Grafik Yardım!

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,118
Merhabalar, geçen günlerde yeni bir seri için hazırlıklara başladık ve karşımıza aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir grafik geldi.

mIb2Mph04aXEgsyPObnTvNq7IJsX00jhqkkkEzTIQf3v6ye1-3V6bv8tQHFzuYQYOmrvwocZUxGvisVn256BUuGnnAxdNiL6g2qz8HsU5M5mUm07YWPbMF4YS8VNElaEFfO5ua930A=s0

Böyle sayfaların temiz halini bulmamızın imkanı var mı? Mesela ilk sayısında Director's Cut denen bir şey yayınlanmıştı ve üstüne balon veya grafikle ilgili hiçbir şey yoktu böyle bir şey bulma imkanımız var mı bu sayı için de? Veya elle çevirmek haricinde bir yöntemi var mı bunları yapmanın?

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Yukarıda paylaştığınız sayfanın yazılarının Türkçe tercümelerini yeni layer olarak orjinal yerlerine denk gelecek şekilde yapıştırarak, altta kalan orjinal yazıyı da silerek ortadan kaldırmanız önerim. Photoshop kullanıyorsanız eğer; CONTENT-AWARE en büyük yardımcınız...

Başarılar & kolay gelsin...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
İç sayfaların textless (yazısız) resimlerini bulmak zor. Bu kadar üst üste bitişik yazıları da temizlemek çok zor. En basiti beyaz renk ile yazılmış olan yazıyı (sanırım konuyla alakalı olan o) silip Türkçesini yazmak geri kalanı olduğu gibi bırakmak olur. Galiba bütün seslerin arasından öne çıkan bir sesi bulmakla alakalı (Daredevil mi?) bir sayı. Geri kalan sesler konu ile alakasız ise zahmete girmeye gerek yok.

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,118
Yukarıda paylaştığınız sayfanın yazılarının Türkçe tercümelerini yeni layer olarak orjinal yerlerine denk gelecek şekilde yapıştırarak, altta kalan orjinal yazıyı da silerek ortadan kaldırmanız önerim. Photoshop kullanıyorsanız eğer; CONTENT-AWARE en büyük yardımcınız...

Başarılar & kolay gelsin...

Normalde o şekilde yapıyorum fakat burada yazılar transparant olduğu için temizlemem gerekiyor.

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,118
İç sayfaların textless (yazısız) resimlerini bulmak zor. Bu kadar üst üste bitişik yazıları da temizlemek çok zor. En basiti beyaz renk ile yazılmış olan yazıyı (sanırım konuyla alakalı olan o) silip Türkçesini yazmak geri kalanı olduğu gibi bırakmak olur. Galiba bütün seslerin arasından öne çıkan bir sesi bulmakla alakalı (Daredevil mi?) bir sayı. Geri kalan sesler konu ile alakasız ise zahmete girmeye gerek yok.

Konuşmaların genel olarak önemi yok ama karakter ve atmosfer açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Seri Daredevil evet. En güncel serisine başladık.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Konuşmaların genel olarak önemi yok ama karakter ve atmosfer açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Seri Daredevil evet. En güncel serisine başladık.

İyi tahmin etmişim. Daredevil severim, seriyi merakla bekliyorum.
Sevgili SpiderWEBS, şimdiye kadar yaptığınız çalışmalardan ne kadar titiz olduğunuzu, bir çok yayın evinden daha iyi grafik çalışmalar yaptığınızı biliyorum. Eğer bu resimdeki yazıların hikayenin genel gidişatıyla çok ilgisi yoksa bu seferlik çok zahmete girmeyin. Sonuçta ticari amaçlı bir iş yapmıyorsunuz. Bu sebeple bir sayfada hele böyle zor bir sayfada İngilizce yazı kalmış diye kimse beğenmemezlik yapmaz.
Sizi beğenerek takip ediyorum. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,362
İzmir
Değerli arkadaşlarım Murat ve Güven'e katılıyorum.
Bence de çok gereksiz bir detaya takılmışsın, üstadım.
Boş ver, olduğu gibi kalsın.
Bizler, senin çalışmalarını olduğu gibi seviyoruz.
Bu işe gönül vermiş bir avuç insandan birisin.
Kolaylıklar diliyorum.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,489
Merve Boluğur'un son yaptığı instagram paylaşımında yazdığı gibi "bırak dağınık kalsın".

borkum

Yeni Üye
5 Haz 2014
73
108
bir yöntem tavsiyesi...
photoshop programında;
tüm yazıların renklerini belirginleştir.
ardından sihirli değnek aracıyla tüm harf ve yazıları seç. (seçimin dışarı taşmamasına dikkat)
son olarak delete tuşuna bas.
photoshop büyük oranda yazıları silecek ve arka plan resmini ortaya çıkaracaktır.
kolay gelsin.

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106

İyi tahmin etmişim. Daredevil severim, seriyi merakla bekliyorum.
Sevgili SpiderWEBS, şimdiye kadar yaptığınız çalışmalardan ne kadar titiz olduğunuzu, bir çok yayın evinden daha iyi grafik çalışmalar yaptığınızı biliyorum. Eğer bu resimdeki yazıların hikayenin genel gidişatıyla çok ilgisi yoksa bu seferlik çok zahmete girmeyin. Sonuçta ticari amaçlı bir iş yapmıyorsunuz. Bu sebeple bir sayfada hele böyle zor bir sayfada İngilizce yazı kalmış diye kimse beğenmemezlik yapmaz.
Sizi beğenerek takip ediyorum. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

ticari kaygısı olan yayınevlerinden bazıları kapağı bile Türkçeleştirmeye üşenebiliyorlar.

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,451
7,953
İğneyle kuyu kazmak gibi...
Bence bırakın böyle kalsın, gereğinden fazla uğraştırır.
Biz sizin paylaşımlarınızı her şekilde beğenerek takip ediyoruz zaten.