Çizgi Diyarı e-dergi Sayı 09

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Merhaba arkadaşlar,
Çizgi diyarı bünyesinde dostlarımızın katkılarıyla hazırladığımız e-dergimiz 9.cu sayısıyla sizlerle buluşuyor.
eleştiri,beğeni ve yorumlarınızı özenle takip ediyor,dikkate alıyoruz.yorumlarınız yol haritamız olacak.
iyi seyirler..
Çizgi diyarı e-dergi yapımcılık

sayi9.jpg

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Derginin yeni bir sayısı çok güzel ,emekleri geçenleri kutluyorum.:37::37::37::37::37:

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili kardeşim böylesine güzel bir derginin hazırlanıp düzenlenmesi ve tüm çizgiroman severlere hediye edilmesinde emeği geçen tüm sevgili dostlarıma,kardeşilerime gönül dolusu sevgiler ve teşekkürler sunarım.
Ben kendi hesabıma böylesi bir diyarda bulunmaktan gururluyum,mutluyum,iyi ki var bu diyar,iyi ki sizler varsınız.Hepinize sevgiler saygılar ve tekrar tekrar teşekkürler.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
bu güzel dergi de çizgi diyarı nın simgesi.itina ile hazırlanıp
sunuluyor.her ay devam ediyor.ileride çizgi romanın tarihi
içinde güzel bir kaynak olacak.tüm uğraş veren arkadaşları
yürekten kutluyor, başarılar diliyorum.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
nasıl olacak... ne zaman çıkacak, birinci sayı, ikinci sayı derken dokuzuncu sayıyı da görmenin mutluluğu içindeyiz... hayırlısı olsun... tüm diyara, tüm dostlara keyifli okumalar...

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Hemen indirip bakacağm. Emeği geçen arkdaşlara çok ama çok teşekkürler. Mümkün olan en kısa zamanda katkıda da bulunmak isterim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Her zamanki gibi gururla keyifle okudum.
Aslında Conan teması olan bu sayıda Türkiye'de yayınlanmamış bir Conan çevirisi de okumak çok güzel olurdu.
Yazı fontları daha tutarlı olmuş..
Hasbi tembeler ve Gürcan Gürsel karakteri (orjinal ismini merak ettim) çok yerinde sayfalara yerleştirilmiş,
aslında bu tür bantların artması daha da hoşuma gider.
Yazı ve yorumlar, söyleşi ve özgün albay50 öyküsü ile standart yükselmiş.
Çeviriler bir başka güzel.
Kapak güzel ama Conan'ı çok nadir olarak bu halde görürüz.
Duygulu hal pek yakışmamakta Amra'ya..
Belit önemli bir karakter ancak Conan'dan daha baskın..
Sunum sayfası bugüne kadarki en güzel sayfa..
Tamamen amatör duygularla hazırlanan profesyonel bir çalışma..
Tek bir harf katkısı olan herkese çok teşekkür ederim.
Nice 9.sayılara!

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
Beklenen harika dergimiz geldi...
Emeği geçen bütün gönül dostlarına teşekkür ederim.

rafael

Yeni Üye
15 Kas 2010
82
97
Evvettt...
Dergimizin 9. sayısı gelmiş.
Çocukken Pazartesi günlerini ayrı bir heyecan ile beklerdim. Birçok haftalık çizgiroman dergisi pazartesi günleri çıkardı. Bizim dergimizi de aynı heyecan ile bekler oldum. İlk önce böyle bir heyecanı yeniden yaşatanlara çok teşekkürler.

Bir dergi hazırlanırken nasıl doğum sancıları, nasıl mide krampları çekilir en iyi bilenlerdenim. Bu yüzden de eleştiri yapmaya bir türlü gönlüm elvermedi. Ama bu sefer eleştirilerimi de beğenilerimi de yazacağım. ( Affınıza ve samimiyetinize sığınarak ) Çünkü ben dergimizin dünyanın en iyi ve en güzel e-dergi olmasını tüm kalbiyle isteyenlerdenim.

Dergim şu an iniyor. Ve ben birazdan keyifle onun sayfalarını çevireceğim.
Bana, bize bu keyfi yaşatan tüm arkadaşların eline, beynine emeğine sağlık.

Karşılık beklemeden yapılan paylaşıma ve sancılar çekerek harcanan emeğe de yürekten teşekkürler...

