Batman Arkham Unhinged 01 (Çeviri ve Balonlama)

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Yeni seri. İstek üzerine yapılmıştır. Keyifli okumalar.

1u056.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Süper bir seri...süper bir çalışma. Zaten sevgili Deadfool arkadaşımdan başka birşey de beklenmezdi. Çalışma gerçekten on numara sevgili arkadaşım. Emeğin için ne kadar teşekkür etsek azdır. Ama izin verirsen iki küçük eleştirim olacak. Kelimeleri kestiğin zaman sanki okurken akışı biraz engelliyor. Hikaye'yi okurken kelime kesilince ikinci bir kez balonu tekrar okumak gerekiyor. (Belki de bu benim özürlülüğümdür) İkincisi de: balonların içerisindeki yazılar bazen balon kadar büyük olmuş. Ortalanırsa biraz daha estetik olur diye düşünüyorum. Bu iki eleştirimi özür dileyerek yapıyorum. Umarım haddimi aşmış olmam. Tekrar eline ve yüreğine sağlık. Devamını dört göz ile bekliyorum. Sevgiler...

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Süper bir seri...süper bir çalışma. Zaten sevgili Deadfool arkadaşımdan başka birşey de beklenmezdi. Çalışma gerçekten on numara sevgili arkadaşım. Emeğin için ne kadar teşekkür etsek azdır. Ama izin verirsen iki küçük eleştirim olacak. Kelimeleri kestiğin zaman sanki okurken akışı biraz engelliyor. Hikaye'yi okurken kelime kesilince ikinci bir kez balonu tekrar okumak gerekiyor. (Belki de bu benim özürlülüğümdür) İkincisi de: balonların içerisindeki yazılar bazen balon kadar büyük olmuş. Ortalanırsa biraz daha estetik olur diye düşünüyorum. Bu iki eleştirimi özür dileyerek yapıyorum. Umarım haddimi aşmış olmam. Tekrar eline ve yüreğine sağlık. Devamını dört göz ile bekliyorum. Sevgiler...
Çalışmama yağdırdığınız övgüler için teşekkürler.Eleştiriler için ise daha fazla teşekkür ederim bunlara artık yapabildiğim kadar dikkat edeceğim.Özür dilemenize hiç gerek yok eleştiriler için benim okuyanlardan özür dilememe gerek var.

enigma23

Kıdemli Üye
4 Haz 2011
195
85
saol kardeş batmana bayılıyoruım yeni seri için teşekkürler bi de kaç sayı acaba bu yeni serri

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,325
istanbul
yeni inceledim... balonlamanı geliştirmişsin sevgili dostum... ama sensei'nde belirttiği gibi bazı yerlerde balonlar çok doldurmuş daha ufak font kullanabilirsin gerçekten ve birazda balon temizlemesinde sıkıntı var gibi... ama gittikçe iyiye gidiyor işler... devamını bekliyorum... ellerine sağlık...

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
307
Yorumlar süper ya mutlu oldum :D.Sağolun arkadaşlar destekleyen yorumlar olmasaydı buralarda olamazdık :D

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Yorumlar süper ya mutlu oldum :D.Sağolun arkadaşlar destekleyen yorumlar olmasaydı buralarda olamazdık :D

İçin rahat olsun sevgili DeadFool. Biz birbirimizi düzelte düzelte ortaya daha neler neler çıkacak.:cool: Bundan hiç şüphem yok. Önemli olan yaptığın ve yaptığımız işlerden keyif almamızdır.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Gittikçe daha başarılı işler yapacağınız çalışmanızdan belli.
Bir solukta okunabiliyor.
Nacizane tavsiyelerim olacak;
Önyazı olarak koyduğunuz sayfayı en sona atarsanız daha hoş gözükecek. Benim gibi win7 kullanıp çizgi romanları en büyükte sıralayarak kapaklarına bakmak isteyecek başka kişiler de vardır.
Ayrıca yarım sayfaların photoscape gibi programlar kullanılarak tam sayfa yapılması daha iyi olacağı kanatindeyim.

Çalışmanızı beğendim.
Elinize sağlık.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Sensei arkadaşımızın şu gayet kibar;

"Süper bir seri...süper bir çalışma. Zaten sevgili Deadfool arkadaşımdan başka birşey de beklenmezdi. Çalışma gerçekten on numara sevgili arkadaşım. Emeğin için ne kadar teşekkür etsek azdır. Ama izin verirsen iki küçük eleştirim olacak. Kelimeleri kestiğin zaman sanki okurken akışı biraz engelliyor. Hikaye'yi okurken kelime kesilince ikinci bir kez balonu tekrar okumak gerekiyor. (Belki de bu benim özürlülüğümdür) İkincisi de: balonların içerisindeki yazılar bazen balon kadar büyük olmuş. Ortalanırsa biraz daha estetik olur diye düşünüyorum. Bu iki eleştirimi özür dileyerek yapıyorum. Umarım haddimi aşmış olmam. Tekrar eline ve yüreğine sağlık. Devamını dört göz ile bekliyorum. Sevgiler...

eleştirisini gördüm ve aklıma bir kaç kişiyi balonlamadan soğutan eski bir takım eleştiriler geldi. Kendi kendime gülümsedim; balonlama ya da iyi balonlama sıkılırsa 1 sene de bilemedin 5 senede mutlaka öğrenilir ama kibarlık ve emeğe saygı bir yaştan sonra öğrenilmez. Ya doğuştan genlerde vardır ya da erken yetişme döneminde bireye aşılanmıştır. Sensei gibi saygılı ve anlayışlı bir çizgiromansever ile aynı ortamı paylaşmaktan kendi adıma çok memnunum.

Konumuza dönelim, ufak tefek zamanla düzelecek aksaklıklar benim için gözaerdı edilebilir şeyler. Başarılı bir çalışma çıkarmış ve Türkçe'de olmayanı yaratmışsınız. Emek vermişsiniz, teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Ben de beğendim..
Daha da iyi olacaktır eminim..
Asıl güzel olan eleştirilerin yapılış biçimi..
Ben de ufak bir eleştiride bulunmak isterim
bunu DeadFool yaptı işaretini kapağa çok büyük koymak yerine iç kapakta yazar ve çizerlerini yanında o yazı biçimine uygun yerleştirmek daha iyi olur düşüncesindeyim..