Galip Tekin Acayip Bir Yetenek (1958-2017) Tarih Dergisi Eki

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Galip Tekin Acayip Bir Yetenek (1958-2017)
Tarih Dergisi Dosyası

Basım Yılı: Ağustos 2017 Sayı: 39
Tarih Dergisi Dosyası (Dergi Eki)
8 sayfa, 2500px, 300 dpi, 10 MB, s-pdf/A.

Galip Tekin 6 Temmuz 2017 tarihinde ölmüştü. #Tarih dergisi de Ağustos 2017 tarihli 39. sayısının ortasında geleneksel olarak yayımladığı albümlerden birini onun anısına ayırmış. Çizgi Diyarı'nın arşivinde de yer alması için düzenleyerek buraya aldım.​

İndirerek arşivlemek isteyecekler için içinde arama yapılabilen pdf/A formatında.
(MediaFire)

İndirmeden sayfa üzerinden okumak isteyecekler için 7 sayfa 1500px jpg görüntü
(düzenleme yapıldığı için 2 resim aynı sayfada birleştirildi, onun için 8 yerine 7 sayfa.)

eubkukc.jpg

8gv1bp3.jpg

ej2majr.jpg

sb6qjjh.jpg

908i4k4.jpg

glujtge.jpg

efh9xg1.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
'The Twilight Zone' tadındaki konuları ve kendine has çizgileriyle en sevdiğim çizerlerdendi. Ruhu şad olsun. Bu kıymetli paylaşım için teşekkürler Sevgili Scanfan.

All4all

Kıdemli Üye
23 Haz 2016
189
576
Manaus
Galip Tekin hiç kuşkusuz Türkiye'nin ve dünyanın gördüğü en büyük sanatçı ve çizerlerinden biriydi. Eğer Türkiye'de değil Paris'de yaşasaydı büyük ihtimalle Huga Pratt'in seviyesinde anılıyor olacaktı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Temürdjin

Yeni Üye
6 Eki 2021
7
58
Tiyatira
#tarih dergisini ntvTarih'kenden bilir ve takip ederdim ancak #tarih ismine geçince pek almamıştım, odağımdan çıkmıştı. Galip Tekin üstadı yad etmelerine çok sevindim.

Galip Tekin'in açtığı çizgi yolu muazzam lezzetli bir yol. Hikâyeleri ise müthiş birer ilham kaynağı. Ne yazık ki Galip Tekin kendine çok hoyrat davrandı ve aramızdan erken ayrıldı. Eserleri birer başyapıt olarak Türk çizgisinde en başlarda yer almakta.

Sn. scanfan üstadıma bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ederim. Sayesinde arşivime ekliyorum.

jetgil

Yeni Üye
20 Tem 2022
17
20
Özellikle takip ettiğim bir çizerdi Galip Tekin. Suat Gönülay ve Bülent Arabacıoğlu ile beraber. Özellikle fantastik hikayelerinin düşkünüydüm. Olağanüstü bi yetenek, bir kalemdi.Ruhu şad olsun.