Nils ve Uçan Kaz Milliyet Yayınları Cilt 1

Subzero

Süper Üye
26 Tem 2010
1,262
15,962
nilsveuankazmilliyetyay.jpg

Tarama tarafımdan yapılmamıştır.​

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,538
Paylaşımınız için teşekkürler dostum.
Eski günlere ait bir kitap. Kapağı görür görmez tanıdım.
Elinize sağlık.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,890
İstanbul
Galactica, Heidi ve Subzero'ya emekleri için teşekkür ederim. Bu arada Nils'in yaramazlık yaptığı dönemlerde Morton'un boynuna geçirdiği ip, serüvenlere atıldığı zaman bayağı bir işine yaramıştı. Kapağı görünce aklıma geldi..

slmmm

Yeni Üye
27 Haz 2016
26
22
Nils'in hangi tarihte yayınlandığını ararken 'TV'de 7 Gong' dergisinden (Pazar konserinden sonra yayınlandığını iyi hatırlıyorum da o yüzden mecbur izliyorduk) :) İşitme engelliler haber bültenini vs.. yine de doğru mu diye teyit etmek için bulayım dedim, buradaki çizgi roman paylaşımını buldum. Doğduğum günde TV'de neler varmış diye de bakayım dedim ayrıca. :D Çizimler güzel, renkli, şirin; Alf ve Casper'daki gibi... Paylaşım için teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
830
1,631
90'ların sonunda animesini -evet çizgi filmini de Japonlar yapmış- Kanal D'de izlemiştim. Sonra kitaplıkta kitabının olduğunu gördüm. Orta okuldaydım. Sabah gazetesinin Nobelli romanlar serisindendi. Hala duruyor. Şimdi ne kitabı basılıyor, ne eser biliniyor. Animesine de Türk anime piyasasında çeviri yapılmadı. Dublajlı kayıtlar ne kadar var bilmiyorum.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,855
Osmaniye
Konu açılmışken Nils ve Uçan Kaz'ın aklımda kalan bir macerasını yazayım dedim. Çok hoşuma gitmişti ve beni de etkilemişti. Nils ve arkadaşları deniz kenarına inip plaj gibi bir yerde dinleniyorlardı, biraz sonra sahilde yerden bir şehir yükseliyordu, bu arada kumun içerisinde metal bir para buluyorlardı ama almıyorlardı. Nils şehrin içine giriyordu, herkes Nils'e bir şey satmak istiyordu ama Nils'in parası yoktu neden herkesin bir şey satmak istemesini sorunca birisi ona şehrin lanetlendiğini her 100 sene de bir şehrin tekrar çıktığını eğer dışarıdan birisi gelip de şehirden bir şey satın alırsa lanetin bozulacağını anlatıyordu. Nils'in aklına yerdeki metal para geliyordu ve koşarak şehirden çıkıp parayı almaya gidiyordu. Parayı alıp şehre gelirken süre bitiyor ve şehir tekrar kuma gömülüyordu. Bu hikayenin çok etkisinde kalmıştım.

gorgon

Onursal Üye
1 Ağu 2019
870
15,771
İstanbul
Konu açılmışken Nils ve Uçan Kaz'ın aklımda kalan bir macerasını yazayım dedim. Çok hoşuma gitmişti ve beni de etkilemişti. Nils ve arkadaşları deniz kenarına inip plaj gibi bir yerde dinleniyorlardı, biraz sonra sahilde yerden bir şehir yükseliyordu, bu arada kumun içerisinde metal bir para buluyorlardı ama almıyorlardı. Nils şehrin içine giriyordu, herkes Nils'e bir şey satmak istiyordu ama Nils'in parası yoktu neden herkesin bir şey satmak istemesini sorunca birisi ona şehrin lanetlendiğini her 100 sene de bir şehrin tekrar çıktığını eğer dışarıdan birisi gelip de şehirden bir şey satın alırsa lanetin bozulacağını anlatıyordu. Nils'in aklına yerdeki metal para geliyordu ve koşarak şehirden çıkıp parayı almaya gidiyordu. Parayı alıp şehre gelirken süre bitiyor ve şehir tekrar kuma gömülüyordu. Bu hikayenin çok etkisinde kalmıştım.

Keyifli seyirler, üstadım.

www.youtube.com/watch?v=epKMfjrfm50&feature=emb_title

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,890
İstanbul
Muhteşem olmuş dostum, kapak yenileme konusunda çok başarılısın.
Teşekkür ederim Üstadım. Aslında çok eksiğim var ama sadece youtube videolarından öğrenmekle bu kadarını yapabiliyorum şimdilik inşallah kendimi geliştirerek çok daha iyilerini de yapacağım ileride. Moral verdiğin için tekrardan çok teşekkür ederim.. :)