Selahattin Duman - Köşe yazıları (2006)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,316

Selahattin Duman - Köşe yazıları - 2006
Selahattin Duman - 2006 yılına ait köşe yazıları (10. Cilt)

Yazar: Selahattin Duman
2006 yılı boyunca Vatan gazetesinde çıkan tüm köşe yazıları.
473 sayfa, 176 MB, pdf/s

51134357180_82dc36d689_o.jpg

(MediaFire)

Daha önce "Selahattin Duman"ın yazılarını topladığım 9 cilt daha sunmuştum. Şimdi de 2006 yılında Vatan gazetesinde çıkan köşe yazılarını topladığım 10'uncu cildi sunuyorum. Haftanın bir iki günü hariç hemen her gün yazıyordu.

Bu yazıları yayımlandıkları tarihlerde "Internet Explorer" tarayıcısına özgü "mht" formatında kaydettiğimden bahsetmiştim. Bu şeklleriyle pdf'ye dönüştürüp kitaba koyduğumdan bahsetmiştim. Bu sayfalar "mht" sayfa görüntüsüyle olduğu için gerçekçi bir hava veriyor, sanki o gazeteyi fiziksel olarak okuyormuş gibi bir izlenim verdiğini yazmıştım. Ancak son versiyonlarında "IE" çok berbat bir tarayıcı haline geldiğini, bilgisayarı kastığını ve başka tarayıcılarda bu formatın açılmadığından bahsetmiştim. Dün sayın "python80" artık son versiyonlarında "Opera" ve "Chrome" tarayıcılarının da bu dosya formatını okuyabildiğini yazmış, sağ olsun. Bu bilgi işime yaradı doğrusu.

Bu ara yine "python80"den öğrendiğime göre Selahattin Duman çok yakınlarda vefat etmiş. Geçirdiği bir trafik kazasından sonra kendini toparlayamamış ve bazı kardiovasküler komplikasyonlar nedeniyle yoğun bakımda yatıyorken ölmüş. Buna çok üzüldüm. Mizah tarzını ve hikaye anlatışını severdim. Zülfü Livaneli onun için "Çağdaş Nasrettin Hoca" demişti.​

Selahattin Duman Yazıları Sıralı Liste

veryabsurd

Çeviri & Balonlama
3 Ara 2014
461
5,756
Bu kadar çeviri balonlama projelerinizin arasında inanılmaz bir emek harcamışsınız.
Gerçi tüm paylaşımlarınız böyle, takdire şayan. Elinize sağlık sevgili scanfan.