Ece - Kutlukhan Perker (derleme)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Ece - Kutlukhan Perker
54 Macera
54 macera (54 üç bant sayfa)
40 MB, CBR 1600 px

"Kutlukhan Perker"in "Hürriyet Gazetesi Kelebek Pazar Eki"ne çizdiği "Ece" maceralarından "12 adedini" sayın "Melih41" ve "savok" daha önce ÇD'nda paylaşmışlardı (2012 ve 2013 tarihlerine ait olanlar). Üstelik bunlar "savok"un kesip biriktirdiği gazete sayfalarından "Melih41"in tarayarak oluşturduğu maceralarmış.

Ben de Kutlukhan Perker'in kişisel web sitesine girerek oradaki Ece maceralarını tek tek çıkarttım (önizleme görüntüleri düşük çözünürlüklüydü, onları değil de açılmış hallerini indirdim, bunlar 1600 piksel genişliğindeydi). Bu kez sayı 54 oldu. 2014'ü de içine alan bu "54 macera"nın içinde mutlaka ÇD'nda paylaşılan 12 macera da vardır diye düşünüyorum. Toplu olarak bir albüm formatında bulunsun diye bunlara bir de kapak yaptım.
Saygılarımla.

00_ece_kapak.jpg

Mega

2015 Güncellemesi: Biraz önce Perker'in sitesine bir kez daha baktım, "30 yeni Ece macerası" daha eklenmiş (zaman ne çabuk geçiyor, öncekileri indirdiğim zaman dün gibi geliyordu bana, oysa bir yıla yakın zaman geçmiş). 2015 yılına ait olan Ece'leri de indirdim. 30 yeni Ece macerası aşağıda rar dosyası halinde (20 MB). Bu rar dosyasındaki jpeg'leri çıkarttıktan sonra isterseniz önceki dosyaya ekleyebilirsiniz, isterseniz de cbr yapıp 2. cilt olarak muhafaza edebilirsiniz.

(Mega)

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Sevgili "kadirnip" dayanamayıp soracağım,
siz "Beş Hececiler"den miydiniz:) .
Şaka bir yana gerçekten yine harika bir
işe imza atmış "scanfan" üstadım. Şiir de
yazdırır bu paylaşım methiye de :).
Teşekkürler, saygılar, sevgiler dostlara, günaydın...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Ben büyük bir keyifle eski usül gazeteden kesip biriktiriyordum...
Sonra Mehmet Dal üstadım da keyifle tarayıp paylaşırım dedi...
Sonra bir dostumuz da çıkıp ne tarıyorsunuz kardeşim şurda var deyince ne ben de ne de Mehmet üstadımda o keyif kalmadı..
Ama sen en güzelini yapmışsın sevgili scanfan..
Bu seri çok güzel..
Burada görmek de çok güzel..
Saygılarımla.

BelaMatador

Onursal Üye
8 Mar 2011
405
4,245
İstanbul
Scanfan Üstad'a bu çalışması için çok teşekkürler.

www.mkperker.net adresindeki site 2017 yılında kapanmış. 2016 Nisan ayına kadar ECE bantları güncellenmeye devam etmiş. Scanfan üstadımız son güncellemeyi Eylül 2015 yılında yaptığı için ondan sonraki paylaşımları da toplayıp hepsini tek paket haline getirdim. MK Perker'in numaralandırmasına göre #057'den #174'e kadar olan bantları ekli pakatte bulabilirsiniz. Bundan önceki sayılar blog'un açılmasından önceki döneme ait olduğu için sitede yoklar.

Not: 10 Ağustos 2014 tarihinde yayınlanmamış gibi görünüyor. MK Perker'in numaralandırması o tarihlerde biraz bozuluyor ama baştan sona ve sondan başa kontrol edince 10 Ağustos için sayı da ayırmadığı ortaya çıkıyor. Yayınlanmadığını varsaydım. Dosya isimlerindeki eksik numaralar ve tarihleri ben tamamladım.

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,675
İstanbul
Epeyce mesai harcamayı gerektiren bir çalışma olmuş.

Bu vesileyle hem BelaMatador hem de scanfan üstadlarıma teşekkür ediyorum.