Resimli Macera Fasikül Sayı 07

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
rm7.jpg

RESİMLİ MACERA [1966.05.21] SAYI..07

Arşivini açtığı ve bulunması çok güç bu dergiyi tekrar kazandırdığı için Bay_X'e çok çok teşekkür ederim.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Taramaları için sevgili bay x 'e ve harika düzenlemeler içinde abartman dostumuza TEŞEKKÜRLER ediyorum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Bu dergilerin arşivimde bulunmalarının verdiği keyfin apayrı olduğunu itiraf etmeliyim.
Keşke yıllar önce asıllarına sahip olabilseydim...

Minnetle teşekkür ediyor,
naçizane sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

bayrakzaf.gif

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
RORY Macduff

RORY Macduff serisi İngilizce olarak ilk olarak 24/10/1959 - 26/04/1969 tarihleri arasında LİON "ASLAN"dergisinde yayınlandı.
Çizerler:Geoff Campion , Fred T. Holmes , Reg Bunn

Ülkemizde ceylan resimli macera dergisi dışında, ceylan dergisi içindede Rory MacDuff'un serüvenleri yayınlanmıştır. Ayrıca Veb Ofset'in çıkardığı Sabata dergisi içinde daha önce Ceylan yayınlarında yayınlanmış bazı serüvenler renkli olarak basılmıştır.

Sevgili dostum Abartman'a güzel üç farklı taraması için
ve de engin arşivini bizlere açan sevgili dostum BayX'e de çok teşekkür ediyorum.

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
846
Bu güzel derginin bizlerle bu kalitede buluşmasına vesile olan Bay_x ve abartman dostlara gönülden teşekkürler...

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
@Zamangezgini,
Neredeyse 10 yıl kadar Lion'da hüküm sürmüş RR, dünyanın bir sürü ülkesine ihraç edilmiş ama senin de fark ettiğin gibi hakkında o kadar az bilgi var ki internette. Wiki'de yarım yamalak Fransızca (idi galiba) yazılmış bir metin, İngiltere dışında kitap formatında yayınlanmış birkaç maceranın ismi, yazar çizer. Başka bir şey yok. İlginç geldi bana. Örümceğe hayat veren Reg Bunn gibi biri çizsin, karakter çok tutulsun ama zamanı geçince kimse dönüp yüzüne bakmasın. Yazık...