Selahattin Duman - Köşe yazıları - 2000

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,323
Selahattin Duman - Köşe yazıları - 2000
Selahattin Duman - 2000 yılına ait köşe yazıları (4. Cilt)
Yazar: Selahattin Duman
2000 yılında Sabah gazetesinde çıkan tüm köşe yazıları
Kapak(lar): MS Publisher'da düzenlendi
869 sayfa, s/pdf

Selahattin Duman'ın eski yazılarından oluşturduğum kitapları yıllar halinde sunmayı sürdürüyorum. Bu seferki 2000 yılına ait olan 4. cilt (yani dördüncü yıl), daha önce 1997, 1998 ve 1999 yıllarının yazılarını sunmuştum. "Sabah" gazetesinde çıkan bu ilk yıllara ait yazılara nette pek rastlayamadım. Sabah gazetesi de arşivinden çıkarmış bu yazıları nedense (ya da doğrudan ulaşımı engellemiş, çok dolaylı yollardan bazılarına ulaşılabiliyor gerçi, komut satırından rakamları değiştirerek vb). Nettekiler daha çok Vatan gazetesinde yazdıkları. Vatan gazetesinin web sitesinden ulaşılabilen arşivde Duman yazıları duruyor ve bunlar 2002-2013 yılları arasına ait olanlar. Yani buradaki (ÇD) derlemeler belki de nette bir ilk oluyor (en azından benim araştırdığım kadarıyla). Bu yazılara belki de "dedo11"in önerdiği gibi "köşe yazısı" yerine "gazete yazısı" demek gerekir, ama resmi bir format olarak bu deyim yerleşmiş olduğu için yine "köşe yazısı" dedim, hoş görülmesi dileğiyle. Selahattin Duman'ın ironi dolu mizah yazılarını tekrar gazetelerde görebilme umudunu halâ taşıyorum.

Selahattin Duman Yazıları Sıralı Liste

Son düzenleme:

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
Çok teşekkür ediyorum sevgili Scanfan. Elinize, yüreğinize sağlık.

Devamı da var inşallah?...

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,868
5,096
Sayın scanfan ben mesleğimin gereği bilgiler aktarmıştım. Ne demek "hoş görülmesi dileğiyle" . Rica ederim. Siz öyle uygun gördükten sonra hiç önemi yok. Çok önemli bir işe soyunduğunuzu biliyorum. Bu arada sizin Varlık yayınlarından taradıklarınıza başka sitede de rastladım. Şu "scanfan" mührünüzü daha belirgin vurmanızı dilerim. Diğer dileklerime (sanırım birçok kişinin de isteğidir ) gelince ( bu işiniz bittiğinde diyelim ) diğer yazarların da derlemesini isteriz de isteriz ... Ayrıca ne olursunuz şu Varlık yayınlarını aslına uygun taramalarınıza son vermeyiniz. Emeğinize ve paylaşım isteğinize teşekkür ederim. Esenlikle kalınız...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,323
.... Bu arada sizin Varlık yayınlarından taradıklarınıza başka sitede de rastladım. Şu "scanfan" mührünüzü daha belirgin vurmanızı dilerim....
Başka bir sitenin ÇD'ndaki paylaşımları alıp kullanmalarına kızmak mı gerekiyor, yoksa sevinmek mi gerekiyor bilemiyorum (sitenin ismini sormuyorum, zira yanlış hatırlamıyorsam galiba zikredilmesi bu forumun politikalarına aykırı). Aslında bir kitabın, edebi eserin veya grafik romanın daha geniş kitlelere ulaşması çok iyi bir şey, üstelik ÇD'nın bir referans gibi kullanıldığını da (yani büyüklüğünü) gösterir. Ancak altına ibare olarak ÇD'dan alıntı yapıldığını da belirtseler daha şık olurdu. Belki bundan sonra ÇD logosunu da kendi mühürümün yanına eklerim. Ama azimli birisinin küçük bir çabayla bunları sayfalardan söküp atması çok kolay, onun niyetine bağlı (en kolayı da cbr/rar dosyalarından logolu sayfaların ayıklanması!). Bütün sayfaları boydan boya kateden filigranlar (watermark) yerleştirmek bir çözüm olabilir ama bunu yapmak bana pek etik gelmiyor, estetik olmaz ve üstelik okuyucuyu da olaydan tiksindirir. En iyisi kitabın asıl içeriğini kaplamayan küçük ve belli belirsiz bir filigran ve/veya ÇD logosu koymak (ben çoğu paylaşımıma hiçbir şey koymadım, bazılarına da oldukça silik bir mühür/filigran ekledim).

İlgi ve dikkatinize teşekkür ederim sayın "dedo11".