Bosphorus Graffiti Magazine Sayı 3 Ocak 2011

BelaMatador

Onursal Üye
8 Mar 2011
413
4,447
İstanbul
Bosphorus Graffiti Magazine 2009 ve 2011 yılları arasında toplam 3 sayı yayınlanmış bir Türk Grafiti dergisi.

Ben 2010'ların başında Robinson 389'un çizgi roman dükkanı olan GON'dan almıştım. Zaten onların web sitesi dışında da dergi hakkında pek bir bilgi bulmak mümkün değil. Facebook ve Twitter hesaplarında 2012 yılından sonra pek hareket olmamış. Derginin web sayfası da kapanmış.

Çok enteresan bir şekilde kapak sayfasının sağ alt köşesinde bir etiket ile son satırdaki METEYİMBEN yazısı EKSREYN olarak değiştirilmiş ve iki satır daha eklenmiş.

Rob389'un sayfasında dergi 62 sayfa diyor ama bu dergi 80 sayfa. Acaba ikinci baskı yaptılar da içerik mi değişti diye düşündürdü ama bilmek mümkün değil.

Diğer sayıları maalesef elimde yok. Dergi o kadar nadir olmalı ki adı nadirkitap sitesinde geçmiyor bile...

Renkleri düzeltme işinden anlayan bir dostumuz el atarsa graffitiler çok daha canlı görünecektir.

BM

Son düzenleme:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Altkültür yayınlarının çok önemli bir zenginlik olduğunu düşünürüm. Tam arşivlik, tarih düşülmüş bir kayıt adeta. Çok teşekkürler...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Forumda çeşitlilik olması açısından çok önemli dergi zira bir diyarımızda başka bir örneği yok. Teşekkürler Sevgili BelaMatador.

Niyazi Sele

Yeni Üye
20 Ocak 2019
30
28
Bahse konu dergiyi biliyorum. Bende sayıları mevcuttu. Ama kadir kıymet bilmeyen ailem tüm gazete ve dergilerimi benim ruh hastası ve tımarhanelik deli olduğumu iddia ederek yaktı. Allah'a kurban olayım ektikleri bile bitmiyor.