Hüseyin Rahmi Gürpınar - Hikâyeler

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
805
12,302
Hüseyin Rahmi Gürpınar - Hikâyeler
99iYH.jpg

Hüseyin Rahmi Gürpınar -roman yazarlığının yanı sıra- hikâyeler de yazmıştır. Hikâyelerinin bir kısmı “hikâye” niteliğinde kabul görmüş, bazı kısa yazıları ise “kısa yazı” olarak tanımlanmıştır. Bu ciltte Hüseyin Rahmi’nin hikâyeleri ve kısa yazıları yer almaktadır.

Hüseyin Rahmi’nin romanları sürükleyicidir, okuyucuyu son noktaya kadar merak içinde tutar. Romanları ve hikâyeleri önce gazete tefrikası olarak yayımlanmış, sonradan kitap olarak basılmıştır. Eserlerinin kitap olarak basım tarihi, bazen kaleme alınış tarihinden epey sonradır hatta bazı yazıları, ölümünden sonra kitap olarak basılmıştır. 1960 sonrasında roman ve hikâyelerinin sadeleştirilmiş baskıları yapılmıştır. Hüseyin Rahmi; seçtiği konular, akıcı üslubu, kıvrak Türkçesi, mizahi yaklaşımı, gerçekçiliği dolayısıyla ilgiyle takip edilen, çok okunan ve sevilen bir yazar olmuş ve pek çok eser vermiştir.

Google Drive
PdfCs 5Mb:

Mediafire
PdfCs 5Mb:

Dosya.co
PdfCs 5Mb:

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,861
5,057

Sayın Otacı ;

Dün bir arkadaş bu kitabın linkini vermişti. Uğraştım indiremedim...
Bu gün baktım sen hazırlamış ve üç ayrı link vermişsin...
Kolayca indirdim...
Hani derler ya : "Tuğla gibi kitap" tanımını da en iyi hak eden bir kalınlıkta...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim ...

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
805
12,302

Sayın Otacı ;

Dün bir arkadaş bu kitabın linkini vermişti. Uğraştım indiremedim...
Bu gün baktım sen hazırlamış ve üç ayrı link vermişsin...
Kolayca indirdim...
Hani derler ya : "Tuğla gibi kitap" tanımını da en iyi hak eden bir kalınlıkta...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim ...

Sevgili arkadaşım Dedo11; güzel dileklerin için sağ olasın. Tdk sitesinde ücretsiz paylaşılan bu pdf dosyanın 250Mb olan dosya boyutunu 5 Megabayta kadar düşürebildim. Dosya yapısına bağlı olarak bu oran değişebiliyor. Bu dosya yapısal olarak bu kadar büyük oranda küçültülmeye uygundu. Yani bu tür pdf dosyaları hazırlayanlar pek bu işi iyi yapamıyorlar yani boyutu istemeden belki de kasıtlı olarak çok yüksek tutmuşlar. Ancak bazı pdf dosyalar hem tarama tarzı ve kalitesi nedeniyle hem de dosya hazırlamada yapılan hatalardan dolayı çok az boyut düşürülebiliyor. İyi günler ve esenlikler dilerim.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
984
5,841
Hem yayın yönetmeni Naskali'nin dikkate değer çalışmalarından birini daha görmüş olmak , hem de Hüseyin Rahmi'nin daha önce okuma fırsatını bulamadığım hikayelerini okuma imkanına kavuşmak gerçeği , doğrusu çok mutlu etti beni. Çok teşekkür ediyorum.