Kenan The Berber

f.erince

Süper Üye
6 Eki 2009
521
2,669
file

1990'da basılan bu kitap o zamanların en çok okunan, beğenilen, film ve dizileri çekilen çizgi roman kahramanı Conan'ın taşlamasıdır. Conan'ın şahsında geri kalmışlık, rüşvet, haksızlık ve sömürü düzeni gibi bir çok çağdaş sorun eleştirilmektedir.

Keyifli okumalar:cool::

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sayın dostum, indirdim şöyle bir baktım ve geçmişe döndüm.
Özellikle Bedret tiplemesini çok beğendim.
Nereden nereye..
Eline sağlık, gönlüne bereket.
Teşekkürler. Sağlıcakla kal.

izmarit

Yeni Üye
19 Şub 2010
47
3
Çok güldüm ya sağolun İyiki varsınız iyiki bu site var çok teşekkürler...........! Bunun devamı varsa lütfen paylaşırmısınız :)

Son düzenleme:

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Çok uzun zamandır merak ettiğim bir eserdi.
Sayenizde kendimi artık çok daha iyi hissediyorum.
Çok teşekkür ederim.

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,163
İsmi bile güldürmeye yetti.Kim bilir içi nasıldır.:)Teşekkürler ellerine sağlık.

Excalibur

Yeni Üye
21 Şub 2010
63
23
"Kenan-The Berber"!!!
Hahaahhaahahahahahahahahahahahahhaha :))
Yükleyenin eline, emeğine saglik!
Çok iyi geldi yaaa!!!

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,424
bu siteyi çok seviyorum özellikle cefakar arkadaşların böyle güzel çalışmalarını karşılık beklemeden paylaşmalarını sağ olsunlar

bozkirsovalyesi

Kıdemli Üye
6 Eki 2020
107
257
Berber Kenan ın başka maceraları da olduğunu anımsıyorum.

Eldeki tek örnek bu mu.?

Varsa eğer diğer maceraları da okumak isterim.

evcey

Yeni Üye
2 Eyl 2023
10
16
Kenan the Berber, gerçekten çok güzel bir espriydi. Conan'ı fena ti'ye alıyordu :)

Bence gelmiş geçmiş en güzel "Conan the Barbarian" esprisini Nuri Kurtcebe "Gaddar Davut" kitaplarından birinde --şimdi anımsamıyorum hangi öyküsü olduğunu-- yapmıştı. Espri içeriği şöyleydi:

"Gaddar Davut kardeşimizin yolu bir yeraltı krallığına düşmüştür. Bu karallığın kısa boylu, kel ve yamuk kafalı bir yöneticibaşı'sı vardır. Bu yöneticibaşı'nın en büyük zevki, yakaladığı esirlere kölelik yaptırıp bir tepenin yukarısına büyük yuvarlak taşları çıkarttırıp, sonra aşağı yuvarlattırıp aşağıdaki küçük gölde çıkan "compp" seslerini dinlemektir. En güzel sesi çıkartana "Gel, sana ödülünü vereyim" diyerek ağzının ortasına kamçısını şaklatıp ardından" Nasıl beğendin mi hediyemi?" diye sorar. Zavallı esir köle de "Elinize sağlık sayın padişahım" der, başka birşey diyemez korkudan.

Neyse, Gaddar Davut da orada esir olduğundan ona der, "Git şu kayaları sen de yukarı taşı" diye. G. Davut yöneticibaşı'nın kafasına birtane çakar, yamuk kafası düzelir. Ağlamaya başlar bu yöneticibaşı" Kafamın güzelliği gitti" diye, Davut birdaha çakar kafaya bu kez kafa eski yamuk haline gelir, yöneticibaşı sevindirik olur.

Ancak Davut'un bu tavırlarına çok kızan bu yöneticibaşı, ıslığını çalar ve fedailerini çağırır. Fedailerden biri "Koyan dı Barbaryan" dır. Takunyalarıyla takatak tukatak koşarak gelir, öbür fedai "Patron giyme şu takunyaları, hiç yakışmıyor vallahi" der. Ve G. Davut ile Koyan dı Barbaryan mücadeleye başlar."

Olağanüstü güzel bir ti'ye alma, olağaüstü güzel espriler ve aslında bizim topluma da göndermeler dolu içerik :)

Unutulmaz gerçekten :)

Son düzenleme: