Papeete, 1914 (FR)

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
Evet bir diğer Talim Terbiye kurulu tavsiyeli çizgi romanı beğenilerinize sunuyorum.

Papeete, 1914. Birinci dünya savaşının sürdüğü sırada, savaştan uzaktaki Tahiti'de neler yaşanıyor?
Eser fransızca olup, özellikle fındıkfındık ve The Darkness arkadaşlarımız sınırsız bakıp çıkma hakkına sahiptir.:d (Yalnız bu çizgi romana fazla bakmak şaşılık yan etkisi yapabilir, benden söylemesi...)

pap1.jpg

pap2.jpg

pap3.jpg

pap4.jpg

Son düzenleme:

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Ben de tam bunu mu çevireyim diye bakıyordum, internete yeni düşmüş :)

Önce çevireceğim müthiş bir çizgi roman var. Sonrasında sıra bunda.

Birazdan o müthiş çizgiromanın da reklamını yapacağım.

Paylaşımınız için teşekkürler.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Benim böyle şeylere hiç aklım ermez ama Manaus a çok uzak olmaması iyi :Z İngilizcesini bulmak şart, yoksa Amerika yı ben keşfedeceğim :D eline sağlık üstadım :)

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
Bu arada o zamanların bir Fransız gazetesinden Papeete adasının gerçek bir fotoğrafını buldum. Haberin altında şöyle yazıyor.

Papeete'de zarar 2 milyon franka ulaştı

"Dünyanın öbür köşesinde kendi sakin yalnızlığında kaybolmuş Tahiti'nin bu küçük adası, savaşın korkunçluğundan her ülkeden daha fazla korunuyor zannediliyordu. 22 Eylül 1914 tarihinde, 2 Alman Kruvazörü Gneisenau ve Sharnhorst oraya uğrayıp çıkartma bile yapmadan, Papeete kentini bombardımana tuttu. Sadece 2 adam, biri Çinli diğeri Maori hayatını kaybetmekle birlikte, özellikle merkezdeki maddi zararın 2 milyon frankı bulduğu belirtiliyor."

Anlaşılan o ki, Osmanlı Devletini olduğu gibi Papeete'yi de 2 Alman kruvazörü karıştırmış o sene...

papete.jpg