyorum. Tanışmayı çok istediğim sayın Ümit Kireççi, sayın Yener Çakmak ve sayın Fuat Aktüre 'yle vuslat bir başka vesileyle gerçekleşir umarım. Selam ve saygılarımla.

profesör merhaba,

Bir İKEA reklamı vardı: Adamın biri küvette yıkanırken ses duyuyor ve duş perdesini açıyordu. Üç mafyatik tip içerde. Ele başı "Çoktandır bize alış-verişe gelmediğin saptandı, bak musluk eskimiş, dışarıda 10 bizde 5 kuruş. Duş perden de yıpranmış. dışarıda 30 bizde 20 kuruş. Lavobanda aynı durumda, bizde her yerdekilerden daha ucuz. İyisi mi bize bir uğra." diyor ve şaşkın bakışlar altında çıkıp gidiyorlardı. Sonra da slogan "Siz gelmezseniz biz geliriz" :O)

DeadFool, Sivas için bir program yok, geip tanışmak isterdim ama 6-8 Ekim tarihlerinde Ankara'da sempozyumda çizgi roman çevirisi üzerine bildiri sunmaya ve çizgi roman atölyesi açmaya geleceğim. En azından Profesörle tanışma şansım olacak :) Bir de 10 yıl üniversite okuyup yaşadığım şehri ziyaret edeceğim... Sahi, askerliğimi de orada yaptmıştım ben...

Görüşmek üzere

12 Şub 2010
15,006
543,642
:2: :2: :2:
:31: :31: :31: 17 Eylül - 6 Ekim arası ruh hallerim,

:37: 6 Ekim ÇROP karşılaması,

:80: panel,

:42: panel sonrası

12 Şub 2010
15,006
543,642
savok, ravenx, gulyabani, ertuğrul, direnc11, uzung, şerifengin, timed,mudi, horen,gurcansarı, stoktan, bortecinefb, bizzat tanıştıklarım

mehmetali, The_DarknesS İzmir'den

colinmccay adapazarı, tafamus bursa

Ankara'dan katr, ozaki bildiklerim

ve tüm çizgidiyarlılar

sayın büyükbeyaz, sarkomer, lotoloto, vkopuzoğlu, kinowa, şükrü, Deadpool, sayamadıklarım bağışlasın

6 Ekim'de Ankara'da misafirim olun

lami tiryaki, yener çakmak, ümit kireççi umarım sayın Fuat Aktüre ile birlikte teşrif ederler doğal misafirlerim

Yahya Kemal, Ankara'nın en güzel yanı İstanbul'a dönüşüdür demişti

Şimdiki Ankara, Yahya Kemal ' in Ankara'sı değil

ÇR köprümüz olsun, bağımız olsun, hoş gelmenizi bekleyeceğim dostlar

Bakunin usta, Ankara uzak değil, sen mutlaka gelmelisin, şimdiden kendini ayarla

sevgiler, saygılar...

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
:9

Aksilik olmazsa bu forumun üyesi Bahadır ile üyesi olup olmadığını bilmediğim başka dostlarla da tanışırsınız aracı olurum.

Şaka maka, profesör, eşimle 19 yıl önce Ankara'da tanışmıştım... Şimdi oğlanla geleceğiz... Seviyorum o şehri ben yav... :72:

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Bu fırsat kaçmaz sanırım.
Bir aksilik çıkmazsa görüşürüz gibi geliyor bana.
Ümit imza günü düzenler mi acaba? :)