Çizgi Diyarı Kütüphanesi

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Çizgi Diyarı Kütüphanesi
Dev E-kitap paketi toplam (yaklaşık) 10 Gb.

Alıntı olup emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Yüklemeler bana aittir. Artık sürekli takip edip yenileme ve yeni eklemeler yapacağım.

Yaklaşık 2500 adet kitaptan oluşan Epub Kitap Paketi

Türkçe epub kitaplarının listeleri:

Türkçe epub kitapları :

Moderatör tarafında düzenlendi:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Karşılığında maddi hiç bir şey kazanmadan emek ve zaman harcıyoruz.

verin adamın şukusunu :D

verin adamın şukusunu ?????

Henüz yanıt alamadığım için biraz açayım konuyu..TDK sözlüğünde böyle bir sözcük yok ama bazı sözlük iddiasında olupta doğru yanlış her şeyin paylaşıldığı siteler var. Uydurdukları şükela sözcüğü yetmemiş şukuya dönüştürmüşler. Güya iyi iş, harika ve teşekkür anlamlarında kullanıyorlar. Ama "verin adamın şukusunu" tümcesinde olduğu gibi teşekkür edin anlamının altında saklı bir alaycılık, küçümseme ve aşağılama yüklemesiyle iki ucu keskin bıçak kullanmış olduklarını sanıyorlar.
Çevresine "bak nasılda dalgamı geçtim" havasını basarken ,sıkıyı görünce de "amma da cahilsin ben teşekkür edin demek istedim" iki yüzlülüğüne sığınıyorlar. Faydalandığım kıymetli kişiler ve burada ben karşılığında maddi hiç bir şey kazanmadan emek ve zaman harcıyoruz. Ben kendi açımdan teşekkür de beklemiyorum, ama yazılan bir iki satır yazı paylaşımı tekrar gündeme getirmeye ve daha fazla insanın faydalanmasına yarıyor. Yoksa yalnızca beğeni düğmesine basılması benim için yeterli olur...

Punisher109 seni cezalandıracak yetkim var ama şimdiye kadar kimseyi cezalandırmadım. Seni de yasaklamayacağım,punisher olmayacağım. İçten pazarlıklı olmadığını ve açıklamalarımın kafa karışıklığını gidermesini umarak konuyu burada noktalıyorum.

Son düzenleme:

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
dostum böyle değerli bir paylaşıma karşı gösterilmiş olan bu kırıcı davranışa karşı verdiğiniz bu yanıt anlayan için yeterlidir ..teşekkür ediyorum. böyle kasıtlı cümlelerle insanları rencide etmeye çalışanları kınıyorum ve milletimizin sağ duysuna havale ediyorum.

hadramut

Aktif Üye
19 Eyl 2009
385
852
gecen günü elma ağacının dibine iş...yen birini görünce
ayıp günah değilmi hem elmasını yiyiyorsun hemde dibine iş..yorsun deyince
"""ben elmayı sevmem""" demişti.

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
820
Sevgili Zamangezgini,

Yukarıda yazdıklarını okuyunca gerçekten çok üzüldüm.
Yaptığın hizmet bizim için çok önemli. Koskoca bir kitaplığı hiçbir karşılık beklemeden hediye ediyorsun. Karşılığında yapılan şeye bakınız.
Sevgili dostum moralini hiç bozma. Eskiler böyle durumlar için çok güzel bir söz söylemişler. Bu sözü aşağıya yazıyorum. Sağlıcakla kal.

İnsanda yok ise edeb
Neylesin medrese mekteb
Okusa âlim olsa
Yine merkeb, yine merkeb.

ayhanhocha

Kıdemli Üye
26 Ağu 2010
127
135
Ankara
Sevgili Zaman Gezgini büyük iş başarmışsın.

Zahmetlerin için çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Sevgiyle kal.

Santa Fe

Çeviri & Balonlama
13 Mar 2011
137
95
İstanbul
Zamangezgini ben içeriğe bakarken gözlerim yoruldu harcanan emeğe ancak şapka çıkarılır gerisi kim nederse desin zaten açıklamanızda da ciddiye almamışsınız. Bu kadar geniş kapsamlı bir çalışmadan tüm üyeler olmasa bile kardeşi, arkadaşı, çocuğu kesinlikle yararlanacaktır. Teşekkürler, saygılar.

jamaican

Kıdemli Üye
23 Eki 2011
101
44
konya
Kitap paylaştığın için eğitimcisin, bu kadar çok kitabı paylaştığın karşılık beklemediğin için hayırseversin. Gerçekten çok teşekkürler. İndirmekle kalmayıp aktarabilir geliştirebilirsek bilgilerimizi ne güzel olur hepimiz adına.

