80 Günde Devrialem

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Sevgili Direnc11'in taramam için verdiği bu cilt muhteşem çizgisi
ile mutlaka arşivimizde olmalıydı. Her cildin başına gelen kenar
kesintileri yüzünden bir türlü bitiremeyince balonlama denedim
o da yazı yazmayı sevmediğimden düşüncede kaldı. En sonunda
Daltas'ın Kolonlama tekniğini bire bir uygulayarak çok kısa sürede
tamamlayabildim. Keyifli okumalar..

i6e6j6.jpg
220y8z.jpg

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Vay be, "balonlama yapıyoruz, bir artımız var" diyorduk, klonlama artımızı elimizden aldı. İyi de oldu, daha çok eser yenilenecek demektir bu, hemen umutsuzluğa kapıldığım sanılmasın :)

Teşekkür ederim üstadım, yöntemin bu tarz yenileme çalışmalarında pratik olarak kullanılabileceğini gösterdiğiniz için...

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
Harika bir iş çıkarmışsın Melih41 arkadaşım. Tebrikler. Yalnız balonların çoğunda taşmalar olmuş, bunun dışında mükemmel. Zamanla daha iyi olacaksın. Güzel bir kitap, teşekkürler.

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
Vay be, "balonlama yapıyoruz, bir artımız var" diyorduk, klonlama artımızı elimizden aldı. İyi de oldu, daha çok eser yenilenecek demektir bu, hemen umutsuzluğa kapıldığım sanılmasın :)

Sevgili arkadaşım Shoryuken, sen de bu metodu Conan'larda uygula. Olumlu sonuç alacağına ben candan inanıyorum.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,867
Güzel paylaşım olmuş.
Çizgi roman adına devamlı kendimizi yeniliyoruz.
Bunlar güzel hareketler.
Eline sağlık değerli dostum.
Teşekkür ederim.

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,540
Bir iki sene önce benim de paintte uyguladığım Büyülü Rüzgar renkli birinci sayı, Martin Mystere renkli, Ken Parker renkli sayılarının balonlarını, siyah beyazdan alıp renkliye aktarmak suretiyle yaptığım işler arşivde duruyor. Bu işlemin photoshopta daha kısa zamanda yapılması çok daha iyi, bu sayede daha çok kitabı renkli olarak okuyacağız demektir. Bu işe gönül veren tüm arkadaşlara ve sana çok teşekkürler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Çok güzel bir eser ortaya çıkmış, çok hoş olmuş abi. Ellerine sağlık. Teşekkür ederim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,675
İstanbul
Olağanüstü. Bayıldım Mehmet abi.

Tarama ve düzenlemesi çok zordu. Her zorlu işte olduğu gibi yine Mehmet abiye başvurdum ve o yine en iyisini yapıp tarama - düzenlemenin zorluğunu klonlama tekniği ile alt ediverdi. Memleket çizgi romanına sayısız katkısı bulunan, çizgi roman severlerin arşivlerini en çok şenlendiren birkaç isimden birisi olan Mehmet abi bence çizgileri mükemmel olan bu kitabı da ne yaptı ne etti arşivlerimize kazandırdı.

Teşekkürler abi.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Harika olmuş abi.:)
İlkokulda ilk kitap okumaya başladığımızda 15 yaşında bir kaptan, Ali baba ve kırk haramiler ve ardından bu gelmişti. (Hatırladım bir anda işte:))

Teşekkürler üstadım.:)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Jules Verne benim için çok özel bir yazardır.
Çocukluk yıllarında bana okumayı sevdiren O'nun kitaplarıdır.
Yıllar önce okumuş, hatta çizgi filmlerini seyretmiştim 80 Günde Devri Alem'in.
Ama çizgi romanını hiç okumamıştım.
İki güzel dostumuz sayesinde okumuş olacağım.
Teşekkürler.