Resimli 3 Roman Ceylan Yayınları Sayı 01

tafamus

Süper Üye
11 Şub 2010
1,869
13,455
file

Sunacağım fasikülde elimde şu an toplam 8 tane bulunuyor devamı varmı bilmiyorum ama içinde hoş konu ve çizimler var bir nostalji köşesi daha iyi okumalar

resimli3roman01.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Bu muhteşem esere yorum yapmak bence cesaret istiyor.
Çünkü bazı sitelerde bu paylaşımlara ulaşabilmek için sizi birilerinin kabul etmesi ve elit bir kulübe üye olarak kabul edimeniz gerekiyor.
Söyleyecek kelime bulamıyorum ben.
Muhtemelen 1966 yılı bu yayının insanlara ulaşma tarihi.
Ama bugün burada bir milad yaşanıyor.
Bu milat, bir çok çizgi roman severin özlemle beklediği bu tarihin şahitliğini yapmak.
Bugün o tarihtir.
Resimli 3 Roman okuyorsunuz.
Bunun belki pek çoğu farkında değil ama Türkiye'de çizgi roman tarihinin başlangıç noktalarından birine şahit oluyorsunuz.
Hikayeden bir iki teşekkür mesajıyla geçilecek bir olay değil bu.
Gerçi bundan bile imtina eden enteresan bir çizgiroman okur grubu var.
Onlara da belirtmek lazım.
Saklayarak bir yere varamayacaksınız.
Gelin çizgi romanı özgürleştirelim.
Kuru despotik doktrinlerinizi yıkın ve bu özgür dünyanın keyfini çıkarın.
Bu şekilde belki sızlayan vicdanlarınızı da rahatlatma şansı yakalarsınız.
İnanılmaz sevinçliyim.
Ağabey minnettarım sana.
Mustafa minnettarım sana.
İyi ki en kötü alışkanlığım çizgi romanmış.
Çok teşekkürler.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
böyle güzel bir çalışma ve böyle güzel bir açıklama yazsısı olursa insan ister istemez merak ediyor.Bu efsaneyi yaşım dolayısıyla bilmediğim için yorum yapamıycam ama ikinizinde eline sağlık az önce indirdim kısmetse iyicene bir inceleyecem dönemin o efsane mecmuasını :d
ALLAH'A emanet olun

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Kitap kıymetini bilenler için gerçekten çok değerli bir kitap.Bu kadar güzel kitaplarla tanışmamızı sağlayan herkese teşekkür ederim.

Biraz önce bir foruma girdim.Bir üyenin tek bir cümlelik yanıtı dolayısı ile iki yıl banlandığını hayretle gördüm.

Kafa aynı kafa hiç değişmemiş.

Ya hu madem bir forum açmışsınız bırakın insanlar fikirlerini söylesin.Birisi bir şey söyler bir başkası farklı şeyler söyler.

Ama kime anlatacaksın?

Yaptıkları,Çetin Altan'ın sık sık söylediği gibi bir halt olamamanın verdiği ezikliği başkalarına sanal ağalık yaparak örtmeye çalışmaktan başka bir şey değil.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Değerli kardeşim,
öncelikle bu harika paylaşımlarınızı yeni farkettiğimi belirtmek istiyorum.
Sizin bir ara bir paylaşım sonrası bana karşı kullandığınız bir ifadeniz vardı.
Demiştiniz ki; "sarkomer" abi bir yerlerde hazine buldunuz herhalde, neredeyse bize de bildirseniz de biz de hazineden faydalansak.
Gerçek hazineyi siz bulmuşsunuz değerli kardeşim. Bu hazineyi çizgi roman severlerle paylaşmanız ise gönlünüzün ne kadar açık olduğunun önemli bir göstergesi.
Teşekkür ediyorum; aynı zamanada da tebriklerimi sunuyorum.
Sağlıcakla kalın.

algir

Onursal Üye
10 Ara 2009
926
835
adını dahi ilk defa duyduğum bu çizgi romanları siz yüce gönüllü dostlarımız sayesinde okuyabiliyorsak,ne mutlu bizlere.sonsuz teşekkürler..

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Ilgın ılgın eser seher yelleri
Yare selam eylen urum erleri
Bize peyik geldi, şah bülbülleri
Açılın kapılar şaha gidelim

diyor pir sultan kimseye boyun eğmeden.Çizgiromanın özgürleşmesi dileğimizdir.mustafa kardeşimin paylaşımı kem gözlere inattır,tokattır,murattır.sağol kardeşim.Bilirimki birkaç gün sonra bir başka yerde paylaşılacak ..Ne diyelim ...eden bulur.Bu günlerde bazı taramalarım başka sitelerde yayınlanıyor .Okuyun kardeşler biz sevdalıyız .Belki bir gün anlarsınız.

sergen07

Süper Üye
20 Kas 2010
479
272
Antalya
Daha önce adını bile bilmediğim bu çizgi romanı bizlere ulaştırdığınız için teşekkür ederim...

yturan

Onursal Üye
28 Ağu 2009
1,047
4,628
Denizli
bilmediğimiz ne çizgi romanlar varmış...
sayenizde öğreniyoruz...
paylaşım için teşekkürler...

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
Sevgil tafamus bende bu nefis paylasimi yeni kesfedenlerdenim :) Gercekten buram buram tarih kokan bir kitap.. Bizlerle paylastigin icin cok tesekkürler..

karubak

Yeni Üye
7 Mar 2011
2
0
bu sitede emeği geçen ve bizlere bu paylaşımları sunan herkese çok teşekkür ederim

{denizci}268

Süper Üye
24 Eki 2010
484
36
Değerli kardeşim çizgiroman arşivimizi bu nostaljik ve değerli eserlerle zenginleştirdiğin için çok sağol.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
tafamus 'un taramasıyla karşımıza gelen bu nadide parça için söylenecek söz bulamıyorum. Sn bakunin ' in yorumuna da canı gönülden katılıyorum. En kötü alışkanlıklarımız çizgi roman okumak olsun.

kahraman131

Yeni Üye
26 Eyl 2011
33
12
bu paylaşım sitesi ile karşılaştığımda tek kelime ile nakavt oldum çocukluğuma döndüm diyebilirim duygularımı ifade edecek söz bulamıyorum sinema önlerinde değiş tokuş yaptığımız dergileri yeniden okuma fırsatı verdiğiniz için sonsuz teşekkürler

süperego

Süper Üye
20 Haz 2009
1,856
158
Mars
(İyi ki en kötü alışkanlığım çizgi romanmış.)
kaptanın bu sözüne bayıldım.demekki bir çoğumuz ortak özelliği imiş.duygularımıza tercüman olmuş.başta kaptanımız ve herkese çok teşekkür ederim.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,597
teşekkür ve teşekkürler,en kısa zamanda bende tarayıcı edinip bu işe girmek istiyorum yaşım ve zamanım elverirse,acaip heveslendim ya,zira birçok eski dergilerim var,gırgırlarım var bilmem yapabilirmiyim neyse bakiciiz emeklerinize gene teşekkür

hüsobi

Yeni Üye
3 Ocak 2012
14
3
Siteyi gezdikçe çocuklaşıyorum.hayal meyal hatırladığım dergiler şimdi karşımda duruyor bu müthiş bir olay.bilgisayarı oğlum bundan sonra biraz elimden zor alacak gibi.emeği geçenlere sonsuz saygı ve sevgiler.

Maitre

Yeni Üye
22 Nis 2020
11
20
Yorumları okuyunca ben de meraklandım, okumak istedim ama ne yazık ki link silinmiş. Yeniden yükleyebilir misiniz. Teşekkür ederim.