H. G. Wells'in Zaman Makinesi kitabını okuyordum. Bıraktım forum bakmak istedim. Bir şeyler aratırken burayı gördüm. Tam o kitabı okurken senin nickini görmem çok ironik oldu.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Emekleriniz için çok teşekkürler. Bir ara sanırım forumdan kaldırılmıştı konu. Ben bu konu sayesinde bu forumla tanıştım, şimdide forumdan ayrılamıyorum. Gerçekten büyük bir arşiv ve herkesin bilgisayarında olması lazım bence.

Şu an yeniden tertiplenmiş bir şekilde hizmete sunduğunuz içinde çok teşekkürler. Emeğinize sağlık.

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
Vay!!! müthiş kütüphanemiz geri dönmüş hemde düzenlenerek eline sağlık zamangezgini eve dönünce ilk işim linkler kırılmadan bunları indirmek olacak. daha önce diskim bozulduğunda arşivimin çoğu gitmişti hala var sandığım bir çok şeyin olmadığını esefle gördüm.tekrardan arşivliyorum çok çok teşekkür ediyorum .

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Çok teşekkürler Sevgili Zamangezgini. 4000 kitap inanılmaz bir kütüphane sunuyor insana. Artık bilginin sınırsızca iletilebildiği, Paylaşılabildiği bir dünyada yaşamaya başladık.

Geçmişte böyle miydi ? Ansiklopedilerden her türlü bilgiyi almaya çalışırdık ya da kütüphanelerde araştırma yapıp erişirdik bilgiye, şimdi ise evdeki bilgisayar üzerinden, cep telefonlarıyla dahi bilgiye erişmek mümkün. Gelecekte de internetin her yerden ve bedava erişimi üzerine projeler yürütülmekte.

Bilgi günümüzde en büyük güç konumuna geldi, güçlü bir toplum da güçlü bireylerden oluşur diye düşünüyorum. Haliyle yeni kuşaklara bilginin (kitapların, fikir yazılarının, bilgi notlarının) getireceği güç, ayrıcalık iyi anlatılmalı. Gösterdiğin emek ve paylaşımlar bence bu yönde atılmış adımlar. Ha tabi okumanın verdiği keyif ve bunun getireceği mutluluk ayrı bir yazı konusu :)

Tekrar teşekkürler.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
bu değerli kitapları yükleyen arkadaşımıza sonsuz teşekkürler.

weas

Yeni Üye
21 Kas 2009
28
16
çok teşekkür ederim. zamanınından çalıp,paylaşımda bulunduğun için. eline sağlık

Futurama

Kıdemli Üye
8 Eki 2013
128
272
Zamangezgini bu linkler eski konudaki tüm kitapları barındırıyor mu?Teşekkürler.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,716
59 yaşında bir üyenizim. Yaptıklarınız saygıyı hak ediyor. O arkadaş tek bir kitabınızın sunumunu ve kendisini. Okumamıştır eminim. Emeğine , ellerine , beynine sağlık. Sen ve birkaç kişi gerçek bir değersiniz.

harrylogan

Yeni Üye
3 Mar 2013
27
63
İstanbul
Hocam burdan en büyük teşekkürlerimi sunuyorum. Çok harika şaheserler sunmuşsunuz ayrıca bulduğunuz upload siteside mühteşem. Tekrardan teşekkürler :)

steinbeck

Süper Üye
23 Şub 2012
1,395
2,939
Zamangezgini kardeşim varol, emeğinin hakkı ödenmez, yine de teşekkürler.

jamaican

Kıdemli Üye
23 Eki 2011
101
44
konya
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği veya Rusya ile ilgili elektronik kitap var mı aklınızda olan. Hard diskimi taradım ama bulamadım malesef.

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
281
410
Müthiş bir liste!

E-kitap okuyucu alana kadar epub formatının ne kadar kullanışlı, hacim olarak düşük ve pdf ten üstün olduğunun farkında değildim. Şimdi, e-kitap okumada ilk tercihim epub formatı.

