Incal - Jodorowsky & Moebius

aitor

Yeni Üye
4 Mar 2010
20
7
genelde ev
En sevdiğim çizerlerden biridir Jean Giraud. Namı diğer Moebius. Efsanevi Blueberry'nin yaratıcısı, Alien 2, Dune, Abyss ve Fifth Element filmlerinin tasarımcısı Fransız çizer, bu hikayede Şilili yazar - yönetmen Alejandro Jodorowsky (El Topo, Holly Mountain, Metabaron, Admirale Cinq) ile beraber çalışmış. Ne yazık ki hikaye Kara İnkal adıyla sadece ilk bölüm olarak yayınlandı. Aşağıda, birinci kitapta, birinci ve ikinci ve üçüncü bölümlerini bulacağınız hikayenin devamı (ikinci ve üçüncü kitaplar) ilerleyen saatlerde. (seri İngilizce'dir)

Forumda Moebius

incal1.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bence hoşgeldin, İnsanın kendini misafirliğe geldiği yerde tanıtması gerek, hele bir de temelli kalmayı düşünüyorsa gereklilik zorunlu hale gelmekte. Dostum sen elinde çikolata ile gelmişsin, bir de kendini tanıtmışsın, daha ne diyeyim. İyi ki geldin. Hoş geldin. Emek ve paylaşım için teşekkürler. Saygılarımla.

Unuttum birgün tembelliğe birlikte övgüler düzeriz diyorum...

aitor

Yeni Üye
4 Mar 2010
20
7
genelde ev
Sıcak karşılaman için teşekkür ederim savok. Birleşerek, paylaşarak, dayanışmayla büyüyebiliriz. Ve büyüyeceğiz.
:) İyi okumalar.

incal3.jpg

Son düzenleme:

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,048
10,047
The Incal #1-12 (2001-2002)

11392037.jpg

English | 12 issues | CBR | 116 MB

The Incal is a science fiction comic book meta-series written by Alejandro Jodorowsky and illustrated by Moebius and others. The Incal takes place in, and introduced Jodorowsky's "Jodoverse", a fictional universe in which his science fiction comics take place.
The story begins in the dystopian capitol city of an insignificant planet in a human-dominated galactic empire. (The Bergs, aliens who resemble featherless birds and reside in a neighboring galaxy, make up another power bloc.) DiFool receives the Light Incal, a crystal of enormous powers, from a dying Berg. The Incal is then sought by many factions: the Bergs; the corrupt and decadent government of the great pit-city; the rebel group Amok; and the Church of Industrial Saints (commonly referred to as the Techno-Technos or the Technopriests), a sinister technocratic cult which worships the Dark Incal. Animah (an allusion to anima), the keeper of the Light Incal, seeks it as well.

Incal 001-012 (2001-2002).part1.rar
Incal 001-012 (2001-2002).part2.rar

veya

Son düzenleme:

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
969
Acıbadem - İstanbul
Bozan arkadaşım, Başlığa konu olan Incal, Moebius'un çizdiği ilk seri. Senin verdiğin linkler daha sonraki bir seri, çizen Zoran Janjetov. Aslında 4 kitap olan ve İngilizcede 3 kitap olarak yayınlanan o ilk seri ortada yok. Buradan geçmişte indirip elinde olan varsa, pek faydalı olacak.

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,048
10,047
Bozan arkadaşım, Başlığa konu olan Incal, Moebius'un çizdiği ilk seri. Senin verdiğin linkler daha sonraki bir seri, çizen Zoran Janjetov. Aslında 4 kitap olan ve İngilizcede 3 kitap olarak yayınlanan o ilk seri ortada yok. Buradan geçmişte indirip elinde olan varsa, pek faydalı olacak.

cagataykhan

Süper Üye
13 Mar 2010
566
1,237
yukarıdaki linklerin biri hariç hepsi ölü arkadaşlar. yenilenebilme imkanı var mı acaba

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Gerekli Şeyler Yayınevinden Incal mat kuşe kağıda basılı olarak çıkmıştır. Belki duyurusu yapılmıştır önceden ama bulamadım. Ben inceledim kitabı kağıdı güzel, renkli. Jadoronwsky'e ait olması eseri benim gözümde değerli kılıyor. Almayı planlıyorum. Tek eksiği kapak biraz sert (ciltli ya da cilde yakın) olsaymış daha iyi olurdu.

incal-kapak.jpg

Kitap 308 sayfa ve 6 sayının birleşiminden oluşuyor.