Tex Renkli Maceralar Serisi : Renkli Yarı Yıllık 10 5 Tam Macera

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,653
137,009
Tex Renkli Maceralar Serisi : Renkli Yarı Yıllık 10 5 Tam Macera

file

Çözünürlük; 2400x3400

Sayfa Adedi: 166

Tercüme ve balonlama, kapak ve diğer sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.

İtalya'da yayınlanan orjinal kitabın OKAN 1964 tarafından temin edilen
400 DPI (2400 x 3300) UHD taraması kullanılmıştır.

Önceki Yayın Durumu:

Türkiye'de hiçbir yayınevi tarafından yayınlanmamıştır.
Yakın zamanda da yayınlanmayacağı düşünülmektedir.

İYİ EĞLENCELER!!!​

Moderatör tarafında düzenlendi:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Tex'in ordinaryüsü bence otoritelerinden birisi sevgili Daltas ;
Emekleri ,paylaşımcılığı , kendisine has çizgisi ile çok büyük bir değer.
Yaptığı çeviriler ile asla okuma şansı bulamayacağımız eserleri bizlerle buluşturdu.Bu çalışmalarda emeği geçen Okan1964 dostumuza da ayrıca teşekkür ederiz.
Tex in aşağı yukarı hepimizde çok büyük bir yeri vardır.Gerçekçiliği , dostlukları ,arkadaşlıkları gece ateş başında ki müthiş sohbetleri ile çok sevdiğimiz bir eserdir.
Sevgili Daltas üstadımıza yeniden teşekkür ederim.
Saygılarımızla değerli üstadımız.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,153
Renkli serinin 10. sayısında en çok iki macerayı beğendim:
-İkinci macera olan "RIO QUEMADO".Boselli'nin usta işi senaryosunda karakterler ve macera çok iyi yazılmış.Kısacık bir öyküye koca macerayı sığdırmış.Sündürmemiş.Yine gri karakterler var.Manuel Torres haydutluktan doğru yolu buluyor.Don Augusto Rochas ve oğlu Rodrigo da gerçek kişiler gibi.Sonuna da bir sürpriz hazırlamış.Dotti'nin ayrıntılı çizimleri çok güzel.Meksikalıların giydiği espadrillerden, tüfeğin ipten askısına kadar her şeyi çizmiş.Tex ve Carson'un son çatışmaya girişleri "Sonsuz Ölüm" filmindeki Paul Newman&Robert Redford'un ölümüne çıkışları gibi...
-Dördüncü macera olan "Ölüme Kadar Dostlar".Tex'in kanun kaçağı olduğu yıllarda dost olduğu ödül avcısı Vincent Johnson ile yıllar sonra karşılaşmasını anlatan güzel bir senaryo yazmış F.Testi.Laurenti orta karar bir Sanatçı olsa da şansına hep iyi senaryolar düşüyor gibi geliyor bana.Zagor serisinde de pek çok güzel senaryoyu çizmişti.
Çok teşekkürler Daltas Üstâd ve Okan 1964.Harikasınız.Sizlerin emeği olmasa bu güzel maceraları okuyamayız.