Çizgi Roman Okuma Programları

Zombiet

Çeviri & Balonlama
3 Haz 2016
167
1,494
İstanbul
cizgi-roman-jargonu.jpg

Yeni sitemizde bu konu hakkında bir rehber hazırladım. Bi' girin inceleyin. :)

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Ben de PC de Cdisplay'i kullanıyorum. Android tabletimde ise Perfect Viewer isimli uygulamayı kullanıyorum. Çok kullanışlı, kaynak dostu ve gezinti(okuma) seçenekleri fazla güzel bir programdır.

teoman aslan

Yeni Üye
5 Kas 2010
2
0
indirdigim çizgi romanları okuyamıyorum tek tek sayfaları tıklamam gerekiyor yardımcı olursanız sevınırım

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Devamlı olarak indirdiğim tüm
çizgi romanları önce PDF formatına çevirip,
Gerek masa üstü gerekse tablette öyle okuyorum.
Buna sebep de tablette "cbr" çizgi romanları açamamış olmamdı.
Şimdi dostlarıma sorum şu;
Ben zor olanı mı yapıyorum şimdiye kadar..?

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,795
YAC reader kullanıyorum. Ücretsiz bir program. Hem PC, hem Mac, hem android hem de iOS versiyonu var ve bütün versiyonları birbiri arasında alışveriş yapabiliyor. Bilgisayara yüklediğinizi tablet ya da tablet ya da telefondan da okuyabiliyorsunuz.

tar27

Yeni Üye
21 Ağu 2017
34
43
ios tabanlı cihazlarda ne tavsiye edersiniz şu anda cloud reader i kulanıyorum ama bazı dosyaları açamıyor

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,795
ios tabanlı cihazlarda ne tavsiye edersiniz şu anda cloud reader i kulanıyorum ama bazı dosyaları açamıyor

Yac Reader ve Chunky öneririm. İnternetten doğrudan telefon ya da tablete indirdiğiniz çizgiromanları açabiliyorlar. iCloud üstündeki çizgiroman dosyalarını okuyabiliyorlar. Windows ya da Mac tabanlı bilgisayarda çizgiromanların olduğu dosyayı paylaşıma açarsanız, o dosyayı "comicserver" olarak görüyorlar ve doğrudan o dosyanın içindeki çizgiromanları okuyabiliyorlar. Böylece her seferinde tablet ya da telefona çizgiroman yüklemiyorsunuz.

Son düzenleme:

turhal

Onursal Üye
23 Nis 2017
2,201
3,700
HONEYVİEW İ DENEDİM BAYAĞI HOŞUMA GİTTİ.TÜRKÇE PROĞRAM OLMASIDA BİR AVANTAJ TEŞKİL EDİYOR

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
356
ComicRack'la açılmıyor son indirdiğim çizgiromanların bunun sebebi nedir. Senelerdir bunla okurdum hiçbir sorun yoktu. Hatta harikaydı kolaylık açısından.

gülgün

Yeni Üye
26 Eyl 2014
26
73
Martwiev, bence bu konuda en iyisi, sanırım sadece ben kullanıyorum, tek sayfa okuma seçeneği en önemli özelliği bence...

Ekli dosyalar

• book-reader-1.jpg
    book-reader-1.jpg
    12.1 KB · Görüntü: 30

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
283
2,439
Ben de PC de YACReader'i kullanıyorum.
Android telefonda ise Perfect Viewer'i. Perfect Viewer'in cift sayfali taramalari tek sayfa ve uygun sirada gosterebilme ozelligi avantajlarindan birisi.