Değerli paylaşımın için çok teşekkür ederim Zaman Gezgini, sayende Türkçe e-kitap kütüphanem bir hayli arttı..

baksi

Yeni Üye
19 Kas 2009
72
14
Zaman gezgini üstadım bu değerli paylaşımın ve diğer tüm paylaşımların için çok teşekkürler

kinkin

Yeni Üye
14 Ara 2014
64
66
korsika
dostum böyle değerli bir paylaşıma karşı gösterilmiş olan bu kırıcı davranışa karşı verdiğiniz bu yanıt anlayan için yeterlidir ..teşekkür ediyorum. böyle kasıtlı cümlelerle insanları rencide etmeye çalışanları kınıyorum ve milletimizin sağ duysuna havale ediyorum
İnsanda yok ise edeb
Neylesin medrese mekteb
Okusa âlim olsa
Yine merkeb, yine merkeb.
alinti da olsa tesekkur ederim

kinkin

Yeni Üye
14 Ara 2014
64
66
korsika
Zaman gezgini üstadım yeni yilini kutlarim.
Bu değerli paylaşımın ve diğer tüm paylaşımların için çok teşekkürler.
umarim bunu okuyorsundur( 2015)

kinkin

Yeni Üye
14 Ara 2014
64
66
korsika
Zaman gezgini üstadım bu değerli paylaşımın ve diğer tüm paylaşımların için çok teşekkürler
her indirdigim kitap icin tekrar teşekkür ederim
bu gun 8 kitap

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Henüz indirmedim paylaşımınızı.
Ama verdiğiniz emek için en kalbi teşekkürlerimi gönderiyorum.
Bu vesile ile burada hiç bir karşılık beklemeden emek verip paylaşım yapan tüm dostlarıma da teşekkür ediyorum.
İnternet sitelerinde uyduruk kelimelere, kelime kısaltmalarına sesli harflerin yok kabul edilmesine oldum olası kızarım. Dolayısıyla;
Tşk.,sim, evt, mrb ok gibi kelimeleri kullanmamaya özen gösteririm.
Konu edilen kelime " şukusu" gerçekten ilgimi çekti.
İlk kez duyduğum bu kelimeyi araştırınca şöyle bir sonuca ulaştım.
" Şuku nedir?
İnternet'in sosyal mecraları olan ve çoğunlukla gençler ve öğrencilerin takıldı sözlük sitelerinde çok kullanılan başkası tarafından yazılan yazılara + vermek anlamındadır. Gerçekte sözcük "şukela" terimidir bazı sözlük sitelerinde kelime kısaltılmış ve "şuku" olarak kullanılmaktadır. "Çok güzel, çok iyi, katılıyorum, destekliyorum, hoş" gibi anlamlara gelmektedir şuku..."

Pekiyi " şukulama " sözcüğü ne anlama geliyor?
" Şukulamak ne demek?
"Beğenmek, puan vermek, rep vermek" anlamlarına gelen inci Sözlük jargonlarından birisidir."

Ya şukela....? Zaman gezgini dostumuzun da belirttiği gibi TDK sözlüklerinde yer almıyor ama Tabir caiz ie türkçemizin ırzına geçmeye çalışan sözüm ona sözlük adı ile anılan bazı internet sitelerinde şöyle ifade diliyor: Şokelladan üretilmiş yapay bir kelime... daha doğrusu bir uydurmaca.
Sonuç olarak insanın kendisini ve düşüncelerini ya da duygularını ifade edebilmek için böylesi saçma sapan kelimelere ne ihtiyacı var?
Güzel türkçemizin güzel " TEŞEKKÜR EDERİM" ve benzeri kelimelerine gran mı girdi...?
Zamangezgini dostumuz olgunluk gösteriyor konuyu kapatma isteğiyle.
Aynı olgunlu o kelimeyi kullanan arkadaşımızın da göstermesini bekleriz.
Hatta özür dilemenin bir erdem olduğunu hatırlatarak?
Güzel emekleriniz için tekrar teşekkürler dostum.
Ellerinize sağlık.
HACILI

kinkin

Yeni Üye
14 Ara 2014
64
66
korsika
her indirdigim kitap icin tekrar teşekkür ederim
bu gun 23 kitap

01Neo

Yeni Üye
24 Nis 2016
1
0
Merhaba konuyu hortlatmak gibi olacak ama arşiviniz çok iyi emeği geçen herkese teşekkürler:)
Bir de Oğuz Atay'ın kitapları varsa atabilir misiniz?