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,182

Hasbi tembeler ve Gürcan Gürsel karakteri (orjinal ismini merak ettim) çok yerinde sayfalara yerleştirilmiş,
Sevgili Savok Arkadaşım; (Daha önce Stoktan arkadaşıma belirttiğim gibi) Gürcan Gürsel Şu an fransa'da ikame ediyor ve çizimleri Fransa ve Belçika'da yayınlanıyor... Orjinal ismi; Sun,sex and sea... Olumlu eleştirilerinizi dikkate alacağız... İyi Seyirler...​

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,773
2,614
Her ay merak ve heyecanla beklenen bir derginin hazırlanmasında emeği geçen tüm arkadaşları tebrik ederim. Sevgi ve saygılar ile hoşçakalın.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Kapaktan son sayfaya kadar
Özveri, göz nuru, yetenek, arkadaşlık, paylaşım ruhu
ve nitelikli emekler
işte 9. e-dergi

Conan tanıtımı ile sevgili timed röportajının aynı sayıyı paylaşması çok hoş olmuş:)

Bilmeyen arkadaşlar için bir sır vereyim (görüyorsunuz ya, ser vermeyip sır veriyorum:) ) bir nemedya efsanesi destanını timed den dinleme şansına erişmiş sayılı kişilerdenim

Bir dileğim var. Bir gün bu dergiyi kitapçı vitrinlerinde basılı olarak görmek

Büyükbeyaz ve ravenx 'in şahsında tüm e-dergi süper takımına takdirlerimi, selam ve saygılarımı sunuyorum

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Güzel iş çıkmış arkadaşlar Vitrin lafına bende katılıyorum sırası geldi.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
işlerimin yoğunluğu nedeniyle bir süredir giremiyordum. bugün okuyabildim . çok güzel olmuş. vitrin fikrini ilk sayıdan beri bende düşünüyordum, basılı olsada kitaplıkta yer alsa ne güzel olurdu.

neptunn

Süper Üye
27 Tem 2009
1,871
4,941
Yahu resmen profesyonel tasarımla hazırlanmış ve kitapçılarda satılan dergilere benzemiş.
Acaba basılı olarak satışa çıkarsak, çizgidiyarı sakinlerine de satsak ayda ne kadar satar acaba?:Ğ:Ğ:Ğ:Ğ

Şaka bir tarafa gerçekten mükemmel bir iş çıkartmışsınız arkadaşlar. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Gerçekten mükkemmel...
Emeği geçen tüm dostlara
teşekkürlerimi iletiyor,
tebrik ediyor
ve saygılarımı sunuyorum.

bayrakzaf.gif

süperego

Süper Üye
20 Haz 2009
1,856
158
Mars
Her zamanki gibi gururla keyifle okudum.
Aslında Conan teması olan bu sayıda Türkiye'de yayınlanmamış bir Conan çevirisi de okumak çok güzel olurdu.
Yazı fontları daha tutarlı olmuş..
Yazı ve yorumlar, söyleşi ve özgün albay50 öyküsü ile standart yükselmiş.
Çeviriler bir başka güzel.
Kapak güzel ama Conan'ı çok nadir olarak bu halde görürüz.
Duygulu hal pek yakışmamakta Amra'ya..
Belit önemli bir karakter ancak Conan'dan daha baskın..
Sunum sayfası bugüne kadarki en güzel sayfa..
Tamamen amatör duygularla hazırlanan profesyonel bir çalışma..
Tek bir harf katkısı olan herkese çok teşekkür ederim.
Nice 9.sayılara!
sadece kapak tasarımı bile yeter.emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.savok un dediği gibi Conanın ağladığı tek macera galiba.en azından ben öyle biliyorum.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Nice 9. sayılara inşallah. Düzenleme harika olmuş. İçerik dopdolu. Keyifle son sayfasına kadar okudum.

denz89

Yeni Üye
8 Tem 2010
51
5
Ben dergide en çok özel röportajları, amatör yazı ve çizgileri seviyorum, onları okurken daha çok benim olduklarını hissediyorum. Bunların artması dileğiyle tüm emeği geçenlere selam, saygı ve teşekkürlerimle.

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Yine çok özenli, çok özgün, çok bizim bir dergi olmuş yine çok emek verilmiş, verilen emeğe değen çok güzel bir dergi olmuş. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

ALİ YILMAZ

Aktif Üye
4 Ara 2009
324
386
Yine harika dergi çıkarmışsınız elinize sağlık gelecek sayıyı merakla bekliyorum eneği geçenlere teşekkürler.

bence

Yeni Üye
11 Ara 2011
2
0
Yılların ötesinden çocukluğumuza bizi götüren bu emek kahramanlarına sonsuz teşekkürler.