Kapsül 59

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
OWjQhf.jpg

Kapsül 59

Konu: Seri Ozan Erman tarafından yazılıp çizilmiş yerli bir çizgi roman serisidir. Seride, büyük bir felaket sonrası yaşanabilirliğini büyük ölçüde kaybeden ve kuraklaşan İstanbul şehrinde, radyoaktif sızıntıya, açlığa ve susuzluğa karşı yaşamaya çalışan iki kardeş konu alınıyor. Devam eden bir seri yukarıdaki linkten çıkan bölümleri online olarak okuyabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

NightMare420

Aktif Üye
8 Şub 2021
311
1,024
Sizin sayenizde şimdi ilk sayısını okudum ve bayıldım. Burada paylaştığınız için çok teşekkür ederim, çok güzel bir çizgi roman daha keşfetmiş oldum,olduk:)

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
İndirme linki versen üstadım bizde indirsek. Orada sadece online var.

Yapan arkadaş bu şekilde paylaşmış indirme linki verirsem saygısızlık olabilir diye düşündüm. Online okuma sitelerinden kaydetmek için şu adımları izleyebilirsiniz, önce bölümü açın, sonra yukarıda Okuma şeklini hepsi tek sayfada seçin sonra sağdaki kaydırma çubuğu ile en alta kadar gelin yani tek sayfada bütün sayfaları görün, sonra Ctrl tuşuna basılı tutarak S tuşuna basın, çıkan farklı kaydet menüsünde Kayıt türü, Web sayfası tam olarak seçin ve enter tuşuna basın. Kaydettiğiniz yerde aynı isimle bir web sayfası bir de klasör olacaktır, klasörün içinden ilgili resimleri seçerek zipleyin veya rarlayın, sonra da uzantısını değiştirerek cbr yapın, yaptığınız cbr uzantılı dosyayı ayrı bir yere kaydedin.

DryKleon

Süper Üye
18 Eki 2020
2,273
5,537
8 sayıya kadar okudum sonra diğer serilere geçince bıraktım ama gerçekten güzel bir hikayesi var okumanızı tavsiye ederim

Çok teşekkürler

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,987
8,406
Güzel bir seri konu ve çizimler şahane Yazan ve çizen Ozan Erman üstadımıza başarılar dilerim. Yolu başarılarla daim olsun.

Enver Yılmaz Üstadım, Sizde bu üstadımızı tanımamıza vesile oldunuz ve ayrıca bilgilendirmeleriniz için sizlere de ayrıca teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
Hepsini indirdim 12 dosyayı düzenleyip tek dosya cbr yaptım 59mb falan tuttu. Güzel oldu tek seferde okurum artık..Burada paylaşmaya izin olursa paylaşırım.

Bendeki boyutu 12 sayının 140 mb civarında eksik indirmiş olmayasınız, her bölümde tek sayfada bütün resimler açıldıktan sonra kaydetme işlemi yapmanız gerekiyor, yoksa eksik oluyor, ayrıca devam eden bir seri her bölüm ayrı ayrı cbr yapılsa daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,457
Kendi Koltuğunda
Bendeki boyutu 12 sayının 140 mb civarında eksik indirmiş olmayasınız, her bölümde tek sayfada bütün resimler açıldıktan sonra kaydetme işlemi yapmanız gerekiyor, yoksa eksik oluyor, ayrıca devam eden bir seri her bölüm ayrı ayrı cbr yapılsa daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.
Üstadım ben işin kolayına kaçtığım için sana cbr olarak ver dedim yoksa hepsini biliyorum ben. Yılların bilgisayarcısıyım.:Ğ
Hayır üstadım indirdiğimde 140 falandı ben düzenledim kendi arşivime göre sen 3+1 de otur bende 2+1 fiatına 3+1 de oturuyorum.
Şaka şaka seni biraz gülsün diye söyledim.:d
Düzenlediğim için böyle.

Son düzenleme:

DryKleon

Süper Üye
18 Eki 2020
2,273
5,537
Seriyi baştan okumaya başladım ve 12 sayıyıda bitirdim dün sayın Ozan Erman'ın paylaştığı siteye bakayım yeni sayı gelmiş mi diye dedim ama sitede çizerin talebi gereği bu çizgi romanın bölümleri kaldırılmıştır yazıyordu. 12.sayının sonunda devam edecek yazması bir yandan umutlandırıyor ama son anda vazmı geçildi diye düşündürüyor umarım devam eder bu seri ve uluları severek okumuştum

Sayın Ozan Erman seri devam edecekse yada ara verdiyseniz bizleri bilgilendirirseniz çok mutlu oluruz sağlıcakla kalın

Son düzenleme:

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
Enver Bey merhaba ben Ozan Erman kapsül 59 çizgiromanimin linkini paylasmissiniz. Daha çok insana ulaştirdiginiz için çok teşekkür ederim. Ama bu hikaye ile ilgili yeni bir anlaşma yaptım ve herhangi bir şekilde internette olmasını istemiyorlar. Eğer mumkunse paylaşımı kaldırabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim

Anlaşma yapmanıza sevindim, yalnız benim konu kaldırma yetkim yok, Yönetici arkadaşlar bu konuyu silebilirler ise iyi olur.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,610
hiçbiryerde :)
Kaçırmışım bu paylaşımı. Tanıtım videosunu
izledim, beğendim. Kitap olarak çıkarsa
keyifle okuyacağım. Yazarın isteği doğrultusunda
okuma linkleri kaldırılmış. Bu konunun da silinmesi
gerekir mi emin değilim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Kaçırmışım bu paylaşımı. Tanıtım videosunu
izledim, beğendim. Kitap olarak çıkarsa
keyifle okuyacağım. Yazarın isteği doğrultusunda
okuma linkleri kaldırılmış. Bu konunun da silinmesi
gerekir mi emin değilim.

Ozan Erman online paylaşım platformundan linkleri kaldırdı ise bizim de indirdiklerimizi (ki ben indirmemiştim) paylaşmamız uygun olmaz. Belli ki projesi devam edecek ve paylaşılmasını istemiyor. Bu sebeple konuyu kapatıyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...