Günaydın Gazetesi Dünya Klasikleri Serisi 3 - Salome

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,864
NeverLand
file

Serinin sondan bir önceki sayısı.
Son sayı Madame Bovary'de buluşmak dileğiyle.

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Bu uykusuz Pazar sabahına
müjdeli bir haber oldu
bu kitap
Eksik kalmş seriler beni rahatsız ediyor
obsesif yanım kendini gösteriyor
işi gücü bırakıp nerede bulurumun derdine düşüyorum..
İyiki bakunin var..
Beni bu dertten kurtardı..
Ellerine sağlık,
Bu arada ne zaman gittin?
Ne zaman taradın?
Merak etmeden duramıyorum.
Saygılar.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,864
NeverLand
Bu uykusuz Pazar sabahına
müjdeli bir haber oldu
bu kitap
Eksik kalmş seriler beni rahatsız ediyor
obsesif yanım kendini gösteriyor
işi gücü bırakıp nerede bulurumun derdine düşüyorum..
İyiki bakunin var..
Beni bu dertten kurtardı..
Ellerine sağlık,
Bu arada ne zaman gittin?
Ne zaman taradın?
Merak etmeden duramıyorum.
Saygılar.

İnsanın evi gibisi yok valla. Bir çuval dolusu kitaptan neden bu dersen, aynı obsesyona sahip olduğumuzdandır belki. :)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,084
Bir çuval mı??
Ben bir araba dolusu olduğunu biliyorum. :D:D
Eline sağlık bu kitaplar çok güzel klasikler, paylaşım ve emeğin için teşekkürler üstat..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,890
İstanbul
Yıllar sonra ancak bugün indirme şansım oldu. Teşekkürler üstadım. Aradan geçen 11 yılda gerek dosyanın olduğu linkin ve gerekse kapak resminin olduğu linkin hiç güncellenme gerektirmeden, sürekli aktif kalması takdire şayan bir durum bu arada. :) Sevgi ve saygılarımla..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,739
İstanbul
Yıllar sonra ancak bugün indirme şansım oldu. Teşekkürler üstadım. Aradan geçen 11 yılda gerek dosyanın olduğu linkin ve gerekse kapak resminin olduğu linkin hiç güncellenme gerektirmeden, sürekli aktif kalması takdire şayan bir durum bu arada. :) Sevgi ve saygılarımla..

Aslında kapak resminin güncellenmeye ihtiyacı var, sevgili Osman. Photobucket epeyce bir süredir ücretsiz üyelerin yüklediği resimlere filigranını koyuyor. Resme dikkatle bakıldığında bu görülebilir. Resimler daha büyük olduğunda bu durum daha belirginleşiyor. Vesile oldun; bu tür durumlarda resmin filigransız halini nasıl elde edebileceğimizle ilgili kısa bir izahat vereyim:

1) Resmin üzerine gelerek sağ klikle "Resim adresini kopyala" seçeneğini seçip bu adresi herhangi bir web-browserda açalım.

2) Açılan ekranda gözüken resimde artık filigran yok. Yine resmin üzerine gelip sağ klikle "Resmi farklı kaydet..." seçeneğini seçelim.

3) Dosyanın ismini istediğimiz gibi değiştirip "webp" olan uzantısını da jpg yaparak amacımıza ulaşmış olacağız. Uzantı ismini değiştirmek bir zorunluluk değil. Ben kendi arşivimde hep jpg formatında sakladığım için öyle yapıyorum.

Elbette söz konusu olan resim, yapılan paylaşımın kapağı ise basitçe dosyayı indirip kapağı dosyadan çıkarıp yeniden yüklemek mümkün. Benim izah ettiğim yöntem Photobucket filigranı içeren her türden resme uygulanabilir ve paylaşıma ait dosyayı indirme zorunluluğu yok.

Kimin işine yarar bilmiyorum ama bu bilgi de burada dursun. :)

Paylaşımı nedeniyle sevgili İlker'e teşekkür ederim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,890
İstanbul

Aslında kapak resminin güncellenmeye ihtiyacı var, sevgili Osman. Photobucket epeyce bir süredir ücretsiz üyelerin yüklediği resimlere filigranını koyuyor. Resme dikkatle bakıldığında bu görülebilir. Resimler daha büyük olduğunda bu durum daha belirginleşiyor. Vesile oldun; bu tür durumlarda resmin filigransız halini nasıl elde edebileceğimizle ilgili kısa bir izahat vereyim:

1) Resmin üzerine gelerek sağ klikle "Resim adresini kopyala" seçeneğini seçip bu adresi herhangi bir web-browserda açalım.

2) Açılan ekranda gözüken resimde artık filigran yok. Yine resmin üzerine gelip sağ klikle "Resmi farklı kaydet..." seçeneğini seçelim.

3) Dosyanın ismini istediğimiz gibi değiştirip "webp" olan uzantısını da jpg yaparak amacımıza ulaşmış olacağız. Uzantı ismini değiştirmek bir zorunluluk değil. Ben kendi arşivimde hep jpg formatında sakladığım için öyle yapıyorum.

Elbette söz konusu olan resim, yapılan paylaşımın kapağı ise basitçe dosyayı indirip kapağı dosyadan çıkarıp yeniden yüklemek mümkün. Benim izah ettiğim yöntem Photobucket filigranı içeren her türden resme uygulanabilir ve paylaşıma ait dosyayı indirme zorunluluğu yok.

Kimin işine yarar bilmiyorum ama bu bilgi de burada dursun. :)

Paylaşımı nedeniyle sevgili İlker'e teşekkür ederim.
Bilgilendirme için teşekkür ederim Sevgili Nihat abi. Çok yararlı bilgiler bunlar. Bence forum yardımlaşma kısmında ayrı bir başlığı hak ediyor, zira orada daha çok bu konu hakkında bilgi edinmek isteyen kişilere ulaşılabilir. Sevgi ve saygılarımla..