Süper Resimli Roman DON JUAN Sayı 01 – İnter Neşriyat

12 Şub 2010
15,006
543,642
Don_Juan_01_000.jpg

Sevgili Ramazan Türkmen
Nice yıllara
Saygılarımla​

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,715
Sayın Profesör ;

Kapaktaki için Orhan Veli ne demişti hatırlayan var mı ? "Olmaz ki , böyle de yatılmaz ki!!!!"

Yoruma gelince hem hakkını vermek hem de sıyırılmak için ben Sayın tabure'nin satırlarını buraya konuk ediyorum ;

[ Ellerinize sağlık profesör. Bu da belli ki MEB onaylı eserlerden
"İndir Don Juan" linki de isabetli olmuş... ]

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Don juan indiremezse ben kesin indiririm.. Helecanla bekliyorum ne gibi güzelliklerle karşılaşacağım bilemiyorum..
Teşekkürler Haluk Abi..

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,714
Kıbrıs
Ben de Haluk Bey ne zaman erotik eserlere el atacak merak ediyordum.
İşte o da geldi.Tam bizim kuşağa özgü bir paylaşım!!!

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
İndiren arşivliyenlerdede don juanlık ruhu varmış :d
Pencereden girenler hep dikkatimi çekmiştir,ellerine sağlık sevgili dostum.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Ben de Haluk Bey ne zaman erotik eserlere el atacak merak ediyordum.
İşte o da geldi.Tam bizim kuşağa özgü bir paylaşım!!!

Erotik yönünden ziyade Şahap Ayhan üstadın eseri olmak yönü değerli sevgili caretta. Çizgi roman tarihimizin en değerli üstadlarındandır biliyorsun.

Yener Çakmak'tan öğrendiğime göre Şahap Ayhan, Don Juan'ın orijinal çizimlerini kitap basıldıktan sonra iade etmesi koşuluyla A. Bülent Hazer'e teslim etmiş.
Ancak Bülent Hazer orijinal çizimleri iade etmemiş. Şahap Ayhan da, Yener Çakmak'tan ısrarla bunları B. Hazer'den almasını rica etmiş. Yener Çakmak ise " yeri yurdu belli olmayan Bülent Hazer'den bunları almasının mümkün olmadığını söylemek istemiş, Şahap Ayhan üstadın ömrü bunu dinlemeye yetmemiş. Bu da Yener Çakmak'ın üzüldüğü anıları arasında...

A. Bülent Hazer, çok sayıda çizgi roman yayınlamış bir kişi. Ancak sonradan bir takım yasa dışı olaylara karışmış olduğu ve Avrupaya gittiği iddiaları var...

Üstad Şahap Ayhan'ın elletmeye kıyamadığı devasa kitap ve çizimlerinin, kendisinin vefatından sonra kapı önüne yığıldığı ve eskicilerin almasına terk edildiği de söylentiler arasında...

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,714
Kıbrıs
İnter Yayıncılığı Teks ve Kinova yayınlarından hatırlıyoruz.Çok kötü bir
tercüme ile "Kartal ve Yıldırım"adlı bir Teks macerası ve "Kanadalı Asiler"
başlıklı yarım kalmış bir Teks macerası yayınlamıştı.Daltas üstadımız
bu çeviriyi örneklerle forumda epeyce eleştirmişti.Demek ki yayıncı rahmetli Şahap Ayhan'ı da oyuna getirmiş.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Erotik yayınlara gelince sevgili caretta
Amazon paylaşacaktım ama sevgili palio68 dostumuzun paylaşım duyurusunda belirttiği listede olduğundan bıraktım.

Ama senin için başka özel paylaşımlar yapacağım:)

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey

Erotik yönünden ziyade Şahap Ayhan üstadın eseri olmak yönü değerli sevgili caretta. Çizgi roman tarihimizin en değerli üstadlarındandır biliyorsun.

Yener Çakmak'tan öğrendiğime göre Şahap Ayhan, Don Juan'ın orijinal çizimlerini kitap basıldıktan sonra iade etmesi koşuluyla A. Bülent Hazer'e teslim etmiş.
Ancak Bülent Hazer orijinal çizimleri iade etmemiş. Şahap Ayhan da, Yener Çakmak'tan ısrarla bunları B. Hazer'den almasını rica etmiş. Yener Çakmak ise " yeri yurdu belli olmayan Bülent Hazer'den bunları almasının mümkün olmadığını söylemek istemiş, Şahap Ayhan üstadın ömrü bunu dinlemeye yetmemiş. Bu da Yener Çakmak'ın üzüldüğü anıları arasında...

A. Bülent Hazer, çok sayıda çizgi roman yayınlamış bir kişi. Ancak sonradan bir takım yasa dışı olaylara karışmış olduğu ve Avrupaya gittiği iddiaları var...

Üstad Şahap Ayhan'ın elletmeye kıyamadığı devasa kitap ve çizimlerinin, kendisinin vefatından sonra kapı önüne yığıldığı ve eskicilerin almasına terk edildiği de söylentiler arasında...
Paylaştığın bu bilgiler kitap kadar değerli sağol abi.