Street Fighter Serisinin Çizgi Romanları (UDON)

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362

Tarihin "bence, benim zevkime göre (bu açıklamayı hep yaparım çünkü feci göreceli bir konu)" en iyi video oyunu serisi Pro Evolution Soccer (PES) serisidir. Serideki en iyi oyun PES 2013'tür. İkinci sıramda ise Street Fighter serisi var. Serideki en iyi oyun Street Fighter II': Champion Edition.

Futbol oyunu olduğu için PES'in çizgi romanları doğal olarak yok ama Street Fighter serisininki var. UDON isimli yayıncı bir seri yayınlamış. Başka bir çizgi roman sitesinde o seriye çeviri ve balonlama yapmışlar. Hepsini indirmiştim. Yeni üye olduğum için Çizgi Diyarı forumunun kurallarını pek bilmiyorum, sitenin adını yazmak yasak ise yöneticiler bu konuyu silebilir ya da düzenleyebilirler. Sitenin adı: Çizgi Roman Vadisi. Arama motorunda aratıp bulabilirsiniz. Link vermem galiba yasak.

Bu seriyi okuyunca Street Fighter'daki karakterlerin geçmişlerini, hikayelerini vs. öğrenmiş oluyoruz. Hangisi hero, hangisi anti-hero, hangisi villain, hangisi anti-villain anlaşılmış oluyor. Tüm Street Fighter severlere tavsiye ederim.

Kronolojik okuma sırası şöyle:

Street Fighter Origins: Akuma (yan hikaye)

Street Fighter Legends: Chun-Li (yan hikaye)

Street Fighter Classic Vol.1 (ana hikaye)

Street Fighter Classic Vol.2 (ana hikaye)

Street Fighter Legends: Sakura (yan hikaye)

Street Fighter Classic Vol.3 (ana hikaye)

Street Fighter II Turbo Vol 1 (ana hikaye)

Street Fighter IV (ana hikaye)

Street Fighter Legends: Ibuki (yan hikaye)

Super Street Fighter Vol.1 (ana hikaye)

Super Street Fighter Vol.2 (ana hikaye)

Street Fighter Unlimited Vol. 1 (ana hikaye)

Street Fighter Unlimited Vol. 2 (ana hikaye)

Street Fighter Legends: Cammy (yan hikaye)

Street Fighter VS Darkstalkers (ana hikaye)

Street Fighter: Shadaloo Special (yan hikaye)

Ultra Street Fighter II (ana hikaye)