Tex Renkli Maceralar Serisi : 571 Utelerin Kuşatması

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,653
137,008
Tex Renkli Maceralar Serisi : 571 Utelerin Kuşatması

qf6ocnnh5zx0sac5g.jpg

Çözünürlük; 2400x3400 400 DPI

Sayfa Adedi: 116

Balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.
Yeniden çeviri ve Türkçe yorumlama yapılmıştır.

Önceki Yayın Durumu:

Bu sayı daha önce;

Oğlak Yayınlarınca 171 nci sayı ve siyah beyaz olarak yayınlanmıştır.

İYİ EĞLENCELER!!!

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,790
4,701

Sayın daltas ;
Sayın teks55 ;

Sayın daltas sunduğunun Tümünü olmasa da birçoğunu indirdim. İtiraf etmeliyim ki Tex hayranı olmama rağmen ( Yakınlarda kaybettiğim sevgili ağabeyim Vural Özgözgü'nün etkisi ile ) şimdiye dek indirdiklerimden hiç okuyamadım. Hep sonra okurum tesellisi ve amacı ile indiriyorum...

Senin yaptıkların olağanüstü güzel ve emek isitiyor...

Bu açıdan emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim ....

Sayın teks55 ;

Senin yaptıklarına gelince...
Senin yaptıklarının önemine gelince ...
Bunun için uzatmayı da göze alarak aşağıdaki yazımla anlatmaya çalışacağım .
Yer Ankara ... İlhan İlhan Kitabevindeyim... Kitap imzalatma kuyruğundayım... Kitap "Yüzyılların Gerçeği ve Mirası" ( Kaçıncı cildi olduğu şimdi anımsayamadım. ) İmza atılacak masanın üstünde yazarın kitapları dizili. Ben evden okuduğum kitabı getirmişim. Masanın arkasındaki yazar engelli sandalyesinde oturuyor... Sıra bana geldi ... Kitabı uzattım... Hocam ( akademik ) eline aldı şöyle kitap sayfalarını şöyle bir karıştırdı... Altı çizili satırları , sayfaların yanlarına altlarına aldığım notlardan birkaçını okudu...
Bana döndü
--- "Şimdi senin kitabını imzalamıyorum..."
Şaşırdım...
--- "Kitabı harab ettiğim için mi diye imzalamıyorsunuz ? Ben böyle okurum.. Benim ortaokuldan beri (1968) okuma tarzım bu ..."
Cevap :
--- "Evet kitap okuma şeklin için seni yanıma alacağım. Ama kızdığım için değil , hayran olduğum için... Bilir misin , Fransada Okuma Yöntemi Derslerinde biz bu kitabı ders için örnek kitap olarak kullanabiliriz... İmza işlerim bitince seninle sohbet edeceğim."
Ben mahcup , mahcup yanına oturuyorum. Saatlerce söyleşiyoruz...
Bundan sonrasını uzatmayacağım... Gelelim seninle ilgili kısmına :
Hocam soruyor :
--- "Bu okuduğun kitap sana ne öğretti ?"
--- "Çok şey öğretti ?"
--- "Daha somut ne öğretti , örnekler misin ?"
--- "Bu kitap dizisinin bana kattığı şu oldu. Ben okuduğum kişileri soyut olarak algılamış oluyordum. Örnek Platon'u okuyordum. Düşüncelerini irdeliyordum. Soyut bir düşünür vardı karşımda. Senin kitabında ilgili bölümü okuduktan sonra kitap onun yaşadığı tarihi ortamı öyle anlatıyor ki , toplumsal koşulları anlatıyor ki ... Platon somut bir kişilik olarak tarafımdan algılanıyor ve düşüncelerinin yeşerdiği ortamı bilmiş oluyorum........"
--- "Gel seni öpeyim... Kitabımı yazarken hiç bu kadar önemli yönü olacağını düşünememiştim..."

Sohbet ettiğim kişiyi tanımışsınızdır sanırım... Bilge SERVER TANİLLİ hocamla saatler süren söyleşimin bir kısmını yukarıda anlattım...

Neden anlattım sayın teks55 ....
Senin maceralar hakkında verdiğin bilgiler de yukarıda anlattığım işlevi görüyor... Maceranın yaşandığı tarih ve koşulları veriyorsun ......

Sana ve bilgine hayranlık duygularımla TEŞEKKÜRLER ....