Tex Renkli Maceralar Serisi : Renkli Yarı Yıllık 03 Beyaz Şaman

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,656
137,648
Tex Renkli Maceralar Serisi : Renkli Yarı Yıllık 03 - Beyaz Şaman

file

Çözünürlük; 2400x3400

Sayfa Adedi: 165

Çeviri ve balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.

Şu an için hiçbir yerde yayınlanmamış özel PAOLO48-OKAN1964
ortak çalışması olan 400 dpi HD tarama kullanılmıştır.

Önceki Yayın Durumu:

Özer Sahaf, benden bir yıl sonra 2014 yılında yayınlamıştır.

İYİ EĞLENCELER!!!​

Moderatör tarafında düzenlendi:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
İki ay önceki muhteşem Teksler ramazan ayımın keyifli geçmesini sağladı. Teşekkür ederim.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Teks ve Daltas,daha doğrusu Daltas veTeks.
Sevgili Daltas,her türlü övgünün ötesindeki bu mükemmel kitap için çok teşekkürler ederim.Aslında kendi maceralarınıTeks,sizin çalışmalarından okuyabilseydi keşke ama şansına küssün,yok öyle bir şansı....

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
Ooo, Teks severler için bayram var desenize...

Teşekkürler, üstad. Keyifle okunmak üzere arşivime alıyorum.

homeric

Çeviri & Balonlama
19 Eyl 2009
338
3,204
Kütahya
Bu kadar çabuk okuyacak olmama çok sevindim. Ticci'nin Tex çizerleri içinde ayrı bir yeri olduğuna inanıyorum. Yaratıcısı olmasına rağmen Galep'in Tex'i ağlamaya hazır ve mahzun biri gibi geliyor.O yüzden Tex benim için Ticci. Çok teşekkürler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,144
Harika paylaşım.
Eline sağlık sevgili Daltas.
Emeklerin ve bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,405
Valla öldük beklemekden desek yeridir :) şaka bir yana öyle alıştırdın ki bizleri arsız olduk artık :4: eline yüreğine sağlık sevgili daltas..

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,954
Tex ve de Ticci çizgisi hemde tam kıvamında renklenmiş yepyeni bir sayı, normal
şartlarda bu sayıyı Türkçe olarak çoğumuzun görmeye ömrü yetmezdi sanırım.
Teşekkürlerim bu sayıya bakmayı anlatmaya yetmese de, kabul edersin umarım..

12 Şub 2010
15,006
543,758
Güzel bir Antalya sabahı.
Giysiyi, teni yapış yapış eden nemli havayı henüz hissetmiyorum sabahın erken saatinde.
Link inmekteyken Renkli Yıllık Teks kendini tekrar eden bir macera mı diye soruyorum kendime ve bu ihtimal beni üzüyor. Senaryo bulma zorluğunu da anlıyorum, kolay değil elli yılı aşkın bir zamanda Teks gibi fenomene hep değişik senaryo yazmak. Ama kendini tekrar eden maceralarını okuduğum zaman yeri doldurulmaz kahramanımın demans illetiyle malulen emekli olması gerekip gerekmediğini tartışıyorum kendi kendime.

Teks'i malulen emekli görmek yerine bir kurşunla kaybetmeyi tercih ederim.

Bir ara maceralar kendini tekrar edince artık yayınına son verilmesi gerektiğini düşünmüştüm. Ama Allah'tan bu korkum gerçekleşmemiş ve yayıncıları işi toparlamışlardı. Yine de bir kez o kuşku, o korku başladı mı, artık geçti dense de, arada nüksediyor. Böyle özel sayılarda özellikle.

Link indi 165 sayfalık bir daltas harikasını daha okumaya başlıyorum. Başlangıçta gerginliğim devam ediyorsa da biraz ilerledikten sonra vehimlerim dağılıyor ve heyecan dozu giderek yükseliyor.

Sevgili hadon'un telefonu ile macerayı en heyecanlı yerinde bırakmak zorunda kalıyorum ve ilk kez tam macera bir Teks kitabının son sayfasını okumadan yarım bırakıyorum. Çünkü Antalya buluşmasının başlangıcı bu telefon. Teks'in Türkiye'deki babasıyla tanışacağım, oğlu:D biraz bekleyebilirdi.

Antalya sabahında okumaya başladığım bu macerayı ertesi gün Ankara sabahında bitirdim.

Sevgili melih41 in değindiği gibi bu macerayı okumaya ömrümüz yetmeyebilirdi, Teks'in Türkiye'deki babası olmasaydı.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
Digital çizgi roman arşivim Pizagor'un verdiği Zagor DVD'si ile başladı. Devamını sorduğumda, beni Çizgi Diyarı ile tanıştırdı ve aramızdan çekildi.

Diyar'ın arşivini görünce gözlerim yerinden uğradı; 40 Haramiler'in mağarasına girmiş Kâsım gibi oldum.

Ona, buna saldırdım; ne gördüysem indirdim... Bir hafta sonra baktım ki bilgisayarın diskini dolduran devasa bir cbr/rar dosyası yığını oluşmuş... Oluşmuş ama ona arşiv demekle, nalbanta veteriner demek aynı şey... İçinden çıkılır gibi değil. Kendi kendime dedim ki "Oğlum Hadon, seçici davran. Hepsini indiremeyeceğine, indirsen bile okumaya ömür yetiremeyeceğine göre, bazı kahramanlardan vaz geçmen gerekiyor."

Teks, gözyaşları ile terk ettiklerimden biri...ydi...

Ama intikamı acı oldu. Beni, burnumun dibinde yaşayan Daltas gibi bir adamla daha erken tanışma fırsatından etti...

Şimdi, şu macerayı indirip şöyle bir göz gezdirdikten ve müthiş kaliteyi gördükten sonra o günkü karardan pişman olmamanın imkanı var mı? Yarından tezi yok, bir Teks harddiski edinip kolları sıvayarak içini dolduracağım.

Sevgili Daltas, Diyar arşivinin kalitesine yaptığınız büyük katkı için teşekkürler. Elinize, gözünüze sağlık.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Ticci zannedersem ilk başta Bonelli Ailesine yedek çizer olarak başlamış.Şimdi en usta çizerlerden.
Kızılderili ok uçlarını bu kadar gerçekçi çizeni hiçbir çizgi romanda görmedim. Kemik, metal veya
taş oluyormuş. Konolar ne kadar güzel ve doğal çizilmiş. Boselli de usta bir hikayeci. Hikaye iyi,
çizer usta. Eski Tex klasikleri tadında enfes bir macera.Daltas Üstâd lâyık olduğu övgüleri almış.
Ben de ona samimi takdir ve şükranlarımı sunuyorum.Hepimiz şanslıyız.