Siperlerdeydik (1914- 1918) - TARDI

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
Birinci Dünya Savaşını, devletlerin değil, acı ve korku içinde ölümü bekleyen askerlerin gözünden anlatan, hala çizgi roman'ın sanat olmadığını savunanların yüzüne tokat gibi çarpan bir kitap. Keyifle okuyun demek isterim ama okurken kendinizi savaşın ortasında bulacağınızdan keyfiniz hangi cihette devam eder bilemem.
Not: Kitap genel olarak karanlık bir havaya sahip olduğundan gereksiz beyazlatma kullanıp kitabın özünü değiştirmek istemedim.

img0001xsw.jpg

img0033li.jpg

Alternatif link

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,714
Süper bir paylaşım sevgili raven'den

Benim de taramayı düşündüğüm bir çizgi romandı, bir türlü sırası gelemedi

Raven'in taraması daha isabetli oldu

Sevgili raven'e teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,641
Kasımpaşa
Olağanüstü bir kitap,
bazen çizgi roman dışında
hiç bir şekilde bu kadar iyi anlatamazsınız..
Savaşın acımasızlığı, aptallığı ve gereksizliği böyle anlatılır..
Sevgili Raven tarama seçimin çok iyi olmuş..
Emeğine, eline sağlık dostum.
Teşekkür ederim.
Sevgilerimle..

merkal

Kıdemli Üye
3 Ocak 2012
131
289
Ankara
Gerçekten müthiş bir paylaşım. Büyük devletlerin-imparatorlukların battığı, büyük yıkım ve acılara sahne olan Birinci Dünya Savaşını tüm yalınlığı ve dehşetiyle anlatan bir eser. Teşekkürler Raven bize bu eseri paylaşıma sunduğun için.

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,700
istanbul
ellerine sağlık, çizgi romanın sadece çoluk çocuk işi olmadığını, bazen en vurucu mesajların verilmesininin de bu yolla olabileceğini açıkça gösteren bir çalışma.
benzerlerini bekleriz.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Sevgili "Raven",
gerçekten harika bir kitap...
Gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum.
Saygılarımla..
.

bayrakzaf.gif

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,778
2,632
Tamamını okumadım , bir ön okuma yaptım buruk ve içe dokunan bir anlatım , dostların yukarıdaki yorumlarında dediği gibi savaşı tüm yalınlığı ile anlatan enfes bir kitap. Çok çok teşekkürler Raven.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,436
hiçbiryerde :)
görüntü ve anlatım bu kadar uyumlu ve çarpıcı olabilir.
buradaki en "güzel" ama acı kitaplardan biri...
herkesin,çr severlerin mutlaka okuması gereken bir kitap...
çok teşekkürler raven,süpersin...

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,395
çok teşekkürler sevgili raven.. tüm savaş çığırtkanlarının başucu kitabı olsun bu kitap..

NONAM

Yeni Üye
2 May 2011
3
0
oncelikle paylasım icin tesekkurler, ben 90lardan beri cizgi roman okuyan biri olarak soyluyorum, boyle paylasımları yapmaya devam edin lutfen, cunku benim gibi cok cizgiroman alan biri icin bu cok onemli, ve aldıgım son cizgoroman berbat cıktı, bosa para harcamıs oldum, bundan sonra almayı dusundugum cizgiromanlara burdan bakıcam begenirsem alıcam, tekrar tesekkurler paylasım icin....

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,182
8,058
Çok teşekkürler değerli Raven dostum.....
Çok güzel paylaşım.
Ayrıca indirme konusunda link vererek yardımlarını esirgemeyen Sevgili Profesör ve Zeki bey dostlarıma çok teşekkürler. Sağolsunlar.
Selam sevgi ve saygılarımla.
Ahmet ERDEN

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,843
4,982

Sayın Raven ;

Bilindiği gibi Cumhuriyet Gazetesi "Cumhuriyet Kitap" Eki 23 Ekim 2014 Tarihli 1288.Sayısı "Birinci Dünya Savaşı'nın 100. Yılı" nı kapak konusu seçmiş. Bunu Sayın Melih41 taramış , Sayın Savok sunmuştu. İlgili bölümde Sayın Yeryüzü "Siperlerdeydik" çizgi romanına link vermişti. Bu sayede 2012'de sunduğun çizgi romana 2014 yılının son aylarında ulaştım. Gerçekten de "savaşı" tüm yönleri ile aktaran güzel bir çizgi roman.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

( *Not : Benim indirmem umarım bu güzel çizgi romanı da vitrine taşıyacağından güncele taşımış olur. )

Yeni Üye
5 Ara 2011
18
6
Bahçelievler
Savaş naralarının ortasındayken bu eseri okumak değişik bir deneyim oldu benim için... Temmuz - Ağustos operasyonları 2015

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Harika paylaşiminiz için çok teşekkürler sayin raven... Ellerinize sağlik...